«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Стягнення заборгованості за комунальні послуги під час війни

Початок повномасштабної війни в Україні радикально змінив життя громадян. Питання оплати комунальних послуг відійшли на задній план, особливо в районах активних бойових дій, де люди були зосереджені на виживанні та безпеці. 

Проте завдяки мужності українського народу ворожі сили були вигнані з багатьох окупованих територій. Ті, хто виїхав зі своїх домівок, починають повертатися. І разом із відновленням більш нормального життя постають питання фінансового характеру, в тому числі оплата комунальних послуг.

Нарахування комунальних платежів під час війни

Введення правового режиму воєнного стану в Україні не призводить до автоматичного скасування нарахувань за комунальні послуги для споживачів. Попри військові дії, у багатьох містах працівники комунальних підприємств продовжували забезпечувати надання послуг, виконуючи свої обов’язки навіть під час обстрілів. Чинне законодавство не передбачає загальнонаціональних пільг чи звільнення від сплати за житлово-комунальні послуги в умовах війни. Єдиними винятками можуть бути локальні рішення органів місцевого самоврядування, ухвалені на рівні окремих міст, селищ чи районів. Проте такі преференції мають обмежений територіальний характер і встановлюються на розсуд муніципальної влади.

Випадки неначислення платежів

Якщо послуги тимчасово не надавалися, наприклад в окупованих населених пунктах, плата за них не має нараховуватися згідно із законом. Проте на практиці це не завжди відбувається без втручання владних органів.

Гострою є ситуація з оплатою для споживачів, чиє житло пошкоджене або зруйноване війною. У Раді був зареєстрований відповідний законопроєкт про звільнення їх від платежів, але він досі не прийнятий.

Мораторій на стягнення боргів

У травні 2022 року Верховна Рада ухвалила закон про мораторій на примусове стягнення боргів з фізичних осіб за комуналку під час війни. Однак він поки не набув чинності. Цей мораторій стосується лише останнього етапу – виконавчих дій державних виконавців (арешти, списання коштів тощо). Інші етапи стягнення, такі як: нарахування боргу, звернення до суду, рішення суду про стягнення боргу, відкриття виконавчого провадження – можуть відбуватися.

Якщо виконавець порушить мораторій, його дії можна оскаржити до начальника виконавчої служби або в суді.

Важливо! Строк оскарження лише 10 днів.

Заборона на штрафи та пільги для окремих категорій

Уряд також заборонив нараховувати штрафи та пеню на борги за комуналку, що виникли під час війни. А заборгованість в районах бойових дій чи окупації не буде стягуватися з тих, хто підтвердить, що покинув помешкання. Якщо ж житло зруйноване, платежі взагалі не нараховуватимуться.

Водночас, комунальні підприємства зобов’язані безкоштовно інформувати споживачів про тарифи, вартість послуг та умови їх надання.

Юридична допомога

Враховуючи складність ситуації, у випадках порушення прав споживачів комунальних послуг, звертайтесь за юридичною допомогою до фахівців компанії “Приходько та партнери”. Юристи компанії мають значний досвід в питаннях заборгованостей та надають кваліфіковані консультації, представляють інтереси клієнтів у суді та допомагають оскаржувати незаконні дії виконавців чи інших органів.

Звернення до професійних юристів допоможе відстояти свої права в складних комунальних питаннях під час війни.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваш борг перевищує 180 000 грн?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитеся у Києві?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація