Повернення прав після ДТП

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Повернення прав після ДТП

Із кожним роком кількість ДТП на дорогах тільки зростає, оскільки про це говорить світова статистика їх вчинення водіями транспортних засобів.

Україна в цьому аспекті не є виключенням, а тому в нашій країні також постійно трапляються ДТП.

Якщо особа є винною у скоєнні дорожньої аварії, то за рішенням суду її може бути позбавлено водійського посвідчення на відповідний термін. Однак, що робити в такому випадку та як повернути права після настання ДТП?

Відповідь на це питання нададуть юристи із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Які види стягнень передбачені в КУпАП?

Як правило на практиці до громадян, що вчиняють адміністративні правопорушення відповідальність за які передбачена КУпАП можуть застосовувати такі види стягнень як:

 • попередження;
 • штрафні санкції;
 • оплатне вилучення або конфіскація предмета, що став причиною вчинення адміністративного правопорушення;
 • вилучення водійського посвідчення в особи;
 • направлення особи на громадські або виправні роботи;
 • адміністративний арешт;
 • арешт на гауптвахті.

Таким чином, до громадянина за вчинення ДТП можуть застосовувати не тільки позбавлення його права на керування автомобілями, а й інші види стягнень.

В яких випадках в особи можуть забрати права?

На сьогодні в Україні найпоширенішими підставами для вилучення водійського посвідчення в громадянина є:

 • створення водієм автомобіля аварійного випадку для інших учасників дорожнього руху;
 • ігнорування законної вимоги працівників органів Нацполіції про зупинку автомобіля;
 • нехтування правилами дорожнього руху під час перетину залізничного переїзду (зокрема виїзд на колії, коли рух заборонений);
 • керування автомобілем, який є технічно несправним (порушення нормальної роботи гальмівної системи, рульового управління тощо);
 • керування автомобілем під дією наркотичних чи алкогольних речовин;
 • якщо водій автомобіля своїми діями вчинив ДТП та пошкодив інші транспортні засоби громадян, дорожнє покриття та інше майно.

Важливо! Даний перелік підстав позбавлення прав у водія транспортного засобу є неповним, оскільки в КУпАП існують й інші причини, коли в особи можуть вилучити водійське посвідчення.

Яким чином можливо повернути права після настання ДТП?

Загальна процедура повернення прав розпочинається з двох основних юридичних нюансів, а саме:

 • Якщо особі було видано права на 30 років.

В такому випадку процедура повернення прав буде складатися із повторного проходження теоретичного та практичного іспитів на отримання водійського посвідчення

Якщо ж громадянин має відкриті дві або більше категорій у водійському посвідченні, то тоді іспити складаються за вищою категорією.

У ситуаціях, коли громадянина було позбавлено прав внаслідок керування автомобілем у стані наркотичного чи алкогольного спʼяніння йому додатково також буде необхідно пройти повторний медичний огляд, а потім вже складати іспити в територіальних сервісних центрах МВС.

 • Якщо особі було видано права на 2 роки (тобто вперше).

За загальним правилом вилучене водійське посвідчення не може бути повернуте, оскільки воно вважається з моменту його вилучення недійсним та підлягає знищенню.

А тому для повернення прав громадянин повторно проходить медичний огляд, перепідготовку в навчальному закладі (автошколі), складає теоретичний та практичний іспит.

І тільки вже потім він знову отримує водійське посвідчення на 2 роки, яке в майбутньому можна буде отримувати на 30 років.

Якщо у вас залишилися питання щодо повернення прав після ДТП, то юристи із адвокатського бюро “Приходько та партнери” зможуть вам допомогти у цій ситуації.

Наша команда нараховує тільки кваліфікованих та досвідчених фахівців, які під час надання консультацій як усних, так і письмових розʼяснять всі проблемні аспекти даного правового питання. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас було вилучено посвідчення водія?

Так
Ні

2 питання

Ви є винуватцем ДТП?

Так
Ні

3 питання

Справа знаходиться у суді?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація