«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Списання боргів за комунальні послуги

Питання оплати комунальних послуг залишається гострим для певної частини українців в умовах воєнного стану. Через зниження доходів, безробіття, руйнування житла та інфраструктури багато сімей опинилися у скрутному становищі та не можуть сплачувати рахунки за комуналку вчасно та в повному обсязі. Як наслідок, борги за житлово-комунальні послуги накопичуються.

В такій ситуації ідея списання цих боргів стає привабливою для багатьох споживачів. Адже комунальні борги стають значним фінансовим тягарем, що лише посилює скрутне матеріальне становище.

Однак за яких умов можливе списання таких боргів?

Законодавче регулювання

Наразі в законодавстві немає норм, які б передбачали повне або часткове списання боргів за комунальні послуги для всіх категорій споживачів. Водночас Постановою Кабінету Міністрів України №206 від 05.03.2022 року встановлено тимчасові обмеження на період воєнного стану:

  1. Заборона стягнення боргів за комунальні послуги, що виникли після 24.02.2022 року, для мешканців територій бойових дій та тимчасово окупованих територій. Ця заборона діє лише за умови, що споживачі документально підтвердять свою тимчасову відсутність у цих помешканнях.
  2. Заборона нарахування штрафів, пені та інших санкцій на борги населення за комунальні послуги, незалежно від дати їх виникнення.
  3. Заборона відключення комунальних послуг населенню через неоплату

Приходько та партнери

Однак ці обмеження є тимчасовими на час дії воєнного стану і не передбачають повного списання боргів. Після завершення воєнного стану комунальні підприємства зможуть вимагати сплати накопичених боргів, у тому числі через суд та виконавчу службу. 

Порядок списання боргів

Споживачі комунальних послуг мають законну можливість ініціювати списання своїх боргів перед постачальниками. Однак для цього необхідна певна передумова – постачальник послуг має спочатку звернутися до суду з позовом про стягнення заборгованості зі споживача.

У разі, якщо під час судового розгляду суд стане на бік споживача, йому може бути надано право списати борги за комунальні послуги. Це можливо за кількома обставинами:

  1. Якщо заборгованість споживача перед постачальником існує понад 3 роки.
  2. Якщо борг виник через нарахування коштів попередніми власниками житла, які споживач змушений сплачувати.
  3. Якщо постачальник нарахував споживачеві борг некоректно, не відповідно до фактичної площі його житла.
  4. Якщо споживач в судовому порядку офіційно визнаний банкрутом.

За певних обставин, коли споживач доведе свою правоту в суді, він може домогтися списання накопичених боргів за комунальні послуги відповідно до чинного законодавства.

Допомога професійних юристів

Питання списання боргів за комунальні послуги можуть бути доволі складними. Для успішного вирішення такої ситуації – звертайтесь по кваліфіковану юридичну допомогу до юристів компанії “Приходько та партнери”.

Досвідчені адвокати компанії спеціалізуються на справах щодо боргів. Вони допоможуть підготувати всі необхідні документи, аргументи та представлятимуть інтереси у суді для максимально успішного вирішення справ щодо списання боргів за комунальні послуги.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Сума боргу перевищує 180 000 гривень?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитеся у Києві?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

0

Кількість оцінок:

0

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація