"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

ФІКСАЦІЯ ВАРТОСТІ ПОШКОДЖЕНОГО МАЙНА ВНАСЛІДОК ВІЙНИ

Перепельченко Анатолій Олександрович - perepelchenko osnovnaya scaled

ФІКСАЦІЯ ВАРТОСТІ ПОШКОДЖЕНОГО МАЙНА ВНАСЛІДОК ВІЙНИ

Автор

Перепельченко Анатолій Олександрович

Всі ми після завершення війни очікуємо на компенсації пошкодженого та знищеного майна внаслідок російської агресії. Зрозуміло, що компенсацію вдасться отримати не раніше як після перемоги, але щодо фіксації вартості знищеного майна потрібно подбати вже зараз. Насамперед це пов’язано з тим, що достеменно невідомо скільки ще буде тривати війна. 

А факти пошкодження майна громадян мають бути належним чином зафіксовані, адже через певний проміжок часу це не можна буде зробити з об’єктивних на це причин.

Як зафіксувати пошкоджене майно:

  • Крок 1.

Кабінет Міністрів України у Постанові №380 від 26 березня 2022 року зазначив, що власники пошкодженого майна можуть самостійно повідомити про пошкодження або руйнування.

Це можна зробити через електронні сервіси, зокрема “Дія” або через центри з надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Що важливо, інформацію про фіксацію пошкодженого майна може подати виключно власник такого майна.

Вся надана інформація верифікується спеціально створеною комісією. Після верифікації власник майна може отримати документ, який підтверджує завдану шкоду майну.

  • Крок 2.

Після отримання документу, що підтверджує пошкодження майна варто звернутися до територіальних підрозділів Національної поліції України для того, щоб зафіксувати інформацію про злочин. На підставі заяви громадянина вноситься інформація в Єдиний реєстр досудових розслідувань (ЄРДР) за фактом знищення або пошкодження майна внаслідок воєнних дій.

  • Крок 3.

На даний час починає працювати спеціальна комісія яка буде проводити аудит завданих збитків. Також в кожному регіоні мають бути створені місцеві комісії, які будуть складати акти про пошкоджене майно. Кожному власнику пошкодженого майна буде видаватися електронний документ, який буде підтверджувати завдані пошкодження та збитки.

Це три основних моменти на які варто звернути увагу при фіксації завданих збитків громадянам внаслідок війни. Зрозуміло, що процес відновлення та отримання компенсацій тривалий. Для тих, хто бажає відновлювати майно власними силами та в майбутньому отримати за компенсацію можна звернутися до установ судових експертиз Міністерства юстиції. Такі установи можуть провести експертизу завданих збитків та зафіксують факт пошкодження. Наявний висновок експертизи також буде підставою для отримання компенсації.

Отже, власнику пошкодженого майна не варто очікувати, що хтось замість нього зафіксує завдану шкоду. Потрібно не втрачаючи часу зафіксувати пошкодження через електронні сервіси або ЦНАП, звертатися до органів поліції, щоб в майбутньому можна було отримати належну компенсацію. А якщо виникають питання щодо роботи органів державної влади та місцевого самоврядування або поліції щодо фіксації завданих збитків завжди можна скористатися правовою допомогою адвоката. Адже кожна дія це крок до відшкодування завданих збитків та отримання компенсації внаслідок воєнних дій.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Внаслідок війни Ваше житло було знищено?

Так
Ні

2 питання

Право власності на Ваше житло було зареєстровано?

Так
Ні

3 питання

Ви проживаєте в Києві або в Київській області?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація