Претензія про неправомірне використання торговельної марки

«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Претензія про неправомірне використання торговельної марки

Неправомірне використання торговельної марки без згоди її власника – це поширена ситуація з якою досить часто зіштовхуються виробники товарів та надавачі послуг на практиці. Проте, що робити в таких випадках для охорони своїх законних інтересів знає не кожен власник торговельної марки, адже написання претензій та загальна процедура захисту прав  інтелектуальної власності є складним юридичним процесом з певними тонкощами. В цьому і вбачається актуальність обраної тематики на сьогодні. А тому у цій статті ми поговоримо про особливості подання претензії про неправомірне використання торговельної марки, враховуючи положення чинних нормативно-правових актів України.

Коли слід відправити особі претензію про неправомірне використання торговельної марки?

Із аналізу положень статті 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг» вбачається, що свідоцтво на знак товарів та послуг надає його власнику законне право використовувати цей знак та інші права, які визначені нормативно-правовими актами. Крім цього, таке свідоцтво надає його власнику виключне право забороняти іншим громадянам використовувати без його згоди, як зареєстрований знак, так і схоже із зареєстрованим знаком позначення.

Якщо у вас виникла подібна ситуація, слід вчасно на це реагувати та звертатись до порушника із претензією про неправомірне використання торговельної марки та відшкодування завданих збитків.

Фото: Претензія про неправомірне використання торговельної марки

Що слід розуміти під претензією про неправомірне використання торговельної марки?

Українське законодавство не містить чіткого визначення поняття претензії про неправомірне використання торговельної марки. Однак із загального аналізу профільних законів України у сфері інтелектуальної власності можна дійти висновку, що під претензією слід розуміти – юридичний документ, що висувається особою чи організацією (власником торговельної марки) до іншої сторони, яка порушує законні права на торговельну марку.

Претензія обовʼязково містить:

  • вимогу про зупинення неправомірного використання торговельної марки;
  • відшкодування завданих збитків власнику торговельної марки (за їх наявності);
  • намагання врегулювати конфлікт в досудовому порядку.

Які дії слід вчиняти, якщо вам надійшла претензія про неправомірне використання торговельної марки?

Отримавши повідомлення про можливе порушення прав власника торговельної марки, не варто його ігнорувати.

На практиці відправник, як правило, серйозно налаштований і готовий звертатися до суду з метою усунення порушення його законних прав та інтересів. Тому краще не розраховувати на те, що проблема зникне сама собою, і вчасно звернутися до кваліфікованих юристів.

Порада! Юристами, які зможуть здійснити захист прав інтелектуальної власності є адвокати юридичної компанії “Приходько та партнери”, оскільки ми маємо значний досвід роботи із справами у сфері інтелектуальної власності.

Однак, перед тим як зателефонувати юристам, варто самостійно перевірити обґрунтованість претензії. Для цього здійсніть перевірку на предмет реєстрації торговельної марки на відправника претензії. Після цього ознайомтесь із подробицями про саму торговельну марку:

  • на які товари чи послуги вона зареєстрована, тобто на що вона поширюється;
  • коли вона була зареєстрована;
  • хто є власником торговельної марки;
  • за номером свідоцтва торговельної марки на сайті УКРНОІВІ здійсніть її пошук та переконайтесь, що вона дійсно існує та є чинною на сьогодні, адже торговельна марка реєструється тільки на 10 років.

Фото: Претензія про неправомірне використання торговельної марки

Якщо ви хочете написати претензію про неправомірне використання торговельної марки, то звертайтесь до юристів із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Ми допоможемо скласти всі необхідні процесуальні документи для захисту ваших прав інтелектуальної власності, адже володіємо ґрунтовними знаннями та практичним досвідом у цій сфері. Звертайтесь!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить претензія про неправомірне використання торговельної марки?

Так
Ні

2 питання

Вам необхідна консультація тендерного спеціаліста ?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитеся у Києві або Київській області?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація