Реєстрація патенту на винахід

«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Реєстрація патенту на винахід

Патент на винахід – офіційний охоронний документ. Саме він засвідчує авторство, пріоритет, право власності на винахід. Реєстрація патенту на винахід дозволяє захистити результати Вашої праці від несанкціонованого використання.

Патент надає наступні права своєму власнику:

 • Право на використання винаходу на власний розсуд.
 • Надання дозволу використання винаходу стороннім особам на основі ліцензійної угоди.
 • Право перешкоджати неправомірному використанню виходу, в тому числі заборона такого використання.

 

Для отримання патенту Вам потрібно подати заяву з відповідними документами до «Українського інституту інтелектуальної власності». У випадку, якщо винахід відповідає всім умовам патентоспроможності, комплект документів складений правильно. Наша юридична компанія “Приходько та Партнери” професійно займається реєстрацією патентів на винаходи в Україні та усьому світі. Залиште заявку на сайті та розрахуйте ціну реєстрації патенту “під ключ” від професіоналів.

Строк надання патенту на винахід – 20 років. Відносини, які виникають з набуттям права власності на винаходи в Україні, регулюються Законом України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» та Цивільним кодексом України.

Важливо:

Відповідно до наказу Укрпатенту від 30 вересня 2022 року № 214-Н/2022 дія деяких пунктів Переліку платних послуг призупинена. Послуги щодо перевірки матеріалів заявки на винахід на відповідність всім вимогам Статті 12 Закону призупинено до дня скасування чи припинення дії воєнного стану в Україні.

Винахід – результат інтелектуальної діяльності людини в будь-якій сфері. Згідно з українським законодавством, винаходом може бути:

 1. Спосіб (процес).
 2. Продукт (речовина, пристрій та ін.).
 3. Нове застосування відомого процесу чи продукту.

 

Правову охорону винахід отримує у випадках, коли він є новим. Також він повинен бути промислово придатним і відповідати певному винахідницькому рівню.

Що не належить до категорії винаходу?            

Патенти на винаходи в Україні видаються через державне підприємство «Укрпатент» (структурний елемент Міністерства економічного розвитку).

До категорії «винахід» не відносяться:         

 1. Породи тварин і сорти рослин.
 2. Елементи художнього конструювання.
 3. Наукові теорії, відкриття, математичні методи.
 4. Комп’ютерні програми.
 5. Проєкти та схеми планування будинків, споруд, територій.
 6. Форми представлення інформації (діаграми, таблиці, графіки, візуальні демонстрації).
 7. Умовні позначки (маршрути, дорожні знаки, шрифти, коди та ін.).

Важливо: всі отримані патенти мають виключно територіальний характер. Про ще йде мова? Патенти, отримані в Україні, правомірні тільки на території України. Якщо у Вас є потреба отримати патент за кордоном, Вам варто звернутися до патентного відомства закордонних країн, або звернутись до нас, адже ми реєструємо патенти і за кордоном!

 

Процедура отримання патенту на винахід в Україні

Патент на винахід видається за результатами проведення кваліфікаційної експертизи наданої заявки на винахід. Під час кваліфікаційної експертизи встановляється відповідність винаходу таким умовам, як:

 • Винахідницький рівень.
 • Новизна.
 • Промислова придатність.

Після формальної експертизи видається патент на винахід. В процесі розгляду можливе листування з представниками Укрпатенту щодо відповідності наданої заявки вимогам патентоспроможності. Майнові права власності на винахід припиняються у випадках несплати річного збору у встановлений строк.

Документи для реєстрації винаходу

Для реєстрації винаходу знадобляться наступні документи:

 1. Заява на реєстрацію.
 2. Інформація про заявника.
 3. Макет винаходу.
 4. Опис винаходу.
 5. Заява на реєстрацію винаходу у митному реєстрі об’єктів інтелектуальної власності.

 

Вимоги патентних відомств до складання та оформлення документів заявки на винахід достатньо суворі. Їх невиконання призводить до тривалого листування між патентним відомством та заявником. В результаті виникає необхідність виправлення помилок в заявці, збільшення строків її розгляду, оплаті додаткових витрат. Якщо справа стосується іноземних патентних відомств, помилки в процесі реєстрації призводять, в більшості випадків, до відмови у видачі патенту. Для того, щоб суттєво зекономити час та правильно підготувати заявку та інші документи на отримання патенту, варто подумати про допомогу від професіоналів.

Звернення до спеціалістів нашої юридичної компанії PRIKHODKO & PARTNERS – гарантія надання кваліфікованої допомоги у вирішенні різноманітних питань у сфері реєстрації патенту на винахід. Ми зможемо підібрати найбільш оптимальний варіант законодавчого захисту Вашого інтелектуального творіння.

 

Наші спеціалісти:

 • Проведуть попередній патентний пошук для виявлення аналогів.
 • Допоможуть мінімізувати ризик відмови отримання патенту.
 • Організують супровід заявки в процесі її розгляду патентним Відомство.

І це далеко не повний перелік наших послуг. Будемо раді Вам допомогти у реєстрації патенту на винахід в Україні та усьому світі – заповніть заявку на розрахунок вартості реєстрації патенту у формі нижче!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно зареєструвати патент на винахід в Україні?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібно зареєструвати патент на винахід в іншій країні чи усьому світі?

Так
Ні

3 питання

Реєстрація патенту на фізичну особу?

Так
Ні

4 питання

Реєстрація патенту на юридичну особу?

Так
Ні

5 питання

Реєстрація патенту на групу фізичних/юридичних осіб?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація