Відстрочка від мобілізації

"Arma potentius aequum - справедливість сильніше зброї".

Тернова Діана Ігорівна
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз

Відстрочка від мобілізації

Захист Батьківщини – почесна місія та обов’язок громадянина. Водночас законодавство передбачає, що є ряд чітко визначених підстав для того, аби отримати відстрочку від мобілізації під час воєнного стану. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» працює з такими клієнтськими запитами регулярно.

Відстрочка від призову у воєнний час – тема, довкола якої циркулює багато міфів в інформаційному просторі. Разом з тим, навіть обізнаність людини в своїх правах не завжди допомагає, якщо виникає ситуація, коли посадові особи ТЦК не беруть до уваги очевидні факти, які мали б стати на заваді мобілізації. Розповімо більш детально про підстави для відстрочки, а також – про те, чим ми можемо допомогти.

Відстрочка від мобілізації у воєнний час: підстави

Отож, серед ключових підстав варто зазначити наступні обставини:

 • інвалідність І-ІІ групи в батьків (це можуть бути як власні батьки, так і батьки дружини);
 • інвалідність І-ІІІ групи в дружини;
 • наявність на утриманні 3 та більше дітей, які мають вік до 18 років;
 • інвалідність самого військовозобов’язаного;
 • самостійне виховання та утримання дитини до 18 років.

Окрім того, до підстав належить ситуація, коли хтось з близьких родичів людини загинув або зник безвісти під час АТО/ООС або вже в часі повномасштабної війни. Також не можна мобілізувати ту людину, яка виховує неповнолітню дитину, поки другий з подружжя служить у війську. Пояснення тут є очевидним, адже хтось має виконувати батьківські обов’язки, аби дитина не залишилася без піклування.

Варто відзначити, що в клієнтів часто виникають питання щодо деяких пунктів. Приміром, розповсюджене запитання стосується ситуації, коли батько утримує 3 неповнолітніх дітей, але при тому не проживає з ними, бо перебуває у розлученні з їх матір’ю. Або ж – коли йдеться про утримання дітей від різних шлюбів. Поспішаємо розвіяти усі міфи довкола цієї теми: згадана підстава однаково діє, коли батько проживає та не проживає з дітьми, оскільки в законодавчій нормі йдеться саме про утримання, а не спільне проживання. Тому, якщо людина не має боргів по аліментних зобов’язаннях, вона може претендувати на те, аби скористатися цією підставою для відстрочки, доки як мінімум троє дітей є неповнолітніми.

Однією з достатньо поширених підстав, про які вже згадувалося, є відстрочка від мобілізації за станом здоров’я. Разом з тим, її буває не завжди легко використати, оскільки в багатьох ситуаціях людина стикається з тим, що представники ВЛК ігнорують її реальні діагнози та вважають придатною до служби при явних протипоказаннях. У такому випадку може знадобитися допомога фахових юристів, котрі здійснять юридичний супровід процедури оскарження висновку ВЛК.

 

Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації: необхідні документи

Коли йдеться про відстрочку, ми можемо допомогти з її оформленням. Перш за все, потрібно грамотно скласти заяву та вказати у ній наявну підставу (одну або декілька, що теж іноді буває). Також дуже значимим кроком стає збір пакету документів, які передбачені для подання до ТЦК. Це можна зробити як фізично, так і поштою.

Наші клієнти часто запитують про те, які документи необхідні. Водночас – це є один з найбільш поширених запитів у пошукових системах, коли йдеться про відстрочку від мобілізації. Але тут немає простих рішень, а кожна підстава передбачає доволі великий пакет документів. Можна сказати, що діє таке негласне правило – чим більше їх, тим краще. Наявність великої кількості документів на підтвердження того, про що йдеться в заяві, завжди слугує в плюс. Тому варто підготуватися максимально ретельно, з огляду на знану прискіпливість представників ТЦК у цьому питанні.

Чим ми можемо бути для вас корисними?

Юристи адвокатської компанії «Приходько та партнери» регулярно працюють з запитами, які стосуються галузі військового права. А серед них одна з найбільш затребуваних тем – саме відстрочка від мобілізації. Тож, коли ви звертаєтеся до нас, то можете бути певними в тому, що з такою категорією справ ми стикаємося регулярно та маємо відповідний досвід.

Наші фахівці консультують, даючи під ключ перелік документів по кожній з підстав. Також ми налаємо послугу написання заяви та юридичного супроводу вашої взаємодії з ТЦК. Такий підхід убезпечує вас від зловживань посадовців та сприяє тому, аби ваші права максимально дотримувалися.

 

На завершення варто зазначити, що законодавство, яке регулює питання мобілізації та відстрочки від неї, є достатньо чітким та деталізованим. Однак на практиці буває по-різному саме з реалізацією його норм. Тож якщо ви стикаєтеся з подібною проблемою, зверніться до фахівців, здатних реально в ній допомогти. Ми завжди орієнтовані на результат, тому розуміємо, як діяти, коли клієнт стикається з порушенням своїх прав.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви хочете оформити відстрочку від мобілізації?

Так
Ні

2 питання

У Вас є підстави для отримання відстрочки від мобілізації?

Так
Ні

3 питання

Ви вже звертались до ТЦК та СП щодо отримання відстрочки?

Так
Ні

4 питання

Чи є у Вас військовий квиток чи тимчасове посвідчення військовозобовʼязаного?

Так
Ні

5 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні
E-mail
ternova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-42-08

Юрист практики військового права та перерахунку військових пенсій. Спеціалізується на питаннях мобілізації, а саме надання консультацій, оформлення відстрочки від мобілізації, питання проходження ВЛК. Допомога військовослужбовцям, написання рапортів, супровід по звільненню з військової служби, оскарження висновку ВЛК і т. д.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

4.0

Кількість оцінок:

25

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

Зв’язатися

Данілова Юлія Ігорівна

Адвокат

Зв’язатися

Козян Тетяна Віталіївна

Старший юрист

Зв’язатися

Лобунько Михайло Ігорович

Юрист

Зв’язатися

Тернова Діана Ігорівна

Юрист

Зв’язатися

Звоненко Ярослав Олександрович

Юрист

Зв’язатися

Гончаренко Данило Геннадійович

Юрист

Зв’язатися

Скумадчук Діана Романівна

Молодший юрист

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

Практика військового права представлена чи не найширшим переліком послуг, як для військовозобов’язаних так і для військовослужбовців.

Наші адвокати та юристи здійснюють захист прав та інтересів клієнтів по всій території України.

Звертаючись до наших юристів, Ви спочатку отримуєте первинну консультацію, яка дасть Вам розуміння як діяти далі і які кроки треба зробити для досягнення позитивного результату.

Всі наші фахівці мають практичний досвід, стежать за останніми змінами в законодавстві, консультують не тільки фізичних осіб, але й проводять вебінари для компаній, тому компетенція підтверджується конкретними діями.

 • Заявка
 • Дзвінок юриста
  і визначення задач
 • Договір і оплата
 • Консультація,
  аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "Військове право":
Найменування послугиЦіна, грнТерміни
Відстрочка від мобілізації від 15 000 грн 1 місяць
Адвокат по ТЦК від 15 000 грн 1 місяць
Адвокат по мобілізації від 15 000 грн 1 місяць
Консультація військового юриста від 1000 грн 5 хвилин
Супровід у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (військкоматі) від 32 000 грн 1 день
Звільнення з військової служби від 15 000 грн 1 місяць
Рапорт на звільнення від 6 000 грн 1 місяць
Оскарження рішення ВЛК від 15 000 грн 2 місяці
Виплата за загиблого військового від 3000 грн + % 6 місяців
Виплати військовим за поранення від 3000 грн + % 6 місяців
Виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям від 3000 грн + % 6 місяців
Бронювання працівників на період мобілізації від 20 000 грн + % 6 місяців
Відношення з військової частини від 15 000 грн + % 6 місяців
Оформлення учасника бойових дій від 16 000 грн 6 місяців
Грошове забезпечення військовослужбовців від 8 000 грн + % 6 місяців

від 2000 - до 300 000 грн Ціна актуальна на Липень 2024

Яка вартість консультації по мобілізації, військовому праву, ВЛК, відстрочці?

Вартість консультації починається від 1000 грн – це швидка консультація до 5 хв. ЇЇ вартість залежить від багатьох факторів, а саме: складності питання, кількості документів, які треба аналізувати юристу для того, щоб сформувати правовий висновок по Вашій справі. Повна юридична консультація юриста коштує 4 000 грн.

Чи можна отримати консультацію онлайн, якщо немає можливості приїхати в офіс?

Звичайно. Ми надаємо консультації як онлайн, так і в офісі. Онлайн консультація можлива будь-яким зручним для клієнта способом. Це може бути як відеодзвінок через зручний месенджер, так і формат відеоконференції.

Чи надаємо ми безкоштовні консультації?

Відповідь на це питання – ні. У нас немає безкоштовних консультацій. Якщо у Вас одне-два питання адвокат/юрист Вам підкаже звісно, але детальні консультації проводимо на платній основі.

Чи можна підписати договір з адвокатом/юристом і потім у разі потреби звернутись?

Так,  ми практикуємо таку послугу. Ви можете підписати договір з нашою компанією і у разі потреби можете скористатись нашими послугами. Це зекономить Ваш час у разі екстренного звернення, коли допомога адвоката або юриста потрібна буде терміново.

Ви працюєте тільки в Києві чи по всій Україні?

Наш офіс знаходиться у м. Київ, але наші адвокати та юристи здійснюють захист інтересів клієнтів по всій території України. Тож якщо Вам потрібна фізична присутність адвоката чи юриста по Вашій справі – ми можемо це забезпечити.

Вам також може знадобитися:

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація