"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз

ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ

Сулик Роман Андрійович - a10a1020 scaled

ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ

Автор

Сулик Роман Андрійович

Оформлення спадщини в Україні

Після смерті близької людини на певний час можна втратити контроль над своїми емоціями і навіть впасти в стан депресії. Але при цьому всьому не можна проігнорувати оформлення спадщини, щоб згодом не шкодувати про втрачені матеріальні блага.

Послуги з оформлення спадщини надаються адвокатами та юристами ЮК «Приходько та Партнери». Ми готові прийти на допомогу в складний для вас з емоційної точки зору період. Своєчасна правова порада, у багатьох випадках допомагає уникнути судових позовів і матеріальних втрат.

У чому полягає юридична допомога в оформленні спадщини?

В ході першого спілкування з клієнтом, юристом з’ясовуються принципові моменти:

  • Чи має бути оформлення спадщини за заповітом або особа претендує на спадкування за законом?
  • Чи подав спадкоємець заяву нотаріусу в строк?
  • Якщо виникли якісь труднощі, то в чому вони полягають?

До відома! Зі смертю фізичної особи (спадкодавця) відбувається припинення його правоздатності та відкривається спадщина. Законодавством України закріплені повноваження прийняття спадщини двома шляхами:

  • вчинення фактичних дій по управлінню / володінню спадковим майном;
  • подача заяви нотаріусу і оформлення спадкових прав за місцем проживання спадкодавця.

Фактичне прийняття спадщини без реєстрації права власності за новим власником не забезпечує можливості продати, передати в оренду, обміняти або подарувати майно. Отже, оформлення документів на спадщину – це не питання вибору, а необхідність.

ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ

 

Оформлення спадщини на землю, будинок, квартиру, авто, банківські вклади за підтримки юриста передбачає:

Консультації на всіх етапах аж до того моменту, коли буде досягнутий необхідний результат – проведена реєстрація права власності у спадок.

Оформлення спадщини через суд, в тому числі – усунення спадкоємців, які не мають права на спадкування, встановлення додаткового строку на подачу заяви нотаріусу, визнання заповіту недійсним і так далі.

Оскарження дій / рішень / бездіяльності нотаріуса, в тому числі – відмови прийняти заяву, що унеможливлює оформлення прав на спадщину (свідоцтва про право на спадщину).

Встановлення в судовому порядку фактів, що мають юридичне значення (наприклад, спорідненості, спільного проживання однією сім’єю, перебування на утриманні), що в подальшому дає можливість оформити спадщину.

Розділ майна між спадкоємцями, в тому числі – складання нотаріального договору про розподіл майна або супровід судового процесу, виділ частки спадкоємця в натурі або супровід процесу отримання компенсації за відповідну частку в майні.

Яка вартість послуг нотаріуса при оформленні спадщини?

За будь-яких обставин певні кошти доведеться витратити на нотаріальні послуги незалежно від залучення до справи адвоката. Виходячи з кількості запитів в інтернеті типу «відкриття спадкової справи вартість», «спадкова справа ціна» або «відкриття спадкової справи ціна», роз’яснень щодо цього аспекту мало.

Важливо! Єдині тарифи на оформлення спадщини у нотаріуса в Україні відсутні. Коли відкривається спадкова справа, вартість послуг нотаріуса може формуватися наступним чином:

  • якщо це приватний нотаріус, вартість оформлення спадщини виставляється по прайсу або за домовленістю з зацікавленою особою;
  • якщо це державний нотаріус, ціна оформлення спадщини складається з окремих платежів – держ. мита за нотаріальне дію, адмін. збору за реєстрацію прав, вартості бланків, послуг технічного характеру і так далі.

До відома! Коли виникає потреба оформити спадщину, ціна послуг нотаріуса – далеко не найважливіше питання. Набагато важливіше вибрати надійного нотаріуса, щоб пройти всю процедуру до кінця без проблем. Спадкове справу від одного нотаріуса до іншого не передається.

Як здійснюється оформлення квартири у спадок за підтримки юриста?

До відома! Якщо Ви – потенційний спадкоємець, не відкладайте закріплення за собою спадщини на потім. У такій правовій процедурі, як оформлення спадщини, терміни дуже важливі. Перші кроки, які вам варто зробити – це звернутися до юриста і подати заяву нотаріусу. На звернення до нотаріуса законодавством відводиться всього 6 місяців з моменту смерті спадкодавця.

При відсутності проблемних і спірних моментів оформлення спадщини на квартиру включає такі етапи:

1

 

Подача заяви нотаріусу.

 

 

2

 

Видача нотаріусом свідоцтва про право на спадщину.

 

 

3

 

Реєстрація права власності на квартиру у спадок.

 

 

Це ідеальна схема, яка реалізується тільки в деяких випадках. Часто оформлення квартири у власність у спадок – це процес, який пов’язаний зі спорами між спадкоємцями та іншими проблемними моментами.

 

Наприклад:

  • оформлення квартири за заповітом не проходить гладко, якщо інші спадкоємці намагаються оскаржити заповіт – визнати розпорядження спадкодавця на випадок смерті недійсним;
  • оформлення права власності на квартиру у спадок вимагає ряду додаткових дій, якщо відсутні / загублені правовстановлюючі документи на цю нерухомість;
  • оформлення спадщини на квартиру за заповітом стає причиною судового розгляду, якщо не враховані інтереси осіб, які мають право претендувати на обов’язкову частку.

Для вирішення цих та інших проблем досвідчений адвокат знайде рішення. Але на реалізацію того чи іншого плану дій будуть потрібні додаткові витрати часу і грошей. Якщо це складне оформлення спадщини на квартиру, вартість не може бути стандартною.

До відома! У переліку послуг спеціалістів ЮК «Приходько та Партнери» також оформлення частки квартири у спадок. Йдеться про те, що при наявності декількох спадкоємців квартира є об’єктом права спільної сумісної власності. Щоб вільно розпоряджатися своєю частиною майна, необхідно пройти процедуру розділу / виділу частки в натурі.
ОФОРМЛЕННЯ СПАДЩИНИ

Які послуги включає оформлення спадщини «під ключ» в ЮК «Приходько та Партнери»?

«Пакетними» юридичними послугами для вирішення питання зі спадщиною можна скористатися не завжди. В кожному випадку необхідно враховувати свої нюанси і можливі ускладнення. Тому за запитами «спадок оформлення вартість» або «оформлення спадщини вартість» ви побачите тільки орієнтовну цифру. Точніше визначити обсяг витрат зможе тільки юрист після попереднього ознайомлення з вашими обставинами.

Ціна вступу в спадок при наданні клієнту комплексних послуг в нашій компанії включає:

  • складання всіх необхідних документів та заповнення форм;
  • підготовку і відправку запитів, отримання архівних довідок;
  • супровід нотаріальних дій та реєстраційних процедур;
  • складання позовної заяви та інших процесуальних документів для суду;
  • участь в судових засіданнях по справі.

До відома! Оформлення земельної ділянки у власність у спадок може передбачати проходження досить складну процедуру присвоєння ділянці кадастрового номера та внесення до Реєстру речових прав на нерухоме майно. Для цього виготовляється технічна документація на земельну ділянку, і тільки після її погодження у відповідних установах ділянці присвоюється кадастровий номер. При його наявності нотаріус видає спадкоємцеві свідоцтво про право на спадщину.

Реєстрація права власності на будинок у спадок в держ. реєстрі, попередньо може потребувати відновлення правовстановлюючих документів на цей будинок. Далеко не всі об’єкти нерухомості в нашій країні внесені до Реєстру речових прав на нерухоме майно, який використовується з 2013-го року. Разом з тим документи в паперовій формі (договору купівлі-продажу, свідоцтва про приватизацію і так далі) нерідко губляться.

При відсутності таких документів оформлення будинку у власність у спадок включає отримання дублікатів або визнання права власності на спадкове майно в суді.

Підсумок:

Щоб оформити спадщину за заповітом або за законом, необхідно не пропустити терміни подачі заяви нотаріусу і дотримуватися всіх встановлених законом вимог. Оформлення нерухомості у спадок не завжди проходить гладко, так як на майно часто знаходиться кілька претендентів або в комплекті не вистачає документів.

Якщо має бути оформлення спадщини за заповітом, терміни теж важливі. Йдеться про шість місяців на подачу заяви нотаріусу, як і при спадкуванні за законом. Однак в разі пропуску шестимісячного терміну для його продовження суд може прийняти до уваги неінформованість спадкоємця про наявність заповіту як поважну причину.

У вартість вступу в спадщину за заповітом або за законом може входити ряд додаткових витрат. Тому якщо планується оформлення спадщини, ціна буде вказана юристом тільки після з’ясування обставин справи.

Бережіть свої сили та нерви! Доручіть оформлення спадщини без заповіту або за заповітом фахівцям ЮК «Приходько та Партнери». Залишайте заявку у формі під цим текстом та отримайте вичерпну консультацію або якісний юридичний супровід від кваліфікованих профільних юристів.

 

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви зверталися до нотаріуса для набуття спадщини?

Так
Ні

2 питання

Ви маєте оригінали документів на спадкове майно?

Так
Ні

3 питання

Спадкове майно знаходиться у Києві?

Так
Ні
Сулик Роман Андрійович
Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація