ОФОРМЛЕННЯ ДОГЛЯДУ ЗА ІНВАЛІДОМ 2 ГРУПИ

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

ОФОРМЛЕННЯ ДОГЛЯДУ ЗА ІНВАЛІДОМ 2 ГРУПИ

Сучасне українське суспільство невпинно розвивається і в ньому час від часу постають питання забезпечення прав людей, які мають інвалідність різної групи.

А тому питання забезпечення інвалідів належною підтримкою, а також допомогою по догляду за психічно хворим та іншими групами інвалідів набуває в державі все більшої актуальності.

У цій статті ми детально розглянемо як оформити догляд за інвалідом 2 групи відповідно до норм чинного законодавства України.

Які види інвалідності існують в Україні?

Українське законодавство розрізняє 3 групи інвалідності, повʼязані частково або повністю із втратою здоровʼя, і до яких зазвичай відносять:

  • перша – стосується тих громадян, хто повністю втратив свої можливості із працездатності та потребує постійного догляду;
  • друга – стосується тих громадян, хто хоч і може самостійно за собою доглядати, проте можливість працювати в звичайних умовах в особи відсутня;
  • третя – стосується тих громадян, хто може працювати на підприємстві чи в установі, проте потребує для цього полегшених обовʼязків та умов для праці.

В даній темі нас цікавить інвалідність 2 групи, тому про неї ми і поговоримо.

 

Як можна оформити постійний догляд за особою, яка має інвалідність 2 групи?

Щоб стати доглядальником за інвалідом особі потрібно звернутися саме до сімейного лікаря громадянина, що має інвалідність 2 групи із проханням про надання відповідної довідки про те, що особа дійсно має інвалідність.

Після цього необхідно звернутися до органів соціального захисту населення, де вже й можливо буде оформити постійний догляд за такою особою.

Які документи по догляду за інвалідом 2 групи необхідно подавати?

  • заява, в якій вказати своє волевиявлення на здійснення догляду за особою, що має інвалідність;
  • паспорт доглядальника та особи з інвалідністю;
  • медична довідка, що підтверджує дійсно те, що особа має відповідну інвалідність і має потребу в догляді;
  • довідка, що містить дані про ваше фактичне місце проживання;
  • документи, що підтверджують право власності на майно.

Як підтвердити догляд за інвалідом 2 групи?

Для цього необхідно мати довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) або висновок лікарсько-консультаційної комісії (ЛКК) – форма 80-4/0, в якому зазначається, що особа потребує постійного догляду, а також акт про встановлення факту здійснення догляду за особою, що має інвалідність.

Чи можна перетинати кордон із інвалідом 2 групи?

Якщо ви здійснюєте догляд за особою, що має інвалідність 2 групи, то ви маєте право перетинати кордон у її супроводі. При цьому із собою ви повинні мати відповідні документи, що дійсно підтверджують наявність інвалідності в особи та акт про встановлення факту здійснення догляду.

 

Чи можна виїхати за кордон у супроводі інваліда 3 групи?

Якщо громадянин має дружину з інвалідністю 3 групи, то в її супроводі він може перетнути державний кордон. В інших випадках така можливість відсутня.

Чи може опікун інваліда виїхати за кордон?

Якщо особа, що має інвалідність уже перебуває за кордоном, то опікун в такому випадку може його перетнути. Для цього потрібна довідка про перебування особи, що має інвалідність на консульському обліку в країні перебування.

Якщо ви хочете стати опікуном за інвалідом 2 групи та ви не знаєте юридичні нюанси всієї процедури, то в такому випадку звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда складається з досвідчених юристів, які мають глибокі знання у даній тематиці, а тому ми завжди зможемо надати вам кваліфіковану консультацію та допомогу.

Наша мета – досягнення результату та задоволення ваших цілей, що є гарантією надання тільки якісних послуг. А тому не зволікайте та звертайтесь за допомогою!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні

2 питання

Ви вже зверталися в органи опіки та піклування по Вашому питанню?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

2.1

Кількість оцінок:

35

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація