ВИПЛАТА ДИВІДЕНДІВ ВІД НЕРЕЗИДЕНТА

"Мы ценим наших клиентов и осознаем, что время – самый ценный ресурс, который мы помогаем им сохранить."

Мірошниченко Тарас Васильович

Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех

E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз

ВИПЛАТА ДИВІДЕНДІВ ВІД НЕРЕЗИДЕНТА

Що таке дивіденди?

Давайте докладно розглянемо таке поняття як дивіденди.

Дивіденди – це частина прибутку акціонерного товариства або іншого господарюючого суб’єкту, що розподіляється між акціонерами, учасниками згідно з кількістю та видом акцій, часток, що знаходяться в їх володінні.

Дивіденди можна отримувати від резидентних акціонерних товариств та товариств з обмеженою відповідальністю, так і від нерезидентних компаній. В даному контексті хотілося б зупинитися саме на питанні виплати дивідендів від нерезидента.

Що таке нерезидент?

Згідно з нормами ПКУ нерезидентна компанія – це іноземна компанія, що зареєстрована та утворена згідно з законодавством інших держав та відповідно їх зареєстровані, акредитовані або легалізовані відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України.

Зазвичай дивіденди виплачуються один раз на рік за підсумками фінансового року з чистого прибутку нерезидентної компанії. Виняток, наприклад, за законодавством Кіпру можлива виплата так званих проміжних дивідендів (interim dividends).

Щоб розподілити та виплатити дивіденди необхідно підготовувати відповідну аудировану фінансову звітність та затвердити такий розподіл відповідною резолюцією.

Для того, щоб бенефіціар або акціонер компанії міг одержати дивіденди на свій рахунок, в банк потрібно буде надати вищезазначені документи в якості підтверджуючих транзакцію документів.

Який порядок оподаткування дивідендів?

Що стосується порядку оподаткування дивідендів, то він передбачений ПКУ та потрібно зазначити, що доходи у вигляді дивідендів включаються до щорічної Декларації про майновий стан та доходи.  Крайній строк подачі декларації  до 1 травня поточного року, що слідкує за звітним.

Дохід у вигляді дивідендів від нерезидента оподатковується за ставкою 9%.  Якщо Ви бажаєте понизити ставку податку на дивіденди, то є гарна новина, і вона заключається в тому, що Україна підписала та ратифікувала з більшістю іноземних країн договори про уникнення подвійного оподаткування.

У такому випадку фізична особа-платник податку зазначає суму такого зменшення з вказівкою підстав у своїй річній Декларації про майновий стан та доходи.

Окрім того, необхідно сплатити ще й військовий збір у розмірі 1,5%. У разі неподання у встановлений строк Декларації про майновий стан та доходи фізична особа-платник податків несе відповідальність, встановлену Податковим кодексом України.

Які можуть виникнути проблеми при виплаті дивідендів від нерезидента?

Наприклад, виплати від шотландської LP не вважаються нашою податковою дивідендними виплатами. Також, до уваги усіх громадян України, що наразі виїхали під час військового стану  та  знаходяться за кордоном та до того.

За додержання певних умов наші громадяни набули статус податкових резидентів інших країн, проте, тут слід зазначити, що навіть, якщо Ви не вважаєте себе більше податковим резидентом України, але наша Державна податкова служба вважає по-іншому.

Апріорі, усі громадяни України є податковими резидентами України, адже процедури зняття з податкового резидентства України наразі не існує. Отже, виплачуючи дивіденди від нерезидента на користь бенефіціара або акціонера українця існує ризик подвійного оподаткування такого доходу.

Особливості договорів про уникнення подвійного оподаткування

Для того, щоб скористатися пільговими положеннями договорів про уникнення подвійного оподаткування громадяни України з метою отримати право на зарахування податків та зборів, сплачених за межами України, зобов’язані  отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок:

  • Довідку про суму сплаченого податку та збору;
  • Інформацію про базу та/або об’єкт оподаткування.
  • Вищезазначена довідка повинна бути легалізована в установленому законом порядку (шляхом проставлення апостилю).

Звертайтесь до нас, та ми радо проконсультуємо Вас та надамо відповіді на усі нагальні питання щодо оподаткування доходів з джерелом походження не з України.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи замовили би Ви індивідуальну консультацію щодо оподаткування дивідендів, одержаних від нерезидента?

Так
Ні

2 питання

Чи звертались Ви раніше стосовно даного питання до інших фахівців?

Так
Ні
Мірошниченко Тарас Васильович
Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех
E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

25

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація