Наше завдання – захист Ваших прав та інтересів. Ми не розказуємо «казок» - клієнт повинен бути відвертим та усвідомлювати об’єктивну реальність ситуації.

Угрин Святослав Володимирович
E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-03

Керівник практики проблемної заборгованості, адвокат з кримінальних справ

Зв'язатися зараз

Стягнення боргів з контрагентів

E-mail
office@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-03

Керівник практики проблемної заборгованості, адвокат з кримінальних справ

Зв'язатися зараз

Стягнення боргів із контрагентів

Якщо йдеться про стягнення боргів з контрагентів, то в такому разі йдеться про взаємовідносини між суб’єктами господарювання: юридичними особами та/або фізичними особами-підприємцями.

У ході ділових взаємин між суб’єктами господарювання, періодично, внаслідок різноманітних обставин траплятися ситуації, коли один контрагент не виконує договірних зобов’язань перед іншим, наприклад, не оплачувати поставлений товар, або навпаки, після отримання товару відмовляється його оплачувати. З цього моменту підприємство, чиї права порушено, стикається з поняттям стягнення боргів із контрагентів.

Можливі етапи стягнення боргів із контрагентів

Стягнення заборгованості з контрагентів можна умовно поділити на три етапи:

Досудове стягнення або переговорне врегулювання.
В основі лежить переговорна процедура, тісно пов’язана з претензійною діяльністю, суть якої полягає в обміні між сторонами претензіями, листами-вимогами. За сприятливого результату така процедура закінчується взаємними консенсусом або ж, навпаки, переходить у наступну стадію, саме у стадію судового стягнення.

Судове стягнення боргів із контрагентів.
Друга стадія стягнення боргів з контрагентів, що полягає у зверненні з позовом про стягнення заборгованості до компетентного суду. Судове стягнення боргів з контрагентів є стадією більш витратною, ніж попередня, оскільки вимагає від кредитора-позивача щонайменше сплати судового збору, не кажучи про витрати на правову допомогу. Зазначена стадія закінчується винесенням судового рішення або на користь кредитора, або на користь боржника. У більшості випадків від якісної правової допомоги залежить результат судової справи.

Після судове стягнення боргів з контрагентів.
Третя, остаточна стадія стягнення боргу з контрагентів, яка полягає в реалізації судового рішення, отриманого за результатами успішного завершення другої стадії – судового стягнення. Зазначена стадія полягає в отриманні виконавчого документа – судового наказу/виконавчого листа з подальшою передачею його до державної виконавчої служби або приватного виконавця для примусового стягнення заборгованості.

Що впливає на результативність стягнення боргів із контрагентів?

Щоб отримати максимальний результат при стягненні заборгованості з контрагентів, до такої процедури необхідно готуватися від початку, саме початку взаємодії з контрагентом. 

До укладення договору, тим більше до поставки товару або оплати авансу, необхідно ретельно перевірити підприємство контрагента, його можливість виконати договір, зокрема поставити товар/виконати роботи або надати послуги.

І лише після проведення вищезгаданих дій укладати договір, у якому детально описати всі істотні умови, і лише після цього здійснювати постачання товару чи оплату авансового платежу.

Результативність стягнення боргів з контрагентів залежить від документарного оформлення взаємовідносин між контрагентами, а також професіоналізму юриста/адвоката, який займається такою практикою.Святослав Угрин

Як ми працюємо:

1
Залишіть заявку зручним для Вас способом: через форму зворотного зв’язку на e-mail або дзвоніть
2
Проводимо зустріч, обговорюємо умови співпраці
3
Підписуємо договір, Ви сплачуєте за послугу і ми починаємо відразу працювати над Вашим питанням

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашою справою займалися інші адвокати?

Так
Ні

2 питання

Яку суму заборгованості Ви хочете стягнути?

Так
Ні

3 питання

Чи є документи, що підтверджують наявність заборгованості?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні

5 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація
Ми даємо можливість вибрати
  • Кращого спеціаліста
  • За кращою ціною
  • В потрібному місці
  • В потрібний час
Залишились запитання?

Навіщо відкладати, опишіть завдання зараз і ви здивуєтеся, як оперативно ми надамо відповідь!

Описати задачу