"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Поділ будинку на квартири

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Поділ будинку на квартири в Україні регулюється на законодавчому рівні. Цей спосіб оформлення стосується тих випадків, коли треба утворити кілька квартир. При цьому не заплановано втручання в несучі конструкції будинку. Фахівці нашої юридичної компанії Приходько та Партнери допоможуть на законних підставах розділити будинок на квартири та належним чином оформити документацію на нові об’єкти нерухомості.

Особливості процедури поділу будинку на квартири

Якщо є необхідність в утворенні двох та більшої кількості об’єктів нерухомості, вводиться в дію процедура розділу приватного будинку в натурі. В результаті такого поділу кожен власник отримає квартиру з усіма необхідними приміщеннями.

Для поділу будинку на квартири між окремими власниками, має бути відповідна технічна можливість для цього. Щоб її визначити, проводиться експертиза об’єкта нерухомості. Окрім цього, розділ будинку на декількох господарів супроводжується розділом земельної ділянки.

Способи поділу будинку на квартири

Відповідно до чинного українського законодавства, існують наступні способи розділу приватного будинку:

  • Розділ будинку на декілька квартир

Для здійснення цієї процедури потрібно, передусім, розробити висновок про технічну можливість поділу об’єкта нерухомості. Також розробляється техпаспорт на кожну з квартир та підписуються заяви про поділ будинку нотаріусом.

На завершальному етапі відбувається оформлення пакета документів про присвоєння кожній квартирі поштової адреси та реєстрація прав власності.

  • Розділ приватного будинку на 2 адреси

Цей варіант передбачає: розробку висновку про технічну можливість поділу об’єкта нерухомості та технічних паспортів на кожну з частин.

Після цього відбувається підписання договору у нотаріуса про виділення зі спільної власності частки, а також оформлюються документи про присвоєння кожному з нових об’єктів нерухомості поштової адреси. Завершується процедура реєстрацією права власності.

  • Поділ будинку на окремі об’єкти нерухомості з втручанням в його несучі конструкції

В цьому випадку в обов’язковому порядку потрібен проєкт, розроблений архітектором, документи про технічний та авторський нагляд, технічний паспорт, Декларація про готовність об’єктів до введення в експлуатацію. Завершальний етап – реєстрація права власності на об’єкти нерухомості.

Важливо: для поділу  будинку на квартири він має бути оформленим. Без наявності зареєстрованої Декларації такий будинок буде вважатися самобудом.

Допомога професійних юристів в поділі будинку на квартири

Фахівці юридичної компанії Приходько та Партнери допоможуть розділити будинок на окремі квартири на законних підставах. Наші спеціалісти зможуть належним чином оформити документацію на нові об’єкти нерухомості. Вам не потрібно буде витрачати свій дорогоцінний час в довжелезних чергах.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з поділу будинку на квартири заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить поділ будинку на квартири?

Так
Ні

2 питання

Поділ будинку на квартири Вам потрібен терміново?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитеся у Києві або Київській області?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація