Шахрайство в Інтернеті (стаття 190 КК України)

«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Шахрайство в Інтернеті (стаття 190 КК України)

В ХХІ столітті Інтернет – основний засіб комунікації. Одночасно з цим всесвітня мережа – гарний майданчик для всякого роду шахрайства. Шахрайство в Інтернеті – один із видів шахрайства, ціль якого – заволодіння майновими правами або майном за допомогою зловживання довірою/обману.

 

Фото: Шахрайство в Інтернеті (стаття 190 КК України)Інтернет-шахрайство: різновиди та особливості

Відповідно до статті 190 Кримінального Кодексу України вчинене у великих розмірах шахрайство(від 250-300 тисяч гривень) з використанням електронно-обчислювальної техніки карається позбавленням волі від 3-х до 8-ми років. Якщо Інтернет-шахрайство вчинене організованою групою або в особливо великих розмірах (від 635 тисяч гривень), воно карається позбавленням волі на строк від 5-ти до 12-ти років з конфіскацією майна.

Порушення кримінальної справи про шахрайство здійснюється за такої мінімальної суми – 0,2 неоподаткованих доходів громадян. Якщо менше цієї суми – застосовується адміністративне стягнення.

Під час розслідування справ, пов’язаних з шахрайством в Інтернеті, велике значення мають наступні фактори:

  • Відсутність особистого контакту між злочинцем та потерпілим (всі злочинні дії здійснюються дистанційно). Таким чином, робота слідства ускладнена необхідністю встановлення особистості шахрая.
  • Дистанційний переказ грошей. Це більше плюс, ніж мінус. Через інформацію, надану банківськими установами, можна встановити точну суму збитку.

 

Найпоширенішими схемами шахрайства в Інтернеті являються:

  1. Фішинг

Це найбільш поширеніший вид шахрайства в Інтернеті. Його мета – отримання даних користувача (логіна, пароля та ін.) з метою їх подальшого використання для отримання незаконної вигоди (наприклад, ці дані використовують при виконанні платіжних операцій).

Серед найвідоміших прикладів фішингу: використання сайтів, соцмереж, фінансових організацій – «двійників»; розсилка з електронної пошти з проханням про авторизацію на сторонніх ресурсів; повідомлення з привітаннями про виграш у вигаданих розіграшах та ін.

  1. Фіктивні Інтернет-магазини

Сайти таких Інтернет-магазинів дуже важко відрізнити від реальних. На сторінці такого магазину можна знайти сотні, а то й тисячі товарів. За фактом, вони або відсутні або їх якість не відповідає заявленій.

Найчастіше фіктивні Інтернет-магазини приваблюють потенційних клієнтів цінами, які на порядок нижче ринкових. Після отримання оплати товари шахраї не відповідають на дзвінки та просто зникають.

  1. Шахрайство з кредитними картками, банкінгом

Жертвою шахрайства з кредитними картками та Інтернет-банкінгом може стати будь-хто. Хоча  банківські структури та ліцензовані МФО здійснюють перевірку даних при переведенні грошей чи оформленні кредиту, про захист своїх платіжних даних варто попіклуватися.

 
Фото: Шахрайство в Інтернеті (стаття 190 КК України)

Вище перераховані основні схеми шахрайства. Насправді їх десятки. Якщо Ви або Ваші близькі стали жертвами шахраїв в Інтернеті, варто звернутися за допомогою до правоохоронних органів та фахівців юридичних компаній.

 

Юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть Вам у випадках, коли зловмисники зламали Ваш сайт, отримали паролі (в тому числі, від електронного гаманця з біткоїнами), інформацію про рахунки та ін. Записуйтесь на консультацію та дізнайтесь точну ціну супроводу адвоката у справі про шахрайство – заповніть форму нижче!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви є потерпілим у шахрайстві?

Так
Ні

2 питання

Ви є обвинуваченим у справі про шахрайство?

Так
Ні

3 питання

Вам необхідна юридична допомога терміново?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація