«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Банкрутство фізичної особи

Банкрутство фізичної особи – це її юридично визнана нездатність розрахуватися за борговими зобов’язаннями після використання всіх можливостей та процедур відновлення платоспроможності, включаючи реструктуризацію боргів.

Відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи відбувається за наявності певних ознак, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.

Ознаки банкрутства

Згідно із законодавством України, підставами для відкриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи є наявність певних ознак неплатоспроможності, а саме:

 1. Безспірні грошові вимоги кредиторів. 
 2. Прострочення виконання грошових зобов’язань.
 3. Скрутне фінансове становище боржника.
 4. Загроза неплатоспроможності.

Важливо! Для відкриття провадження достатньо наявності хоча б однієї із зазначених ознак. Вони дають змогу своєчасно виявляти проблеми з платоспроможністю та вживати відповідних заходів.

Також, щоб розпочати процедуру відновлення платоспроможності, фізична особа-боржник має відповідати певним вимогам, встановленим законодавством:

 1. Боржник не повинен був вчиняти дій, спрямованих на навмисне доведення себе до стану неплатоспроможності.
 2. Наявність застави на нерухомість чи транспортні засоби може ускладнити процедуру банкрутства.
 3. Сплата авансового внеску на винагороду арбітражного керуючого.
 4. Відсутність заборгованості за окремими видами зобов’язань.

Лише за умови дотримання всіх цих вимог господарський суд може відкрити провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи.

 

Процедура банкрутства фізичної особи

Процедура складається з кількох основних етапів:

 1. Подача заяви про відкриття провадження у справі про неплатоспроможність.
 2. Розгляд заяви судом та відкриття провадження у справі.
 3. Підготовче засідання та введення процедури реструктуризації боргів.
 4. Виконання плану реструктуризації боргів / перехід в процедуру погашення.
 5. Завершальна стадія.

Загалом термін процедури банкрутства фізособи залежить від успішності реструктуризації боргів. Її метою є максимально відновити платоспроможність боржника, а в разі невдачі – звільнити його від боргів через ліквідацію майна, якщо воно є в наявності боржника чи підпадає під критерії реалізації.

Наслідки банкрутства фізичної особи

Визнання фізичної особи банкрутом та проходження всіх процедур банкрутства тягне за собою певні юридичні та репутаційні наслідки, що зберігаються протягом кількох років після завершення провадження:

 • Протягом 5 років не можна розпочинати нову процедуру банкрутства;
 • Подальші 3 роки особа не вважається такою, що має бездоганну ділову репутацію;
 • Дані про банкрутство вносяться до кредитної історії;
 • Наступні 5 років після банкрутства особа зобов’язана письмово інформувати нових потенційних кредиторів, поручителів, контрагентів про факт свого банкрутства.

Скільки коштує процедура банкрутства?

Визначити точну вартість процедури банкрутства для конкретної фізичної особи вам допоможуть юристи компанії «Приходько та партнери».

Перш за все, необхідно провести детальну консультацію, під час якої фахівець зможе ознайомитися з усіма нюансами ситуації боржника. Зокрема, слід врахувати загальну суму боргових зобов’язань, кількість кредиторів, наявність застави на майно, керуючого тощо.

Також процедуру банкрутства фізичної особи не можна провести без авансування арбітражного керуючого. Сума його винагороди передбачена Кодексом з процедур банкрутства і з 01.01.2024 року становить 45 420 грн. за 3 місяці його роботи в межах процедури реструктуризації боргів.

Лише після всебічного вивчення справи юрист зможе розрахувати приблизну вартість супроводу процедури банкрутства для цієї фізичної особи.  

Судова практика по банкрутству фізичних осіб

Суди не одразу визнають фізособу банкрутом. Спочатку запроваджується процедура реструктуризації боргів перед кредиторами під керівництвом арбітражного керуючого.

Реструктуризація передбачає спробу домовитися з кредиторами про поліпшені для боржника умови погашення: відстрочення платежів, списання частини боргу чи штрафів, залучення третіх осіб для розрахунків тощо.

Якщо реструктуризація виявилася невдалою, справа переходить до безпосереднього визнання боржника банкрутом. Суд визначає перелік майна для продажу (ліквідаційну масу) задля розрахунків з кредиторами. Решта несплачених після цього боргів списується.

Тобто передбачається первинна спроба врегулювати ситуацію шляхом реструктуризації боргів, і лише у разі не затвердження плану суд може прийняти рішення про перехід в погашення і визнання боржника банкрутом.

Консультація з банкрутства фізичних осіб

Зацікавилися в оформленні банкрутства фізичної особи? Заповніть коротку форму нижче, і наші юристи нададуть вам детальний розрахунок орієнтовної вартості цієї процедури для вашої конкретної ситуації!

Після обробки вашого запиту фахівець зв’яжеться з вами для уточнення всіх деталей справи та підготує індивідуальний розрахунок приблизної вартості процедури банкрутства саме для вас.

Не зволікайте, дізнайтесь реальну ціну позбавлення від боргового тягаря вже зараз! Розпочніть свій шлях до фінансового оздоровлення разом з нашими професіоналами.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас великі борги по кредитам та МФО і ви не в змозі платити по ним?

Так
Ні

2 питання

Вам необхідно оформити банкрутство фізичної особи?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація