«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Патент на промисловий зразок

Отримання патенту на промисловий зразок все більше набуває популярності з кожним роком. Це пояснюється декількома факторами. По-перше, конкуренція на ринку економічних відносин змушує компанії активніше захищати свої розробки та технології. По-друге, інтенсивний розвиток глобальних ринків на міжнародному рівні робить надзвичайно важливим отримання патентів на промисловий зразок, оскільки це сприяє надійному захисту прав інтелектуальної власності при виході компанії в міжнародну торгівлю. По-третє, розуміння держави про стимулювання нових інновацій в країні значно сприяє зростанню кількості поданих заявок на отримання патентів на промислові зразки. А тому оформлення патенту на промисловий зразок у 2023 році є вкрай актуальним. Юристи із адвокатського бюро “Приходько та партнери” надають допомогу в оформленні патенту на промисловий зразок по всій території України.

 

Яка дефініція промислового зразка в Україні?

Із аналізу нормативно-правових актів України можна сказати, що під промисловим зразком потрібно розуміти – результат творчої діяльності громадянина в галузі художнього конструювання.

До прикладу, промисловим зразком слід вважати: форму пляшки, меблів (стільця, дивану, шафи), модель одягу та взуття, дизайн етикетки на різних продуктах, зовнішній вигляд транспортного засобу чи смартфону, будь-якої іншої техніки тощо.

Також варто зазначити, що промислові зразки слід поділяти на:

 • обʼємні (моделі продукту);
 • площинні (малюнки, картини);
 • комбіновані (складаються із обʼєму та мають певну площину).

Крім цього, можна сказати, що патент засвідчує набуття права інтелектуальної власності на промисловий зразок та він є документом, що здійснює функцію охорони вашого результату творчої діяльності.

Яким чином можна отримати патент на промисловий зразок в Україні?

Отримання патенту на промисловий зразок в Україні складається з декількох етапів, а саме:

 • Подання заявки до ДП “Український інститут інтелектуальної власності”. На цьому етапі заявник особисто або через свого представника подає разом із заявою необхідний пакет документів, а саме: деталізований опис промислового зразка; креслення, схему чи карту (якщо це необхідно для того, щоб описати ретельніше промисловий зразок); сукупність зображень виробу (будь то сам виріб, його зроблений макет або нарисований малюнок), що дають змогу в повній мірі мати уявлення про його майбутній зовнішній вигляд; квитанції про сплату відповідних зборів за отримання свідоцтва на промисловий зразок. Заявник може подати документи безпосередньо зʼявившись до державної установи, або шляхом відправки пакету документів поштою, або отримати таку послугу онлайн. Заявка повинна бути обовʼязково складена українською мовою;
 • Проходження експертизи. На цьому етапі на вимогу законодавства України проводиться експертиза поданих документів, а саме: здійснюється перевірка на коректність оформлення заявки та інших документів, крім цього проводиться класифікація обʼєкта промислового зразку. Якщо під час проведення експертизи були виявлені порушення законодавчих вимог, то в такому разі заявник отримує повідомлення, що його документи містять певні недоліки та встановлюється строк на їх усунення;
 • Видача свідоцтва на промисловий зразок. У випадку успішного проходження експертизи поданих документів заявник отримує зазначене рішення.
 • Державна реєстрація свідоцтва. Проводиться у тому випадку, коли наявні підтверджуючі факти про сплату відповідного мита та зборів за видачу свідоцтва на промисловий зразок.

 

Важливо! У випадку отримання свідоцтва на промисловий зразок термін його дії становить 5 років. А тому кожні 5 років потрібно поновлювати правову дійсність цього свідоцтва та сплачувати відповідний збір за цю процедуру.

Який збір потрібно сплачувати для отримання патенту на промисловий зразок?

Якщо ваше постійне місце проживання знаходиться на території України, то законодавчі акти встановлюють вартість (збір) за отримання патенту на промисловий зразок розміром в один неоподаткований мінімум доходів громадян.

Якщо ви є іноземцем або постійно проживаєте за межами держави, то збір становить 100 доларів США.

Чим може допомогти адвокатське бюро “Приходько та партнери” у вирішенні питання про отримання патенту на промисловий зразок?

Наші фахівці можуть значно прискорити отримання патенту на промисловий звʼязок, при цьому надаючи такі послуги:

 • консалтинг – професійне консультування з управління, ведення бухгалтерського та податкового обліку;
 • вивчення існуючих патентів та аналіз юридичних можливостей для отримання нового патенту;
 • складання опису зовнішніх унікальних ознак обʼєкта промислового зразку;
 • складання всього необхідного пакету документів, в тому числі й заявки для отримання патенту на промисловий зразок;
 • забезпечення підтримки та юридичного супроводу під час проведення експертизи;
 • безпосереднє отримання свідоцтва на промисловий зразок без участі в цьому заявника;
 • здійснення оплати всіх необхідних зборів;
 • здійснення послуг з міжнародного патентування тощо.

Якщо вам потрібно отримати патент на промисловий зразок та ви не знаєте, як це юридично правильно зробити, то в такій ситуації обовʼязково звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наші фахівці підготують весь пакет необхідних документів для отримання патенту, а також будуть надавати повний юридичний супровід під час ведення вашої справи. Для розрахунку ціни оформлення патенту на промисловий зразок заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно оформити патент на промисловий зразок?

Так
Ні

2 питання

Ви шукаєте юриста для оформлення патенту на промисловий зразок?

Так
Ні

3 питання

Ви цікавитесь процедурою оформлення патенту на промисловий зразок?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація