"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Договір про повну матеріальну відповідальність

Коли в обов’язки працівника входить використання цінного майна компанії (наприклад, дорогої апаратури), природно подумати про документ, який захищатиме вартість матеріальних цінностей у випадку пошкодження чи знищення. Договір про повну матеріальну відповідальність – гарний варіант. Проте, він може бути застосованим до працівника лише за деяких умов. Йдеться про повнолітніх людей на певних посадах у відповідності до посадової інструкції, а також про працівників на дистанційній та надомній роботі. .

Що говорить на цю тему чинне законодавство?

Особа, яка є матеріально відповідальною, повинна мати справу з підзвітними речами, що має витікати з її посадових обов’язків. Саме тому за пошкодження матеріальних цінностей працівник і відповідатиме. А з боку працедавця цілком логічно прагнути захистити майно підприємства, аби на випадок заподіяної шкоди його вартість не була втрачена.

Неможливо укласти договір про матеріальну відповідальність за майно в тих випадках, коли прямі посадові обов’язки працівника не пов’язані з використанням такого майна, крім випадків дистанційної або надомної роботи.

Повна та часткова матеріальна відповідальність: відмінності

Як правило, у стосунках працівника й роботодавця в контексті майна діє принцип обмеженої матеріальної відповідальності. Особливо – коли немає відповідного договору. Без такого договору повна відповідальність має винятковий характер та застосовується тоді, коли було доведено вину працівника у заподіяній шкоді. Саме тому працедавці, аби не мати проблем з відшкодуванням збитків у разі псування майна, зацікавлені в укладанні з працівниками відповідних договорів про матеріальну відповідальність. Аби договір дійсно захищав інтереси власника компанії, над ним мають працювати професійні юристи.

Коли ми говоримо про вартість договору про повне відшкодування майна, то вона залежить від багатьох чинників, котрі впливають на складність роботи над документом.

 

Дехто вирішує самотужки скористатися типовими зразками договору з Інтернету, оскільки це видається на перший погляд більш економічним рішенням. Однак подібний вибір може завершитися збитками та неможливістю відстояти свою правду в суді, коли норми договору мають прогалини та недостатньо добре регулюють майнові стосунки між працедавцем та працівником. Значно краще, коли норми документа є ретельно продуманими, а над їх розробкою працювали юристи, які регулярно виконують подібну роботу та мають в ній достатній досвід. У команді адвокатського бюро «Приходько та партнери» працюють саме такі спеціалісти. Тож ми допоможемо вам якісно, а всі пункти договору будуть прописані достатньо ретельно.

Що важливо знати про взаємодію в рамках договору?

Укладання такого типу договору передбачено статтею 135-1 КЗпП. Аби норми документу якісно використовувалися на практиці, варто зважати на наступні рекомендації:

  • чітко передбачені посадовою інструкцією або умовами виконання роботи обов’язки по роботі з таким ввіреним майном, та його збереження.
  • аби, згідно з умовами договору, можна було стягнути шкоду, вина працівника у нищенні чи пошкодженні майна повинна бути доведена (причинний зв’язок між втратою та невиконанням обов’язків або використання у власних цілях).

Важливо також знати те, що працівник не зобов’язаний підписувати такий договір, окрім випадків, коли це надомна або дистанційна робота, його професія внесена в перелік або він є посадовою особою підприємства. Тому для укладення договорів про повну матеріальну відповідальність з певними робітниками потрібно чітко артикулювати необхідність та переваги такого договору.

Що може запропонувати адвокатська компанія «Приходько та партнери»?

Команда нашого адвокатського бюро в питанні розробки договору про повну матеріальну відповідальність може запропонувати 2 категорії послуг:

  • Вичитку та коректуру договору. Приміром, юрист вашої компанії склав текст договору, котрий адаптований саме під специфіку роботи підприємства, але є потреба звіритися з думкою стороннього компетентного фахівця. Таке рішення буде мудрим та виправданим, адже людина, яка працює в колективі компанії, часто є дуже зануреною у внутрішні процеси та не має змоги подивитися на специфіку відносин, врегульованих документом, неупередженим поглядом. Натомість, інший компетентний юрист може підказати якісь значимі аспекти, які знає зі свого досвіду в роботі над численними подібними запитами.
  • Розробка договору про повну матеріальну відповідальність з нуля.

 

Це буде доречно тим компаніям, які не мають у штаті власного юриста, але хочуть, аби договір був максимально якісним та відрізнявся від шаблонних зразків з відкритого доступу, в яких не передбачено багато можливих аспектів. Тут послуги юридичної компанії, яка спеціалізується на таких договорах, стануть необхідними.

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» є командою досвідчених профі, які знають свою сферу та допоможуть скласти саме такий договір, який у повній мірі відображатиме потреби саме вашої компанії.

 

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно вичитати договір?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібно розробити договір про повну матеріальну відповідальність з нуля?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація