Виключення учасника ТОВ за невнесення статутного капіталу

"Право на справедливість – це те, за що ми боремося"

Вєтінчук Марія Віталіївна
E-mail
vietinchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-66

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

Виключення учасника ТОВ за невнесення статутного капіталу

Зв’язатися зі спеціалістом

+38 (073) 007-44-66

Згідно із законодавством, кожен учасник ТОВ зобов’язаний внести свою частку до статутного капіталу в строки, визначені статутом або іншими корпоративними документами.

Часто це потрібно зробити протягом певного періоду після реєстрації товариства.

Зобов’язання учасників щодо внесення капіталу можуть включати:

  • Внесення грошових коштів на банківський рахунок товариства.
  • Передачу майна, прав або інших активів, якщо це передбачено статутом.

Важливо відзначити, що невиконання цього зобов’язання може мати негативні наслідки для товариства, таких як недостатність коштів для операційної діяльності, втрата довіри кредиторів та партнерів, а також внутрішні конфлікти між учасниками.

Невнесення учасником статутного капіталу може стати підставою для його виключення з товариства. Законодавство більшості країн, включаючи Україну, передбачає можливість виключення учасника у таких випадках.

Основні підстави для цього можуть бути наступними:

  • Порушення строків внесення. Якщо учасник не вносить свою частку до статутного капіталу у встановлений строк, інші учасники можуть вимагати його виключення.
  • Відмова від внесення. У випадку, якщо учасник відкрито заявляє про небажання виконувати свої зобов’язання, це також може слугувати підставою для виключення.
  • Невиконання рішення загальних зборів. Якщо загальні збори учасників прийняли рішення щодо необхідності внесення додаткового капіталу, а учасник відмовляється його виконувати, це може бути підставою для його виключення.

Виключення учасника з ТОВ за невнесення статутного капіталу є складною процедурою, яка потребує чіткого дотримання встановлених законодавством норм і внутрішніх корпоративних документів.

Загальний порядок виключення може виглядати наступним чином:

  1. Перевірка факту невнесення капіталу. Насамперед, необхідно документально підтвердити, що учасник дійсно не виконав свої зобов’язання. Це можуть бути банківські виписки, акти передачі майна або інші документи.
  2. Повідомлення учасника. Учасник, який не виконав свої зобов’язання, має бути офіційно повідомлений про це. Повідомлення має містити вимогу щодо негайного виконання зобов’язань або попередження про можливість виключення.
  3. Прийняття рішення на загальних зборах. Виключення учасника має бути затверджене загальними зборами учасників товариства. Рішення про виключення приймається шляхом голосування, причому законодавство може вимагати більшості або одностайності голосів.
  4. Оформлення рішення. Рішення загальних зборів щодо виключення учасника оформлюється протоколом, який підписується головою зборів і секретарем.
  5. Реєстрація змін у державному реєстрі. Після виключення учасника товариство зобов’язане подати документи для внесення змін до державного реєстру. Це може включати зміну складу учасників та розмір статутного капіталу.
  6. Компенсація учаснику. У деяких випадках, якщо учасник вніс частину свого капіталу або зробив інші вкладення, може постати питання про компенсацію йому вартості цих вкладень. Це питання також може вирішуватися на загальних зборах.

Водночас, виключений учасник має право на захист своїх прав і може оскаржити рішення товариства у суді.

Основні аргументи, які може використовувати виключений учасник:

  • Невідповідність рішення вимогам закону. Якщо товариство порушило законодавство або статутні положення при виключенні учасника, це може бути підставою для оскарження.
  • Несправедливість рішення. Якщо виключення було несправедливим або мотивованим особистими конфліктами, суд може скасувати це рішення.
  • Компенсація збитків. Виключений учасник може вимагати компенсації збитків, якщо його вкладення не були повернуті або він зазнав інших фінансових втрат.

Для уникнення ситуацій, коли учасник не виконує своїх зобов’язань щодо внесення капіталу, важливо заздалегідь передбачити такі заходи:

  1. Статут товариства має містити чіткі положення щодо строків внесення капіталу та наслідків невиконання цього зобов’язання.
  2. Учасники повинні бути поінформовані про можливі наслідки невнесення капіталу, включаючи виключення з товариства.
  3. У випадках, коли учасник стикається з тимчасовими фінансовими труднощами, товариство може передбачити можливість перегляду умов внесення капіталу або надання відстрочки.
  4. Для вирішення конфліктів, що виникають у зв’язку з невнесенням капіталу, доцільно залучати незалежних медіаторів або арбітрів.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи потрібна Вам допомога із внесенням статутного капіталу компанії?

Так
Ні

2 питання

Чи потрібна Вам консультація щодо можливих ризиків невнесення статутного капіталу?

Так
Ні

3 питання

Чи потрібна Вашій компанії допомога з виключенням учасника за невнесення статутного капіталу?

Так
Ні
E-mail
vietinchuk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-66

Спеціаліст практик міграційного та корпоративного права, також спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС.

Зв'язатися зараз

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Мірошниченко Тарас Васильович

Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех

Зв’язатися

Бозріков Пилип Олександрович

Юрист

Зв’язатися

Вєтінчук Марія Віталіївна

Юрист

Зв’язатися

Сіренко Микола Сергійович

Юрист

Зв’язатися

Шемшур Валерія Олегівна

Юрист

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

Залиште заявку на сайті у вибраній послузі і наші юристи зателефонують вам для надання детальної консультації і вирішення вашого питання.

  • Заявка
  • Дзвінок юриста
    і визначення задач
  • Договір і оплата
  • Консультація,
    аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "Корпоративне право":
Найменування послугиЦіна, грнТерміни
Реєстрація ТОВ від 8000 грн від 2 днів
Ліквідація ТОВ від 30000 грн від 3 днів
Перереєстрація юридичної особи від 5000 грн від 2 днів
Допомога при відкритті ФОП від 5000 грн від 3 днів
Розробка статуту компанії (ТОВ) в Україні від 10000 грн від 2 днів
Зміна директора ТОВ від 4000 грн від 2 днів
СТВОРЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ФОНДУ ТА УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ від 5000 у.о. від 6 місяців
ОТРИМАННЯ БАНКІВСЬКОЇ ЛІЦЕНЗІЇ В УКРАЇНІ від 10000 у.о. від 6 місяців
ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА ЛОМБАРД В УКРАЇНІ від 5000 у.о. від 3 місяців
Реєстрація фінансової компанії від 3000 у.о. від 6 місяців

Вам також може знадобитися:

Корпоративне право

ВИРІШЕННЯ КОРПОРАТИВНИХ СПОРІВ

Детальніше

Корпоративне право

Ліцензія на поставку газу та електроенергії в Україні

Детальніше

Корпоративне право

Заява учасника на вихід з Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ)

Детальніше

Корпоративне право

Продаж часток ТОВ

Детальніше

Корпоративне право

Допомога в отриманні ліцензії

Детальніше

Корпоративне право

Ліцензія на дошкільний заклад в Україні

Детальніше

Корпоративне право

Розробка статуту компанії (ТОВ) в Україні

Детальніше

Корпоративне право

Реєстрація ТОВ

Детальніше

Корпоративне право

Ліцензія на гральний стіл

Детальніше

Корпоративне право

Ліцензія на брокерську діяльність в Україні

Детальніше

Корпоративне право

Ліцензія на надання фінансових послуг в Україні

Детальніше

Корпоративне право

Ліцензія на виробництво сонячної електроенергії

Детальніше
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація

Корпоративне право

Пошук активів в УкраїніРозширена перевірка благонадійності (EDD)Due Diligence в УкраїніПродовження гральних ліцензій в УкраїніЗастава корпоративних правВнесення корпоративних прав до статутного капіталу компаніїВивід померлого учасника зі складу ТОВПродаж часток у товаристві з обмеженою відповідальністю (ТОВ)Анулювання гральних ліцензійПеревірка сайту фінансової компанії на порушення нормативів НБУЛіцензія на торгівлю товарами подвійного призначенняРозподіл дивідендів між співзасновникамиКорпоративний договірВизнання підприємства критично важливим в УкраїніЯк підприємству отримати статус критично важливого для бронювання працівниківСудовий спір між учасниками ТОВЛіцензія на казино у мережі ІнтернетВнесення корпоративних прав до статутного капіталуРеєстрація іноземного холдингуЛіцензія на покер в мережі інтернетВИПЛАТА ДИВІДЕНДІВ ВІД НЕРЕЗИДЕНТАОцінка корпоративних правЛіцензія на гральний стілПередача корпоративних прав в управлінняОтримання дивідендів фізичною особоюКорпоративний договір між учасниками ТОВКупівля корпоративних прав резидентом у нерезидентаЛіцензія на гральне обладнанняПОДАЧА ПОВНОЇ ЗВІТНОСТІ ПО КІКЛіцензія на виробництво сонячної електроенергіїПродаж часток ТОВЗміна засновників ТОВСтворення спільного підприємстваЛіцензія на зали гральних автоматівВиведення дивідендів ТОВЛіквідація компанії в Україні через продаж корпоративних правРеєстрація інвестицій в Україні для нерезидентівЗаява учасника на вихід з Товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ)Купівля корпоративних прав у фізичної особиЗбільшення статутного капіталу підприємстваОцінка корпоративних прав підприємстваМедіація корпоративних спорівПідстави виключення учасника з ТОВПовернення податків з НімеччиниВідкриття рахунку для українського ФОП за кордономВідкриття брокерського рахунку для українцівЛіквідація проблемних активів в УкраїніРозробка Інвестиційного ДоговоруСтворення філії дочірнього підприємстваРозробка MSA договорівРеєстрація благодійного фондуВИРІШЕННЯ КОРПОРАТИВНИХ СПОРІВЗбільшення статутного капіталуGDPR compliance для бізнесуЗАКРИТТЯ ТОВЮридичний висновок (Legal opinion)Повідомлення по КІК (Контрольованій інозменій компанії)M&A в Україні. Юридичний супровід угодОподаткування контрольованих іноземних компаній в УкраїніПодача звітності КІКЛіцензія на імпорт лікарських засобів в УкраїніРеєстрація публічного товаристваЛіквідація представництва іноземної компанії в УкраїніЛіцензія на небезпечні відходиОтримання ліцензії на пасажирські перевезенняЛіцензія на поставку газу та електроенергії в УкраїніРеєстрація представництва іноземної компанії в УкраїніЛіцензія на охоронну діяльністьЗміна директора акціонерного товаристваЮридичний супровід продажу ТОВ з ПДВ та без ПДВОтримання ліцензії на продаж електроенергіїЛіцензія на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у залах гральних автоматівЗміна директора акціонерного товаристваОтримання ліцензії на провадження діяльності з організації та проведення азартних ігор у гральних закладах казиноСтворення іноземного холдингу в УкраїніОтримання ліцензії на інкасацію в УкраїніЗміна директора ТОВЛіцензія на дошкільний заклад в УкраїніРозробка статуту компанії (ТОВ) в УкраїніРозблокування рахунків юридичної особиРеєстрація страхової компанії в УкраїніРеєстрація ПІФ (пайового інвестиційного фонду) в УкраїніРеєстрація оператора платіжної інфраструктури в УкраїніОтримання ліцензії на заклад освітиКонтрольована іноземна компаніяСтягнення заборгованості по зарплаті з іноземної компаніїРеєстрація КУА (Компанії з Управління Активами) в УкраїніРеєстрація кредитної установи в УкраїніРеєстрація компанії з ліцензією на діяльність з обміну валют в УкраїніРеєстрація компанії з будівельною ліцензією (СС1 /СС2 / СС3) в УкраїніРеєстрація компанії в УкраїніРеєстрація емісії цінних паперів в УкраїніПерехід на правовий режим Дія сітіЛіцензія на професійну діяльності на ринку цінних паперів в УкраїніЛіцензія на професійну діяльність на фондовому ринку в УкраїніЛіцензія на надання фінансових послуг в УкраїніЛіцензія на брокерську діяльність в УкраїніКупити фірму з міжнародними перевезеннями в УкраїніКупити фінансову компанію в УкраїніКупити компанію з будівельною ліцензією (СС1 /СС2 / СС3) в УкраїніКупити компанію з брокерською діяльністю в УкраїніКупити готову компанію в ТуреччиніЗареєструвати компанію для нерезидентів в різних країнахЗареєструвати компанію для нерезидента в УкраїніДоговір про зовнішньоекономічну діяльність (розробка договору) в УкраїніГіг-контракт для ІТ-спеціалістівВідкриття корпоративних рахунків в Україні для нерезидентівРеєстрація кредитних установВнесення змін до відомостей про юридичну особуРеєстрація факторингової компаніїОтримання довідки-підтвердження статусу податкового резидента УкраїниРеєстрація лізингової компаніїРозблокування рахунків в платіжних системахРеєстрація фінансової компаніїРеєстрація кредитної спілкиРеєстрація ломбарду в УкраїніРеєстрація фінансової компанії в УкраїніЮридичний супровід з розблокування банківського рахунку для українців за кордономВідкриття компанії за дорученнямОтримання форекс-ліцензіїОтримання фінансової ліцензії у сфері страхуванняВідкриття рахунку в іноземному банкуОтримання ліцензії з торгівлі цінними паперамиПОРЯДОК ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ У СФЕРІ СТРАХУВАННЯОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА ГЕМБЛІНГ В УКРАЇНІСТРУКТУРУВАННЯ ПЛАТЕЖІВ ТА ФІНАНСОВИХ ПОТОКІВ ДЛЯ БІЗНЕСУПорядок отримання фінансової ліцензії на обмін валютОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ НА ЛОМБАРД В УКРАЇНІОТРИМАННЯ БАНКІВСЬКОЇ ЛІЦЕНЗІЇ В УКРАЇНІПОРЯДОК ТА МОЖЛИВОСТІ ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО СТАТУТУ ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИЗакриття та припинення діяльності ТОВ в ЄвропіСТВОРЕННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОГО ФОНДУ ТА УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИРеєстрація фізичної особи підприємця (ФОП)Зміни по юридичним особамЗміна КВЕД статутного капіталу адреси засновників директораПеререєстрація юридичної особиСкладання договоруЛіквідація фірмиДопомога при відкритті ФОПРеєстрація ОСББРеєстрація ТОВДопомога в отриманні ліцензіїЛіквідація ТОВЗакрити ФОП