Захист підозрюваного у суді

«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

E-mail
kovalev@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007 44 03

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Захист підозрюваного у суді

Захист підозрюваного у суді

Автор

Ковальов Артем Вадимович

Захист підозрюваного, обвинуваченого

Важливими гарантіями права на ефективний захист підозрюваного, обвинуваченого є окремі права, що надаються підозрюваній, обвинуваченій або будь-якій іншій особі, права або законні інтереси якої мають обмеження у кримінальному провадженні.Ковальов Артем

Фото: Захист підозрюваного у суді

Захист підозрюваного

Захист у кримінальному процесі – це вид реалізації права на правову допомогу, що гарантується особам, що у кримінальному процесі.
Це, так би мовити, діяльність учасників кримінального провадження, їх захисників та представників, що спрямована на зняття підозри, обвинувачення, виявлення та доведення обставин, що пом’якшують відповідальність підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого, а також захист законних особистих, майнових та немайнових прав та інтересів особи у кримінальному провадженні.

Права підозрюваного, обвинуваченого, підсудного охоплюють всю сукупність прав, що належать такій особі, здійснення яких дає можливість протистояти висунутому обвинуваченню та доводити свою невинність, непричетність до скоєння злочину, захищати свої права, претендувати на пом’якшувальні обставини. Слід зазначити, що право на захист тісно пов’язане та невід’ємне від гарантій його реалізації. Саме безпосереднє здійснення цього права є ключовим у конституційній нормі.

Зокрема, гарантії права на захист обвинуваченого, підозрюваного на міжнародному рівні закріплені у п. 3 ст. 6 ЄКПЛ. Слід зазначити, що відповідні положення Конвенції знайшли своє закріплення у тексті національних джерел права. Так, права кожного підозрюваного, обвинуваченого в скоєнні кримінального правопорушення, що гарантовані Конвенцією, тією чи іншою мірою відтворюються в ст.ст. 42, 48, 49, 290 та інших нормах КПК України, а саме:

 • право підозрюваного, обвинувачуваного знати, у скоєнні якого кримінального злочину його підозрюють, звинувачують;
 • право мати достатній час та можливості для підготовки свого захисту;
 • захищати себе особисто чи з допомогою захисника;
 • за відсутності коштів, право на безоплатну правову допомогу;
 • право на допит свідка особисто, або з допомогою захисника (адвоката);
 • право на безкоштовну допомогу перекладача.

Фото: Захист підозрюваного у суді

 

 

Норми ЄКПЛ щодо гарантій права на захист знайшли своє розширене відображення в КПК України, що можна пояснити тим, що при рецепції положень до вітчизняного процесуального законодавства використовуються не лише нормативні положення ЄКПЛ, а й практика ЄСПЛ щодо їх тлумачення та застосування.

Пункт 3 ст. 6 ЄКПЛ передбачає обов’язковий мінімум прав обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, що становлять суть його права на захист та одночасно виступають гарантіями права на справедливий судовий розгляд. У свою чергу ЄСПЛ розширив і конкретизував зазначені права рядом додаткових гарантій. При цьому Суд неодноразово наголошував, що Конвенція покликана гарантувати права, які є «практичними та ефективними», а не просто «теоретичними та ілюзорними», і обвинувачений повинен мати можливість «брати ефективну участь» у процедурах кримінального процесу.

Фото: Захист підозрюваного у суді

Фото: Захист підозрюваного у суді
Відповідно до вищесказаного обвинувачуваний чи підозрюваний у злочині потребує правової допомоги для захисту своїх прав задовго до судового розгляду, і це необхідно для того, щоб було якомога більше часу для збирання доказів, допиту свідків, підготовки процесуальних документів та інших дій на користь клієнта. У цьому допоможуть Вам наші спеціалісти.

 

 

ВАЖЛИВО! Як зрозуміти що адвокат дилетант чи не професіонал у кримінальних справах?

 • Адвокат займає пасивну позицію. Наприклад, коли кримінальний адвокат просто перебувати поруч на обшуку і нічого не робить (швидше за все, тому що нічого не розуміє).
 • Адвокат поводиться агресивно стосовно слідчого чи оперативних співробітників. Бувають ситуації, коли кримінальний адвокат постійно вступає в конфлікти, кричить і лякає співробітників правоохоронних органів.
 • Адвокат намагається потоваришувати зі слідчим. Часто таке відбувається коли кримінальний адвокат просить на обшуку щось не вилучати і налагоджує дружні стосунки зі слідчим або оперативниками. Якісний захист у кримінальних справах – це насамперед незалежність та об’єктивність адвоката.
 • Адвокат стверджує, що Ви нічого робити не повинні нехай слідство шукає докази. Це буває у випадках із допитами, коли рекомендують «повністю йти до ст. 63 Конституції України», замість того, щоб зафіксувати суть допиту та зрозуміти у чому звинувачують людину.
 • Адвокат використовує загальні фрази, не розуміючи кримінально-правової термінології. Треба розуміти, що кримінальні справи – це не цивільні. Наприклад, коли адвокат каже «яка то довідка», «щось взяли в суді» або плутає статуси «відповідач», «позивач» із кримінальними «підозрюваний», «обвинувачений».

Фото: Захист підозрюваного у судіХороший адвокат у кримінальних справах – це чи колишній слідчий чи прокурор, який чітко розуміє як працює слідство чи адвокат із великим досвідом у кримінальних справах, іншого не дано! Це особливо важливо, якщо вам потрібен адвокат з тяжких злочинів!

Фото: Захист підозрюваного у суді

 

 

Основні рекомендації з яких можна визначити, що адвокат у кримінальних справах дійсно професіонал і не обдурить.

Фото: Захист підозрюваного у суді

Взаємини. У хорошого адвоката чи адвокатської компанії завжди є клієнти. Відносини повинні будуватися так – Ви звернулися за допомогою, чи не адвокат бігає за Вами щоб виманити гроші. Якщо відбувається навпаки будьте пильні!

Фото: Захист підозрюваного у суді

Офіс. Адвокат повинен мати офіс та не змінювати його певний час (мінімум рік). Бувають, звичайно, різні випадки, але найголовнішим фактором вибору адвоката є стабільність. Якщо адвокат довго і стабільно працює – значить, у нього все добре, а якщо у нього все добре, то швидше за все і у Вас буде добре.

Фото: Захист підозрюваного у суді

Відгуки. Відгуки можна переглянути в гугле або соц. мережах. При тому ставитеся до відгуків розумно? Читайте їх і вникайте у суть. Буває таке, що негативні відгуки пишуть конкуренти чи інші недружні люди. А буває таке, що відгуки накрутили за кількасот гривень.

Фото: Захист підозрюваного у суді

Медіа. Сьогодні про кожну людину найкраще розкажуть її соціальні мережі. Зайдіть та подивіться їх. Це допоможе зрозуміти, як живе Ваш майбутній адвокат, які справи веде, які досягнення у нього є, ким і де він визнаний як фахівець.

Фото: Захист підозрюваного у суді

Досвід. Адвокат повинен не просто Вас переконати, що він чітко розуміє, що відбувається у Вашій ситуації, він повинен покласти на стіл такі ж чи схожі справи, в яких він брав участь і де досягнуто позитивного результату. Якщо є тільки слова і немає доказів – не вірте, кожен адвокат хоче взяти з Вас гроші. Важливо, щоб ці гроші були за справу, а не слова.

Фото: Захист підозрюваного у суді

Договір. Договір із адвокатом — це дуже складна штука. Тому що він їх складає щодня, а Ви ні, і вникати на всю суть може бути складно. Чи не полінуйтеся почитайте! Особливу увагу зверніть на рядки договору – протягом якого часу адвокат зобов’язується надавати правову допомогу, обсяг роботи або у годинах, або у конкретних діях.

 

 

Важливо! Адвокат не може гарантувати виграну справу, але він може чітко позначити обсяг роботи. Звертайте увагу до загальні фрази «за надання правової допомоги» чи «комплексне супроводження справи» чи «всі послуги адвоката на стадії…».

Може виникнути ситуація, коли Ви потім скажете – “я ж заплатив 5 тис. у.о., а Ви нічого не робите”. А він скаже – «я вивчаю матеріали та готую один документ для суду та вважаю, що цього достатньо». І Ви тоді нічого не доведіть і будете змушені шукати іншого адвоката.

Фото: Захист підозрюваного у суді

Ціна – дуже важливий критерій особливо у кримінальних справах. Хороший професійний адвокат не може бути дешевим. Але при цьому ціна має бути обґрунтованою. Знову ж таки, якщо адвокат бере 1 тис доларів і робить за це 5 конкретних дій — це нормально. А коли він бере все тугіше 1 тис доларів і говорить за комплексне ведення справи і потім нічого не робить – це не нормально.

Фото: Захист підозрюваного у суді

Порівняння. Ніколи не погоджуйтесь одразу працювати з першим адвокатом, з яким Вам вдалося поспілкуватися. Мінімум 3 співбесіда у Вас має статися. Тоді Ви порівняєте, зможете зрозуміти хто є хто.

Що робити, якщо підозрюють або звинувачують у скоєнні кримінального злочину?

 • Вам потрібен хороший адвокат у кримінальних справах. Як знайти такого адвоката? Шукайте в інтернеті, оберіть кілька адвокатів саме у кримінальних справах. Виберіть мінімум три адвокати, які спеціалізуються на кримінальному праві.
 • Далі Вам потрібна консультація у кримінальній справі. Якісна консультація у кримінальних справах дасть Вам зрозуміти професійний адвокат чи ні, що робити далі і скільки коштують послуги цього адвоката у кримінальних справах.
 • Виконувати рекомендації адвоката, діяти разом із ним.

Фото: Захист підозрюваного у суді

 Вартість послуг адвоката у кримінальних справах

Залежно від того, в якому статусі Ви знаходитесь існує два варіанти оплати послуг кримінального адвоката:

1. Супровід окремих слідчих дій

Підходить більше тим, хто не є фігурантами справи, та проходить у справі у статусі свідка.

 • експрес консультація кримінального адвоката по телефону без аналізу ситуації — 500 грн, щоб просто описати Ваші права, щоб розуміти, що можна робити, що не можна і не допустити перших помилок
 • підготовка відповіді на запит надати документи – 100 у.о.

Важливо розуміти, що справді відповідно до ст. 93 КПК України слідчий має право вимагати надати документи. Але що буде, якщо їх не надати? Відповідальності за це немає жодної, але це дає право слідчому піти та взяти ухвалу суду на обшук. Тому треба зважувати, що для Вас розумніше – дати документи на запит або сидіти і чекати на обшук.

 • супровід на допиті – 100 у.о./год, але не менше 200 у.о. за слідчу дію
 • супровід обшуку – 100 у.о./год., але не менше 500 у.о. за слідчу дію
 • повернення вилученого майна – від 500 у.о. або відсоток від загальної вартості
 • інші слідчі та процесуальні дії оплачуються погодинно із розрахунку – 100 у.о. годину роботи адвоката компанії.

 

 

2. Комплексне ведення кримінальної справи на стадії досудового розслідування, суду першої інстанції, апеляції чи касації.

Комплексне ведення кримінальної справи підходить особи підозрюваним, обвинуваченим або засудженим. Тому що одразу адвокату у кримінальних справах складно визначити обсяг роботи та стратегію захисту. Треба ознайомитися зі справою зробити план захисту та запасні варіанти, якщо не спрацьовують основні.

Вартість послуг кримінального адвоката за кожну стадію становить від 3000 у.о. до 10000 у.о. залежно від складності справи та її обсягів.

Як ми працюємо з комплексного ведення кримінальних справ:

 • Підписання договору з адвокатом у кримінальних справах та набуття чинності. Це перший крок, на якому кримінальний адвокат справам нашої компанії спілкується з Вами по суті, щоб зрозуміти, в чому власне суть злочину, і що саме Вам можу інкримінувати.
 • Ознайомлення із кримінальною справою адвокатом у кримінальних справах.

На цьому етапі Ви сплачуєте – 1 тис. у.о. Це оплата за вступ у справу адвокатів у криміналі нашої компанії. Вивчення матеріалів кримінальної справи та формування плану та стратегії захисту. Коли ми розуміємо який обсяг роботи належить зробити, ми виставляємо рахунок на залишок оплати в рамках тієї суми, про яку йшлося вище.

 • Обов’язково визначаємо гонорар успіху адвокатів у кримінальних справах – це додаткова винагорода кримінальним адвокатам за досягнення позитивної мети у вашій справі. Це дуже важливий момент. Бо додатково стимулює кримінального адвоката досягти позитивного результату.

Адвокатське бюро «Приходько та партнери» — це кращі досвідчені адвокати у кримінальних справах у Києві!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашою справою займалися інші адвокати?

Так
Ні

2 питання

Вам вручено повідомлення про підозру?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні

4 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Ковальов Артем Вадимович
Керівник практики кримінального права
E-mail
kovalev@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007 44 03

Кандидат наук, експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація