"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

Догляд на непрофесійній основі за батьками

Рано чи пізно, але кожен громадянин стикається із тією проблематикою в житті, що його батьки стали мати поважний вік і не володіють фізичною можливістю належним чином доглядати за собою.

Зазвичай в таких випадках особам потрібна стороння допомога у виконанні елементарних побутових потреб та надання догляду з боку їх членів сімʼї або близьких родичів. В чому і вбачається актуальність розгляду даної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми поговоримо про те, як встановити догляд за своїми батьками на непрофесійній основі, при цьому враховуючи положення чинного законодавства України.

Хто може претендувати на догляд, що здійснюється на непрофесійній основі?

Перелік таких осіб чітко закріплює українське законодавство, а саме:

  • громадяни, що мають встановлену інвалідність першої групи;
  • діти, які мають набуту інвалідність або вади в здоровʼї з народження;
  • особи похилого віку, що мають когнітивні порушення, тобто такі що свідчать про порушення нормальної роботи головного мозку (зниження пам’яті, сприйняття речей, розумових здібностей, порушення мови тощо);
  • громадяни, які мають захворювання, що неможливо вилікувати методами сучасної та нетрадиційної медицини. Крім цього, в звʼязку з наявними порушеннями в організмі вони не можуть обслуговувати свої власні потреби самостійно, а також пересуватися без сторонньої допомоги;
  • діти, яким не встановлено інвалідність, але які є хворими на важкі ураження нервової системи, мають вроджені вади у розвитку, наявні травми тощо (до прикладу, пологове ушкодження скелету, ішемія мозку, синдром Дауна, гіпоглікемія, цукровий діабет тощо). Для визначення переліку тяжких хвороб слід звертатися до постанови КМУ від 27 грудня 2018 року №1161.

Отже, якщо ваші батьки можуть бути віднесені до однієї із вищеперерахованих категорій, то ви маєте право встановити за ними догляд на непрофесійній основі.

Важливо! Фізичні особи, можуть надавати послуги по здійсненню догляду на непрофесійній основі, без отримання останніми спеціального навчання та знань із дотримання стандартів надання соціальних послуг тільки у разі, якщо їхній підопічний є членом сімʼї, повʼязаний з ними побутом, має взаємні  обовʼязки та права, а також спільно проживає разом із надавачем соціальних послуг.

Чи оплачуються послуги по здійсненню непрофесійного догляду?

Постанова КМУ від 23.09.2020 року № 859 визначає порядок виплат особам, що здійснюють догляд на непрофесійній основі.

Так, до прикладу розмір компенсації, що може отримати особа, яка здійснює догляд на непрофесійній основі розраховується на основі різниці між прожитковим мінімумом на особу в поточному році, а також середньомісячним сукупним доходом фізичної особи за 1 квартал.

Для того, щоб визначити середньомісячний сукупний дохід фізичної особи, яка надає соціальні послуги на непрофесійній основі потрібно поділити весь середній сукупний дохід сімʼї за 1 квартал, на кількість членів сімʼї, що входять до її складу.

Крім цього, інформація про такій дохід обовʼязково повинна передаватися в автоматизованому порядку між органами влади, установи, організаціями та підприємствами для наявності актуальних даних про розмір компенсації.

Якщо у вас залишились питання щодо здійснення непрофесійного догляду за батьками, то в такому випадку звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда надасть вам всі вичерпні відповіді стосовно проблематики встановлення непрофесійного догляду за батьками, адже ми маємо практичний досвід роботи із подібними питаннями та ґрунтовні знання у сфері сімейного права України. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зверталися до органів опіки або соціальних орагнів?

Так
Ні

2 питання

Чи звертались ви до інших юристів чи адвокатів?

Так
Ні

3 питання

Чи є підстави для визнання людини недієздатною?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація