«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Узаконити будинок

Колесніченко Олександр Сергійович - kolesnichenko

Узаконити будинок

Автор

Колесніченко Олександр Сергійович

Щорічно в Україні зростають обсяги самовільного будівництва. Цю ситуацію провокує низка факторів, серед яких – відсутність єдиного порядку взаємодії органів місцевого самоуправління та державної влади в частині дозвільних процедур. Для оформлення всіх необхідних документів треба витратити багато сил і часу. Узаконити будинок Ви зможете за допомогою співробітників «PRIKHODKO & PARTNERS».

 

Узаконення будинку в Україні: норми законодавства

Відповідно до частини 1-ї статті 376 Цивільного Кодексу України, житловий будинок, споруда, будівля, нерухоме майно підпадають під категорію самочинного будівництва у випадках, коли вони буди збудовані без відповідного документу або їх зведення відбувалося на земельній ділянці, яка не відводиться для досягнення цієї мети. Як в першому, так і в другому випадках, мова йде про істотні порушення будівельних правил та норм.

Таким чином:

Будь-який об’єкт нерухомості, який було зведено на земельній ділянці, повинен в обов’язковому порядку мати всі дозвільні документи. Інакше його експлуатація супроводжується настанням адміністративної відповідальності.

І мова йде не тільки про штрафи за самовільне будівництво, а й про виникнення проблем з підключенням комунікацій.

Узаконення будинку – поступовий та тривалий процес, який залежить від конкретного самобуду, року його зведення, призначення земельної ділянки та ін.

Нагадаємо, що особа, яка здійснила самочинне будівництво, не являться його власником. Даний об’єкт потрібно обов’язково узаконити, отримавши відповідний правовстановлюючий документ, який підтверджує право власності на будинок.

 

Існує 2 основних способи узаконення самобуду:

  • Загальний порядок. Власник самобуду після легалізації будинку отримує свідоцтво про право власності.

Загальний порядок регулюється нормативними актами локального характеру. Вона складається з наступних етапів:

  1. Підготовка заяви від власника та пакету документів: акти виконаних робіт, договори, проєкти, техпаспорт, експертні висновки, документи на землю та ін.
  2. Створення комісії для роботи з документацією.
  3. Отримання власником Акту про приймання в експлуатацію будівлі.
  • Судовий порядок. Винесення позитивного рішення дозволяє визнати право власності на самобуд.

Судовий порядок легалізації самобуду також являється достатньо поширеним. Головне, правильно скласти позов. В цьому Вам можуть допомогти юристи «PRIKHODKO & PARTNERS».

Щоб не було прикрих промахів під час легалізації самовільно збудованого будинку, варто долучити до цієї справи справжніх професіоналів. Фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» мають багаторічний досвід роботи в сфері узаконення самобудів.

 

Переваги юридичного узаконення будинку

По-перше, ви зможете продати, передати у спадок чи довгостроковий найм свій будинок. По-друге, не виникне жодних проблем з офіційним проведенням інженерних комунікацій. По-третє, ви захистите себе від штрафних санкцій. Таким чином, не варто відкладати узаконення будинку на кращі часи.

Юридична компанія «PRIKHODKO & PARTNERS». Допоможе узаконити будівництво будинку без будь-яких проблем. Послуга здійснюється «під ключ». Наші досвідчені фахівці нададуть професійну консультацію і запропонують найбільш оперативний варіант вирішення вашої ситуації. Перед тим, як почати співробітництво, в обов’язковому порядку укладається договір. Ми допоможемо легалізувати самобуд як в Києві та області, так і в інших регіонах України.

Якщо розв’язання питання легалізації самобуду (будинку/бані/гаража/гостьового будинку і т.д.) буде вирішуватися в судовому порядку, ми підготуємо документи відповідно до норм сучасного українського законодавства. Це допоможе зберегти ваш дорогоцінний час і узаконити самобуд!

 

Ми готові розв’язати Вашу проблему з нерухомим майном будь-якою складності. Записуйтесь на попередню консультацію по легалізації самобуду – залиште заявку на розрахунок вартості у формі нижче!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідно узаконити самобуд?

Так
Ні

2 питання

Ви володієте земельною ділянкою під об'єктом нерухомості?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
Колесніченко Олександр Сергійович
Керівник практики нерухомості та будівництва
E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація