Введення в експлуатацію нежитлової будівлі

«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Введення в експлуатацію нежитлової будівлі

Введення в експлуатацію нежитлової будівлі (приміщення або будівлі) – процедура, яка в обов’язковому порядку виконується перед початком експлуатації будь-якої споруди чи будівлі. Тільки маючи на руках відповідні документи про введення нежитлової будівлі в експлуатацію власник має право під’єднати  такі комунікації, як світло, газ, каналізацію, воду. Також без легалізації нежитлової будівлі не можна продати приміщення, передати його у спадок, подарувати, використовувати в якості застави та ін. В залежності від категорії відповідальності за експлуатацію приміщення без дозвільних документів власнику загрожує штраф. Його розмір – від 18-ти до 90 мінімальних зарплат. Саме тому слід ввести нежитлову будівлю в експлуатацію  відповідно до МУО (містобудівних умов та обмежень). В цьому Вам допоможуть юристи PRIKHODKO & PARTNERS.

Які особливості має процедура прийняття в експлуатацію нежитлової будівлі?

Нежитлові будівлі входять до категорії об’єктів IV-V рівня складності. Вони вводяться в експлуатацію на основі Сертифіката та Акта відповідності. Спочатку за наявності технічного паспорта відбувається оформлення Акта виконаних робіт. Цей документ надає підрядник будівельних робіт. Наступний етап – комісія експертів здійснює перевірку. При винесенні позитивного результату це закріплюється в Сертифікаті відповідності. На підставі цього документа оформлюється право власності на нежитлову будівлю та підключаються потрібні комунікації.

Дуже часто можуть виникати ситуації, коли особи без належної дозвільної та проектної документації здійснюють незаконне будівництво нежитлових приміщень. Як тільки завершується етап будівельних робіт, нову будівлю треба ввести в експлуатацію. Для цього знадобиться пакет документів та здійснення певних кроків для визначення відповідності закінченого об’єкта документації по проекту, чинним будівельним правилам і нормам.

Серед документів, які необхідні для введення в експлуатацію нежитлової будівлі:

 • Паспортні дані замовника.
 • Дані про генерального підрядника.
 • Інформація про інженера технічного нагляду.
 • Дані про проектну організацію.

Які вимоги існують до введення в експлуатацію нежитлової будівлі?

Введення в експлуатацію нежитлової будівлі потребує проходження безлічі щаблів та чіткого виконання всіх вимог чинного українського законодавства. Ви в обов’язковому порядку повинні мати документ, який підтверджує право власності. Це може бути документ про право власності на об’єкт або документ, який підтверджує право користування ділянкою. В такому випадку обов’язковим має бути кадастровий номер.

Окрім цього, дуже важливо оформити містобудівні умови і обмеження в Управлінні архітектури та містобудування. Велике місце відводиться підготовці коректного проєкту. Наступний етап – подання повідомлення про початок будівництва до місцевої архітектурно-будівельної інспекції. Після успішного проведення технічної інвентаризації будівлі можна отримати техпаспорт.

Завершальними етапами являються:

 • Реєстрація в архітектурно-будівельній інспекції Декларації про введення нежитлової будівлі в експлуатацію.
 • Присвоєння поштової адреси побудованому об’єкту.
 • Отримання у нотаріуса або в державній реєстраційній службі Свідоцтва про право власності на новий об’єкт.

Допомога професійних юристів у введені в експлуатацію нежитлової будівлі

Самостійно підготувати всі необхідні документи для введення в експлуатацію нежитлової будівлі – достатньо складно. Набагато простіше подбати про свої нерви, час  та бюджет, довіривши цю процедуру справжнім професіоналам – юристам нашої компанії PRIKHODKO & PARTNERS.

 Вартість оформлення документів для введення в експлуатацію нежитлової будівлі залежить від таких факторів:

 • Етап будівництва нежитлової будівлі.
 • Категорія складності об’єкта.
 • Наявність/відсутність порушень в процесі будівництва.
 • Поверховість та загальна площа будівлі.
 • Місце розташування об’єкта.

Ми маємо багаторічний практичний досвід оформлення документів для введення нежитлової будівлі в експлуатацію. Наші фахівці знають всі складнощі процесу введення в експлуатацію та ефективно справляються з ними. Все, що Вам потрібно зробити, звернутись на консультацію до юристів PRIKHODKO & PARTNERS.

Вартість введення нежитлової будівлі в експлуатацію залежить від таких факторів:

 1. Обсяг готовності документів.
 2. Категорія складності об’єкта.
 3. Місце розташування об’єкта.
 4. Загальна поверховість/площа будівлі.
 5. Стадія будівництва.
 6. Відсутність/наявність порушень в процесі будівництва.

Чекаємо на консультації! Ми допоможемо вирішити найскладніші проблеми! Для розрахунку ціни введення в експлуатацію нежитлового будинку заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить введення в експлуатацію нежитлової новобудови?

Так
Ні

2 питання

Ви маєте в наявності необхідний перелік документів?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитеся у Києві обо Київській області?

Так
Ні
Колесніченко Олександр Сергійович
Керівник практики нерухомості та будівництва
E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація