"Досконалість виконання у будь-якому аспекті вашого питання - наше кредо!"

Сіренко Микола Сергійович

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

Реєстрація публічного товариства

Україна, як країна з динамічною економікою, сприяє розвитку підприємництва у різних організаційно-правових формах. Однією з таких форм є публічне акціонерне товариство (надалі — ПАТ).

Перевагами реєстрації відповідного ПАТ є те, що, по-перше, у власників акцій ПАТ немає особистої відповідальності за зобов’язаннями такого товариства, а їхні права обмежені сумою їхніх внесків у статутний капітал ПАТ; по-друге, засновниками ПАТ можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, незалежно від їхнього резидентства.

Водночас до ПАТ висувається ряд вимог, основними з яких є вимоги, що стосуються:

  • мінімального розміру статутного капіталу (мінімальний статутний капітал ПАТ повинен становити двісті мінімальних заробітних плат відповідно до закону, що з січня 2024 року дорівнює 1 460 000 грн);
  • публічності діяльності товариства (відповідно до чинного законодавства сьогодні встановлено обов’язкову вимогу для ПАТ мати свій вебсайт для оприлюднення важливої інформації діяльності та управління ПАТ, зокрема статут, протоколи зборів учасників, фінансову звітність за відповідний період тощо).

Створення ПАТ — це процедура, що є ускладненою емісією акцій компанії у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відтак підготовча процедура перед безпосередньою реєстрацією ПАТ виявляється досить комплексною та складається з наступних етапів:

  • Перший етап — це проведення зборів потенційних засновників, під час яких ухвалюється рішення щодо створення публічного акціонерного товариства та проведення емісії акцій.
  • Другий етап — це емісія цінних паперів, яка включає подання заяви та збір необхідних документів до Центрального депозитарію цінних паперів, укладання з ним договору про обслуговування випусків акцій, внесення коштів засновниками для їхнього викупу відповідно.
  • Третій етап — це проведення установчих зборів ПАТ. На цих зборах затверджується результат емісії акцій, а також затверджується установчий документ, найменування, юридична адреса місцезнаходження, обирається правління товариства, і усі прийняті рішення оформлюються протоколом.

Реєстрація публічного акціонерного товариства на території України є важливим і відповідальним етапом у комерційній діяльності особи.

Команда кваліфікованих юристів АБ “Приходько та Партнери” готова надати повний спектр юридичних послуг для клієнтів, які цікавляться процесом здійснення реєстрації ПАТ.

Запропонований сервіс містить консультації щодо відповідності вимогам, які висуваються законом до ПАТ, перед самою реєстрацією, підготовку, а також подання всієї необхідної документації для емісії акцій та процесу реєстрації у відповідному державному органі, здійснення діалогу з регулюючими органами та державним реєстратором.

Для реєстрації публічного акціонерного товариства на території України необхідно зібрати певний пакет документів, що характеризується своєю розгалуженістю.

  • Спершу, потрібні основні документи для реєстрації, серед яких є заява про реєстрацію, довідка про оплату державного мита, витяг про сплату єдиного внеску на соціальне страхування та копія паспорта засновників або учасників;
  • Також потрібно зібрати важливі документи, які стосуються управління та організації діяльності ПАТ: статут, структуру власності, а також протоколи засідань засновників чи учасників;
  • Щодо підтвердження придбання акцій засновниками, необхідно мати договір з обслуговування випусків акцій, свідоцтво про реєстрацію такого випуску та документ про надання цінним паперам відповідного ідентифікаційного номера.

Нарешті, реєстраційний орган проводить перевірку поданих документів на відповідність вимогам законодавства, а після успішного проходження перевірки та відповідності всіх вимог, — реєструє ПАТ та видає відповідне свідоцтво, що підтверджує законність такої реєстрації.

Висновки.

Реєстрація ПАТ є важливим етапом в його життєвому циклі. Важливо дотримуватись всіх вимог законодавства та правил реєстрації для успішного створення та подальшого функціонування ПАТ на території України.

Детальне вивчення законодавства та консультація з юридичними фахівцями можуть допомогти уникнути помилок та забезпечити успішну реєстрацію.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи здійснювали ви комерційну діяльність у будь-якій організаційно-правовій формі раніше (ПАТ, ПрАТ, ТОВ, ТДВ, ФОП)?

Так
Ні

2 питання

Чи реєстрували ви ПАТ раніше?

Так
Ні

3 питання

Чи потрібна вам консультація негайно?

Так
Ні

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація