"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Виплата 10 окладів при виході на пенсію вчителям

Пенсії педагогів та інших працівників закладів освіти призначаються у відповідності до норм чинного Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування». Пропонуємо більш детально ознайомитися з цією темою, звернувши увагу на те, що саме конкретизовано у правових нормах. Також розповімо, чим у розрізі цієї теми будуть корисними послуги адвокатського бюро «Приходько та партнери». Пенсійне право є одним з тих напрямків, котрий традиційно перебуває у фокусі практики нашої юридичної компанії. Клієнти регулярно звертаються з такими запитами, тож ми раді у них допомогти.

Що закріплено в законодавстві?

У Законі, який було згадано вище, особливо варто звернути увагу на Прикінцеві положення, а саме – пункт 7.1. Там йдеться про педагогічних працівників, котрі працювали на посадах, які забезпечують можливість виходу на пенсію за вислугу років. Однак право на 10 місячних пенсій, розмір яких обчислюється станом на день призначення, вони мають за умови виходу на пенсію за віком. Якщо пояснювати це простіше – йдеться про тих вчителів, які обрали виходити на пенсію саме за віком, а не за вислугою років.

 

Варто розуміти те, що сам Закон визначає загальні аспекти, а деталізують порядок призначення та нарахування таких пенсій відповідні постанови Кабміну. У них конкретизується, яким є порядок призначення допомоги, а також – правовий механізм, у відповідності до якого вона виплачується. Щодо джерела фінансування цієї виплати, то ним є Державний бюджет України.

Актуальні підзаконні акти

Отож, зупинимося на підзаконних актах більш детально. Перш за все, варто згадати Порядок обчислення страхового стажу, що дає право на призначення грошової допомоги та її виплати. Його затверджено урядовою Постановою від 23 листопада 2011 року під номером 1191. Серед ключових тез, котрі варто виділити з цього нормативно-правового акту, є наступні:

  • Стаж визначають у календарному обчисленні.
  • Розмір допомоги визначають, враховуючи місячний розмір пенсії у відповідності до вже згадуваного Закону станом на день призначення.
  • Виплата такої допомоги у розмірі 10 окладів покладається на Пенсійний фонд.
  • Пенсіонер отримує ці кошти під час їх нарахування разом з першою пенсією.

Окрім згаданого Порядку, також доречно буде згадати Перелік закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років. Цей Перелік також затверджено Постановою Кабміну. Вона датується 4 листопада 1993 року та має номер 909.

Чим ми можемо бути корисними?

Людям, які не мають спеціалізованих юридичних знань, буває складно розібратися в нормативній базі, яка регулює актуальні для них теми, самостійно. Тож цілком логічним стає рішення звернутися до фахівців, котрі регулярно працюють з подібними клієнтськими запитами та знають, як допомогти. Таких експертів ви зустрінете в колективі адвокатського бюро «Приходько та партнери». Ми надаємо консультації як дистанційно, так і очно в своєму офісі. А тому ви можете обрати саме той формат, який буде зручним для вас. Часто наші клієнти з інших міст комунікують з нами по відеозв’язку, і це теж достатньо комфортна можливість отримати допомогу.

 

Окрім консультування, ми надаємо допомогу в вигляді юридичного супроводу у взаємодії з державними органами. Цілком природним є бажання людини не стикатися з бюрократичним та людським фактором під час оформлення пенсії у відповідних установах. Тож раціональним рішенням стає делегувати цю частину роботи тим фахівцям, для яких така взаємодія є частиною щоденної налагодженої рутини з напрацьованими алгоритмами дій.

Ну і наостанок варто згадати ще про один важливий вид юридичних послуг. Це представництво клієнтських інтересів у суді. Далеко не завжди взаємодія з Пенсійним органом є для пенсіонера приємною та легкою. Часто бувають випадки, коли потрібно доводити наявність відповідного стажу або відстоювати розмір пенсії, у якому будуть враховані всі передбачені законодавством аспекти. У таких ситуаціях ми знаємо, як захистити права та законні інтереси пенсіонера. Тому звертайтеся до нас за якісною юридичною підтримкою.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви маєте стаж вчителя: для жінок 30 років, для чоловіків 35 років?

Так
Ні

2 питання

Ви вже звертались до Пенсійного фонду України щодо отримання одноразової виплати розміром 10 пенсій?

Так
Ні

3 питання

Ви вийшли на пенсію більше 6-ти місяців тому?

Так
Ні

4 питання

Ви тільки збираєтесь вийти на пенсію за віком?

Так
Ні
Колганов Іван Володимирович
Керівник практики військового права
E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація