«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Реєстрація ТМ

Торгова марка або за українським законодавством «знак для товарів і послуг» це словесне, зображувальне, об’ємне, звукове, запахове або комбіноване позначення, яке дозволяє відрізняти товари або послуги серед інших аналогічних.

В умовах конкурентного ринку саме торгові марки дозволяють просувати свої товари і послуги, розвивати їх впізнаваність та відрізняти їх від інших виробників.

Окрім того зареєстрована торгова марка дозволяє боротись з контрафактом – іншими виробниками, які під вашим іменем намагаються продавати свої товари та послуги.

 

Особливості реєстрації ТМ

На жаль захист конкурентоспроможних товарів розвивається повільніше за процеси глобалізації, тому торгові марки захищаються окремо у кожній країні тільки після їх реєстрації у такій країні або через визнання торгової марки загальновідомою.

Для реєстрації потрібно визначити, на які товари і послуги розповсюджуватиметься захист, надати зразок самої торгової марки та відомості про особу, яка є власником такої марки. Додатково за процес реєстрації сплачуються відповідні збори.

Реєстрація марки патентним відомством відповідної країни полягає у перевірці правильності складення заявки на реєстрацію такої марки (формальна експертиза), а також відповідності марки вимогам патентоздатності (кваліфікаційна експертиза).

Патентоздатність марки включає її:

  • вирізняльну здатність (тобто можливість вирізнятись щодо інших аналогічних позначень та відрізняти товари або послуги одних осіб від товарів або послуг інших осіб),
  • дотримання публічного порядку та моралі
  • відсутність загальновживаних позначень для конкретного товару (наприклад, не може мати патентоздатності термін «якісний», адже стосується усіх товарів, або ж термін «олія», бо відповідає виду товарів, а не окремому виробнику)
  • Добросовісність (не може бути зареєстрована марка, яка вводить в оману щодо виробника, географічного походження або якості)
  • Відсутність копіювання інших об’єктів інтелектуальної власності (не можна зареєструвати як торгову марку назву сорту рослин, географічне зазначення, промисловий зразок, або ж торгова марка вже зареєстрована або подана на реєстрацію іншою особою, якщо вони є тотожними або схожими настільки, що їх можна сплутати)
  • Відсутність паразитування на відомих іменах без їх згоди (не реєструються назви творів науки, літератури і мистецтва, цитати, персонаж, прізвища, імена, псевдоніми та похідні від них, портрети і факсиміле відомих осіб)

Деякі країни також забороняють реєстрацію на своїй території певної символіки, зокрема комуністичної, фашистської тощо.

Окрім того торгові марки реєструються у прив’язці до класів товарів та послуг – узагальненого переліку товарів і послуг, які поділені за принципом призначення для полегшення реєстрації і захисту. Всього класів 45 у Міжнародній класифікації товарів та послуг, з них 11 класів послуг та 34 класи товарів.

Реєстрація через УКРНОІВІ

В Україні патентним відомством, яке здійснює реєстрацію ТМ є УКРНОІВІ – Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій (раніше окреме було підприємство – ДП УКРПАТЕНТ). Для реєстрації торгової марки потрібно подати заявку встановленого зразка, зображення позначення, його опис, перелік товарів та послуг та сплатити відповідні збори за таку подачу.

Нерезиденти також зобов’язані здійснювати реєстрацію через уповноважену особу у справах інтелектуальної власності – патентного повіреного. Ця вимога є в багатьох країнах.

Вартість реєстрації ТМ

Вартість реєстрації ТМ залежить напряму від країни реєстрації та її вимог щодо проходження процедури. Більшість країн мають свої ставки зборів за проходження такої процедури.

Розміри зборів прив’язані до кількості класів, які мають бути закріпленими за торговою маркою, а також виду знаку (його об’ємності, кольоровості, тощо) .

Збори можуть сплачуватись одним платежем на дату подачі заявки або ж бути поділеними на декілька етапів, наприклад збір за подачу заявки, збір за експертизу та збір за публікацію виданого свідоцтва про реєстрацію.

У вартість торгової марки також варто закладати супровід патентного повіреного або спеціаліста з інтелектуальної власності, якщо ви не є резидентом країни, в кій бажаєте зареєструвати ТМ.

Деякі країни передбачають різні розміри зборів для фізичних осіб та для компанії, або ж як у США – градацію розміру зборів залежно від величини компанії/бізнесу.

Окрім цього при використанні марки можуть виникнути потреби у оплаті додаткових витрат – наприклад\, при перереєстрації марки з одного власника на іншого, при реєстрації видачі ліцензії на використання або на поновлення дії ТМ.

Саме тому для розуміння скільки насправді коштуватиме реєстрація ТМ у тій чи іншій юрисдикції варто звернутись до спеціалістів компанії Приходько та партнери.

 

Реєстрація в ЄС

Реєстрація торгової марки в ЄС дозволяє однією заявкою отримати захист на території 27 країн-членів Союзу, проте потребує наявності резидентсва або ж залучення патентного повіреного з ЄС для реєстрації.

Компанія приходько та партнери має розширену мережу партнерів, які дозволять зареєструвати вашу торгову марку на всій території ЄС навіть при відсутності у вас або вашої компанії юридичної адреси на цій території.

Реєстрація в США

Реєстрація ТМ в США найчастіше цікавить бізнеси, які бажають продавати товари свого бренду через платформу Амазон та користуватись перевагами їх спеціального функціоналу для зареєстрованих брендів.

Реєстрація ТМ в США вимагає наявності резидентства або компанії там. Проте навіть за їх відсутності можливо реєструвати марку – просто потрібно залучити повіреного з торгових марок США.

Реєстрація ТМ через Мадридську систему

Завдяки глобалізації ринку та Мадридській угоді у власників торгових марок або заявників на реєстрацію є можливість в спрощеному варіанті отримувати захист на свою тм у більшості країн світу через Всесвітню організацію інтелектуальної власності (ВОІВ).

Ця система вимагає щоб у вас була хоча б подана заявка на торгову марку або зареєстрована заявка у одній з країн-підписантів угоди для того щоб у простішому форматі зареєструвати свою марку у всьому світі.

Подача торгової марки на реєстрацію через Мадридську систему дозволяє не залучати патентних повірених у кожній окремій країні (що відповідно зменшує витрати), управляти торговою маркою у всіх країнах через першу заявку, а також для багатьох країн зменшені розміри зборів за подачу заявки на тм, що зменшує витрати.

Окрім того Мадридська система дозволяє прискорити розгляд заявки, оскільки за угодою у разі відсутності відповіді від країни впродовж 18 місяців з дня подачі, вважатиметься, що торгова марка у такій країні отримала захист.

Для подачі заявки за Мадридом потрібно вже мати подану заявку в одній з країн, заповнити форму заявки, сплатити відповідні збори, та надіслати так заявку на патентне відомство країни першої реєстрації. Наші спеціалісти можуть допомогти вам на кожному етапі цього процесу, а також під час листування з відомствами країн по такій заявці та подоланню можливих зауважень.

Оскільки в умовах конкурентного ринку і глобалізації власний бренд стає все більш цінним надбанням, варто реєструвати торгову марку для можливості захисту свого продукту від конкурентів, отримання визнання від споживачів та забезпечення способів боротьби з контрафактом та підробками.

Юристи з інтелектуальної власності компанії Приходько та партнери радо допоможуть Вам у захисті бренду на будь якій стадії реєстрації та використання. Для розрахунку вартості реєстрації у країнах, які вас цікавлять, залиште заявку у формі нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна юридична допомога щодо реєстрації торговельної марки в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви хочете зареєструвати Вашу ТМ в США?

Так
Ні

3 питання

Ви хочете зареєструвати Вашу торгову марку в країнах ЄС?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація