"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Поновлення батьківських прав

Коли держава позбавляє людину батьківських прав, то таке позбавлення має безстроковий характер. Однак існує можливість і для поновлення прав. Звісно, це відбувається лише у судовому порядку, так само, як і процедура позбавлення.

Як це питання регулюється чинним законодавством

Аби поновити батьківські права, потрібно підготувати відповідний позов до суду. Таку можливість передбачає стаття 169 Сімейного кодексу України. Також важливо згадати статтю 185 Цивільного кодексу України, де йдеться про деякі вагомі обмеження, пов’язані з поданням заяви. Це може робити лише особисто той з батьків, який попередньо був позбавлений відповідних прав. Тобто – подання заяви через представників, родичів або органи опіки і піклування є неможливим.

Що потрібно долучити до заяви

Окрім позовної заяви, потрібно подбати про перелік необхідних супровідних документів. Серед них:

  • Рішення суду, на підставі якого вас було позбавлено батьківських прав. Цей документ є суттєвим для пред’явлення, адже саме його ви будете оскаржувати.
  • Акти, які засвідчують результати обстеження ваших умов проживання. Для держави важливо розуміти, що дитина житиме у належних умовах, де вона буде забезпечена усім необхідним для розвитку.
  • Характеристики. Вони мають бути як за місцем роботи, так і за місцем проживання. Чим більше людей можуть підтвердити те, що проживання з вами дійсно відповідає інтересам дитини, тим більшою є імовірність позитивного вирішення справи про поновлення батьківських прав.
  • Довідка від лікаря. Її характер може бути різним. Якщо причиною позбавлення батьківських прав не були шкідливі звички позивача, то у довідці фіксується просто належний поточний стан здоров’я людини. Якщо ж у рішенні суду про позбавлення батьківських прав йшлося про залежності, то потрібно надати документи, котрі засвідчують те, що людина пройшла лікування від них.
  • Висновок, наданий органом опіки та піклування про те, що позивач дійсно може бути поновленим у батьківських правах, а таке рішення відповідає інтересам дитини.

Окрім усього переліченого, важливо надати усі інші суттєві докази, які підтвердять те, що особа усунула проблеми, котрі були причиною позбавлення батьківських прав. Для позитивного рішення по справі вагомо особливо подбати про такі докази. Не слід обмежуватися лише мінімально необхідним переліком, адже належна підготовка до суду теж опосередковано свідчить про надійність людини, яка прагне відновити батьківські права.

Чи бувають ситуації, коли поновити батьківські права неможливо

Так, подібні ситуації теж можуть бути. Одна з них – коли дитину всиновили, і це усиновлення не скасоване. Ще один варіант – коли дитина, щодо якої прагнуть поновити батьківські права, стала повнолітньою.

Також щодо поновлення батьківських прав важливо знати наступні аспекти:

  • Не існує часових перешкод для поновлення батьківських прав, окрім повноліття дитини. Це значить, що ви можете подати таку заяву як через місяць, так і через рік, якщо дитина не була всиновлена.
  • Порядок розгляду справи визначається статтею 175 ЦПК. Для розгляду передбачено порядок цивільного судочинства.
  • Щодо позивача, то ним є особа, яку позбавили батьківських прав. Відповідач може бути різним, залежно від конкретної ситуації. Наприклад, часто це другий з батьків, який здійснює опіку щодо дитини. Також це може бути орган опіки та піклування. Коли ми говоримо про третіх осіб по такій справі, тут теж може бути мова про орган опіки та піклування або тих, з ким живуть діти.

З іншими важливими аспектами щодо розгляду справи клієнта знайомить юрист, який займається супроводом таких запитів. Суд ретельно перевірятиме те, чи дійсно були усунуті причини, котрі стали підставою, аби позбавити особу батьківських прав.

Чи враховується думка дитини

Думка дитини дійсно враховується під час судового розгляду. Однак вона не має вирішального впливу на результат розгляду справи та береться до уваги разом з іншими доказами та факторами. Іноді суд приймає рішення всупереч цій думці, якщо такого варіанту вимагають інтереси самої дитини.

Фахівці компанії «Приходько та партнери» забезпечать якісний правовий супровід справи про поновлення батьківських прав.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашою справою вже займались інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація