Зняття арешту з рахунку для виплати заробітної плати

«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Зняття арешту з рахунку для виплати заробітної плати

Арешт на банківському рахунку для виплати заробітної плати може бути зняти двома способами: виконавцем чи судом. Коли боржник має обов’язок виплатити зарплату у певній сумі, цю суму не можуть заморозити на його рахунку відповідно до частини 4 статті 59 Закону України “Про виконавче провадження”. Якщо арешт був накладений, його можна скасувати.

Умови, за яких виконавець може самостійно зняти арешт з рахунку

Виконавець може самостійно скасувати арешт, якщо отримає письмове підтвердження того, що рахунок боржника має спеціальний режим використання або закон забороняє стягнення таких коштів. Крім того, виконавець виконавчого провадження може зняти арешт, якщо отримає документи від боржника, які підтверджують, що у нього є зобов’язання виплатити заробітну плату та визначену її суму.

Арешт на рахунку для виплати заробітної плати не є безмежним, і його можна зняти, якщо виконавець отримає відповідні докази чи підтвердження від боржника. До документів, що можуть бути доказом належать:

  • копія постанови суду про заборону звернення стягнення на заробітну плату;
  • копія постанови суду про визнання заробітної плати боржника єдиним джерелом його існування;
  • довідка від підприємства про те, що кошти на рахунку призначені для виплати заробітної плати.

Фото: Зняття арешту з рахунку для виплати заробітної плати

Виконавець може скасувати арешт на банківському рахунку за заявою особи, яка має борг перед кредитором (боржник). Це можливо, якщо боржник зможе довести, що гроші на цьому рахунку належать не йому, а іншій особі, або що спроба стягнення цих коштів порушить його законні права. Для підтвердження цих аргументів боржник може надати різні докази, такі як:договір позики, за яким кошти на рахунку є власністю третьої особи;

  • свідоцтво про право власності на нерухоме майно, внаслідок продажу якого були внесені кошти на рахунок;
  • довідка від підприємства про те, що кошти на рахунку є коштами, які надійшли від третіх осіб для оплати товарів, робіт, послуг.

Скасування блокування рахунку через суд

Суд може скасувати блокування рахунку за запитом особи, яка має борги, якщо ця особа зможе довести, що ця блокада завдає шкоди її правам, особливо в разі, коли цей рахунок призначений для виплати заробітної плати. Для скасування блокування рахунку для виплати заробітної плати потрібно звернутися до виконавця або суду із відповідною заявою, яку можна подати особисто або надіслати поштою. Краще за все до заяви додати документи, що підтверджують підстави для зняття арешту.

Фото: Зняття арешту з рахунку для виплати заробітної плати

Виконавець або суд зобов’язаний розглянути заяву про зняття арешту протягом терміну, що встановлено законодавством. У разі задоволення заяви, виконавець або суд виносить постанову про зняття арешту, яку надсилає банку для виконання. Після отримання постанови про зняття арешту банк розблокує рахунок і дозволить підприємству виплачувати заробітну плату працівникам.

Для швидкості вирішення Вашої проблеми та полегшення розуміння необхідних дій, рекомендуємо звернутись до юридичної компанії «Приходько та партнери». Ви зможете отримати консультацію від кваліфікованих юристів які допоможуть Вам у Вашому питанні.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам відома причина блокування рахунку?

Так
Ні

2 питання

Ви отримували офіційний документ про блокування рахунку?

Так
Ні

3 питання

Сума заборгованості перевищує 180 000 грн?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація