Оскарження постанови суду по ст. 130 КУпАП

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Оскарження постанови суду по ст. 130 КУпАП

Судовий орган влади виніс постанову про визнання фізичної особи винною за ст. 130 КУпАП і ви вважаєте дане рішення незаконним?

В такому випадку не варто панікувати, адже не всі способи захисту були вичерпані, оскільки можна оскаржити постанову суду по ст. 130 КУпАП до апеляційної інстанції.

Як це зробити на практиці – про дане питання ми і поговоримо у цій інформаційній статті.

Які кроки необхідно вчинити для підготовки апеляційної скарги по ст. 130 КУпАП?

  • Для початку слід отримати повний текст постанови суду. Зазвичай в день проголошення судового рішення водій транспортного засобу не може отримати постанову про притягнення до відповідальності, оскільки навантаження суддів на сьогодні є досить великим. Крім цього, закони України дозволяють видати повний текст постанови протягом 3 днів з дня її проголошення. А тому, щоб не пропустити терміни для подання апеляційної скарги варто звертатися до канцелярії суду із письмовою заявою про отримання тексту судового рішення;
  • Після цього слід вивчити та ознайомитись із аргументами суду, чому особу було притягнуто до адміністративної відповідальності;
  • Якщо вбачаються підстави оскарження постанови суду по ст. 130 КУпАП, то слід подавати апеляційну скаргу.

Які терміни для оскарження постанови по ст. 130 КУпАП?

Апеляційну скаргу на постанову судового органу влади про притягнення громадянина до відповідальності за ст. 130 КУпАП можна подати протягом 10 календарних днів з моменту винесення постанови (ст. 294 КУпАП).

У випадку, якщо особа пропустила цей термін з поважних причин, то вона має право подати клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Клопотання про поновлення строку по КУпАП подається разом із апеляційною скаргою як додаток або дана вимога повинна міститься у самій апеляційній скарзі.

Які існують підстави для апеляційного оскарження постанови по ст. 130 КУпАП?

Апеляційна скарга повинна містити доводи та аргументи чому рішення суду першої інстанції є незаконним та підлягає скасуванню.

Основними підставами для скасування постанови по ст. 130 КУпАП є:

  • Неповне або невірне вивчення судовим органом влади обставин по справі.

Зазвичай це проявляється в тому, що суддя не досліджує повністю всі наявні докази по справі або не викликає свідків для підтвердження ними своїх письмових пояснень та встановлення наявності складу правопорушення за ст. 130 КУпАП.

Також досить розповсюдженою є практика, коли працівники органів Нацполіції надають суду докази із порушеннями чинного законодавства (наприклад, вони належним чином не фіксують факт відмови водія транспортного засобу від медичного огляду, складають протоколи із помилками, не зазначають в них двох свідків тощо), а суддя не визнає їх недопустимими тощо. Про це і слід зазначити в апеляційній скарзі;

  • Неправильне застосування судовим органом влади норм матеріального та процесуального права.

Процедура та порядок притягнення громадянина за ст. 130 КУпАП чітко регламентовані нормативно-правовими актами України.

А тому, якщо висновки суду суперечать цим актам, про це слід обовʼязково вказати в апеляційній скарзі як підставу для скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності.

Самостійне оскарження постанови по ст. 130 КУпАП є досить складною задачею для її практичної реалізації, оскільки вона потребує наявності необхідного юридичного досвіду та знань в цій тематиці.

А тому найкращим рішенням в даній ситуації буде звернення до кваліфікованих фахівців із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи не тільки мають багаторічний досвід роботи із подібними питаннями, а й знають як правильно скласти апеляційну скаргу для оскарження постанови по ст. 130 КУпАП. Не зволікайте та звертайтесь саме до нашої компанії!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

По відношенню до Вас склали протокол про адміністративне порушення за ознаками статті 130 КУпАП?

Так
Ні

2 питання

У Вас було вилучено посвідчення водія?

Так
Ні

3 питання

Справа знаходиться у суді?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Оскарження постанови суду по ст. 130 КУпАП”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація