"Ми намагаємось вирішувати проблеми клієнтів краще, ніж вони можуть очікувати".

Козян Тетяна Віталіївна
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Заява про виплату одноразової грошової допомоги військовослужбовцям

Одноразова грошова допомога військовослужбовцям є тим питанням, з яким часто звертаються до юриста з військового права. Якщо вас цікавить ця тема і ви хочете отримати кваліфіковану консультацію та допомогу в написанні заяви на отримання такої допомоги, зверніть увагу на послуги команди адвокатського бюро «Приходько та партнери». Ми спеціалізуємося на військовому праві, і ця галузь юриспруденції належить до фокусу нашої практики. Тож раді будемо допомогти.

У яких випадках виплачується одноразова грошова допомога?

Така допомога передбачена в наступних випадках:

  • звільнення;
  • загибель чи смерть військового (тоді допомогу отримують його рідні);
  • інвалідність військового або часткова втрата працездатності.

Окрім цього, щороку учасникам бойових дій та членам сімей загиблих передбачена щорічна одноразова грошова допомога до 5 травня. Зміст заяви на виплату допомоги, супровідний пакет документів та орган, до якого вона подається, залежить від того, про який саме вид виплати йдеться.

 

Одноразова допомога при звільненні

Виплата цієї допомоги регулюється частиною 2 статті 15 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей». Вона поширюється на усіх військових, окрім строковиків, котрі звільняються за станом здоров’я. У такому випадку військовослужбовець отримає одноразову допомогу в розмірі 50 відсотків від свого місячного грошового забезпечення за кожен рік служби. Маються на увазі лише повні календарні роки.

Коли йдеться про звільнення за віком, з причини скорочення штату, закінчення контракту чи проведенням організаційних заходів, то така допомога виплачується, якщо у військового є понад 10 років вислуги. Це саме стосується ситуацій, коли звільняється жінка-військовослужбовиця, яка має неповнолітню дитину.

Одноразова допомога у випадку смерті чи загибелі військовослужбовця

Коли йде мова про розмір виплати у зв’язку зі смертю чи загибеллю військового, то розмір допомоги залежить від обставин смерті. Наприклад, якщо мала місце загибель під час виконання бойових завдань, то передбачена допомога у вигляді 750-кратного прожиткового мінімуму, котрий є актуальним для працездатних осіб станом на 1 січня календарного року. А якщо, приміром, смерть настала протягом року після звільнення зі служби унаслідок контузії, нещасного випадку, каліцтва або захворювання, котре пов’язане зі службою, то сім’ї померлого виплачується допомога в розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму.

Для отримання такої допомоги додається достатньо великий перелік документів. Серед них:

  • заява кожного з повнолітніх членів сім’ї, котрі мають право на виплату допомоги, а також – другого з батьків чи опікуна неповнолітніх дітей померлого (загиблого);
  • витяг з наказу щодо виключення загиблого чи померлого військового зі складу військової частини;
  • витяг з особової справи про склад сім’ї.

Окрім цього, до заяви додаються свідоцтва про народження і про смерть військового, свідоцтво про шлюб (якщо допомогу отримуватиме дружина чи чоловік), свідоцтво про народження дитини (якщо допомога передбачатиметься для дитини). Це далеко не повний перелік. Щодо детального списку документів, необхідних саме у вашій ситуації, зорієнтує юрист.

Одноразова допомога у випадку інвалідності

Якщо військовий, виконуючи бойові завдання, отримав інвалідність, розмір виплати залежатиме від групи інвалідності. Наприклад, коли це І група, то передбачено 400-кратний прожитковий мінімум. Якщо це ІІ група, то тут військовослужбовець отримає допомогу в розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму. І якщо йдеться про ІІІ групу інвалідності, то військовослужбовець отримає допомогу в розмірі 250-кратного прожиткового мінімуму. Менші розміри виплати передбачені у випадку, якщо інвалідність настала від хвороби, пов’язаної з проходженням військової служби.

 

Щодо пакету документів, який додається до заяви на виплату, це завірена копія довідки стосовно акту огляду МСЕК, постанови ВЛК, документи про причини та обставини отримання каліцтва, поранення чи контузії. Відносно решти документів наша команда фахівців теж вас зорієнтує.

Якщо вас цікавить юридичний супровід у написанні заяви на виплату одноразової грошової допомоги та/або взаємодія з уповноваженими органами, які за це відповідають, юристи адвокатського бюро «Приходько та партнери» якісно допоможуть.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна юридична допомога в отриманні виплат?

Так
Ні

2 питання

Ви вже подавали заяву на отримання виплат?

Так
Ні

3 питання

Ви військовослужбовець?

Так
Ні

4 питання

Ви родич військовослужбовця?

Так
Ні
E-mail
kozyan@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-51

Спеціалізується на військовому праві: оскарження ВЛК, написання рапортів, написання заяв до ТЦК та СП для надання відстрочки, супровід звільнення з військової служби, консультації по мобілізації.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Заява про виплату одноразової грошової допомоги військовослужбовцям”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація