«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Узаконення перепланування квартири

Далеко не завжди придбана квартира відповідає всім нашим уявленням про раціональне планування простору. Також з часом може виникнути бажання повністю модернізувати стару квартиру під нові потреби. В цьому випадку єдиним варіантом стане перепланування квартири. При цьому, дуже важливо пам’ятати про те, що будь-яке перепланування має бути узаконено. Узаконення перепланування квартири – один із напрямків діяльності юристів Приходько та Партнери.

Особливості перепланування

Для початку треба розрізнити поняття перепланування та реконструкція. Перепланування – це зміни, які вироблені всередині об’єкта нерухомості. Ці зміни супроводжуються демонтажем старих перегородок з подальшою установкою нових. При цьому зовнішні параметри не змінюються.

Що стосується реконструкції, це будівельні роботи, які передбачають втручання в огороджувальні та несучі конструкції, інженерні мережі та ін. При цьому розширюються геометричні форми квартири, змінюючи, тим самим, її функціональне призначення. Реконструкція в більшості випадків потрібна для збільшення загальної площі квартири.

Таким чином, перепланування передбачає зміну площі кімнат на основі повного розібрання або перенесення стін. Наприклад, можливе об’єднання вітальні і кухні у кухню-студію. Також перепланування квартири може передбачати зміну інженерних мереж або встановлення автономного опалення.

Хоча квартира – це Ваша власність, однак всі дії, пов’язані з її переплануванням, мають бути узаконені належним чином. В цьому Вам допоможуть юристи Приходько та Партнери.

Яка відповідальність передбачена за незаконне перепланування квартири?

За незаконне перепланування та прибудови відповідно до Закону України передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. Більш поширеними являються штрафні санкції (стаття 150 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

В деяких випадках передбачена і кримінальна відповідальність. Наприклад, перебудова стала/або могла стати причиною завдання серйозної шкоди здоров’ю чи навіть життю людей. Окрім штрафу за незаконне перепланування квартири в цьому випадку передбачені виправні роботи, обмеження або позбавлення волі на строк до 3-х років.

Узаконення перепланування квартири: що треба враховувати?

Серед видів перепланувань, дозволених чинним українським законодавством:

  • Перенесення в квартиру вхідних дверей.
  • Візуальне збільшення площі кімнат шляхом допоміжних приміщень та коридорів.
  • Отвори в перегородках.
  • Демонтаж комор, антресолей, вбудованих шаф.
  • Об’єднання двох приміщень (виключення – тримальні приміщення).

Для узаконення перепланування квартири знадобляться:

  • Проєкт перепланування

До того, як розпочати будівельні роботи, треба звернутися в проєктну організацію і замовити проєкт. Він буде відображати всі зміни в квартирі, зокрема, перепланування.

  • Технічний і авторський нагляд

Представники технічного і авторського нагляду потрібні для забезпечення  точного дотримання якості, строків і вартості будівельних робіт. Після цього оформлюється Декларація про початок будівельних робіт.

  • Технічний паспорт

Після здійснення перепланування квартири потрібно отримати техпаспорт на змінене приміщення.

  • Декларація про готовність об’єкта до експлуатації
  • Отримання Свідоцтва – підтвердження узаконення перепланування квартири.

Самостійно пройти через всі етапи легалізації перепланування квартири – достатньо складно. Саме тому краще довірити узаконення перепланування квартири професіоналам.

Допомога юристів в узаконенні перепланування квартири

Фахівці нашої юридичної компанії Приходько та Партнери допоможуть Вам узаконити перепланування квартири максимально оперативно. Наші юристи – досвідчені фахівці, які мають всі необхідні навички і великий досвід роботи в сфері узаконення перепланування квартири.

Всі етапи перепланування квартири будуть виконані  відповідно до вимог чинного українського законодавства та всіх правових норм.

Чекаємо на консультації! Для розрахунку ціни послуг юриста з узаконення перепланування квартири заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить узаконення перепланування квартири?

Так
Ні

2 питання

Узаконення перепланування Вам потрібно терміново?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитеся у Києві або Київській області?

Так
Ні
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація