"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Рапорт на звільнення для контрактників

Військова служба в Україні – це спосіб громадянина служити своїй країні та отримати цінні навички, досвід та грошову винагороду. Військова служба за контрактом – один із варіантів для тих, хто самостійно висловив бажання служити в Збройних Силах України.

Сьогодні ми розглянемо питання звільнення з військової служби, для тих хто виконує цей обов’язок по контракту під час дії воєнного стану.

Умови звільнення контрактників дещо відрізняються від осіб, яких було призвано на військову службу під час мобілізації у період дії воєнного стану на території України. Ці положення детально викладені в частині 5 статті 26 Закон України “Про військовий обов’язок і військову службу”.

Таким чином, аналіз українського законодавства про військову службу дозволяє сказати, що на сьогоднішній день, військові за контрактом, юридично більш обмежені у підставах для звільнення, ніж мобілізовані.

Також, необхідно звернути увагу, що підстави звільнення у мирний час та під час дії воєнного стану в країні, теж різняться. Оскільки, в мирний час військовослужбовці – контрактники можуть бути звільнені з військової служби після закінчення контрактного періоду. Це означає, що від них очікується виконання своїх контрактних зобов’язань і виконання обов’язків до кінця контракту. Однак, під час дії воєнного стану, на жаль, такої підстави для звільнення не передбачено, через те, що контракт продовжується автоматично.

 

Деякі причини розірвання контракту

  • Однією з причин за якою може бути розірваний контракт – за станом здоров’я.

Тобто, якщо військовослужбовець стане непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку за станом здоров’я, контракт може бути розірваний. ля цього в рапорті потрібно описати стан здоров’я, зазначити про висновк (постанову) військово-лікарської комісії, який необхідно буде додати до рапорту.

  • Ще однією з причин є необхідність постійного догляду за особою яка це потребує.

На відміну від мобілізованих, якщо у контрактника є дружина з інвалідністю або він має одного з батьків чи батьків одного з подружжя-інвалідів I або II групи, він не зможе звільнитися.

Проте, у цьому випадку військовослужбовці за контрактом можуть надавати постійну допомогу у догляді особі з інвалідністю I чи II групи або особі, визнаній у висновку медико-соціальної експертної комісії (або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я) такою, що потребує постійного стороннього догляду. Для цього в рапорті потрібно вказати за ким військовослужбовець здійснює догляд і зазначити, чому саме він має його здійснювати та додати документи, які підтверджують факт здійснення такого догляду.

Рапорт на звільнення за станом здоров'я

Чи можна звільнитися за власним бажанням?

Звільнитися за власним бажанням можуть лише військовослужбовці із числа іноземців та осіб без громадянства, які проходять військову службу за контрактом у Збройних Силах України.

 

Про що необхідно вказувати у рапорті?

Головною метою написання рапорту є викладення обставин через які, військовослужбовець хоче звільнитися. Тож, рапорт обов’язково має містити обґрунтування підстав, які підтверджуються відповідними нотаріально засвідченими документами. Таку роботу слід виконувати з особливою увагою та відповідальністю або доручити це профільному юристу.

Залишайте заявку на нашому сайті та отримайте кваліфіковану юридичну допомогу військових юристів адвокатського бюро «Приходько та партнери». Будь-яка послуга, починаючи від консультації та закінчуючи повним юридичним супроводом виконується з належною увагою до найменших дрібниць та з урахуванням всіх індивідуальних побажань клієнта.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви проходите військову службу в ЗСУ за контрактом?

Так
Ні

2 питання

Вам необхідно написати рапорт на звільнення?

Так
Ні

3 питання

Ви вже подавали рапорт на звільнення?

Так
Ні

4 питання

У Вас є підстави для звільнення?

Так
Ні
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Рапорт на звільнення для контрактників”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація