«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Адвокат по статті 203-2 ККУ — Незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей

В останні роки в Україні активізувалась боротьба з протиправною діяльністю в сфері нелегалізованого функціонування закладів для азартних ігор, лотерей. Законодавча база питання прослідковується в статті 203-2 Кримінального кодексу України. Надання адвокатських послуг за цією статтею — одна із послуг, які надають фахівці нашої юридичної компанії Приходько та Партнери.

 

Адміністративна та кримінальна відповідальність

Новою редакцією Закону України «Про державне регулювання діяльності з організації та проведення азартних ігор» передбачено безпосередню відповідальність за вказані нижче дії:

  • Організація/здійснення азартних ігор. Головна складова злочину — відсутність ліцензії на провадження такого виду діяльності.
  • Ведення/господарча діяльність закладів, мета яких — надання доступу до азартних ігор або лотерей, що проводяться через мережу Інтернет.
  • Випуск/безпосередня реалізація лотерей особою, яка не має права на реалізацію даної діяльності.

Під категорію “азартна гра” підпадає будь-яка гра, яка передбачає внесення особою-гравцем відповідної суми грошей (тобто, еквівалент ставки). Внесення певної кількості грошових коштів дає право на подальше отримання призу. Вірогідність його отримання та розмір призу залежать безпосередньо від самого гравця.

Щодо ліцензії таких закладів варто зазначити, що до цього поняття входить запис у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Запис свідчить про те, що орган ліцензування надав рішення щодо наявності в того чи іншого суб’єкта господарювання права на ведення певного виду діяльності, який підлягає процесу ліцензування.

Виходячи з вищевказаного, у разі доведення вини, покарання за статтею  203-2 ККУ від 14 липня 2020 року наступне:

  • Штрафні санкції — від 170 до 680 тисяч гривень. Подібний штраф — свідчення особливої тяжкості цього злочину.
  • Кримінальна відповідальність. Вона настає у випадку вчинення діяння суспільно-небезпечного характеру.
  • Заборона на зайняття певних посад тривалістю до 3-х років.

 

Суб’єкт злочину за статтею 203-2 ККУ — будь-яка юридична чи фізична особа, яка здійснює проведення/організацію азартних ігор без наявності ліцензії.

Об’єкт злочину — порушення норм чинного українського законодавства та правопорядку, які пов’язані із здійсненням азартних ігор.

Суб’єктна сторона — наявність специфічного умислу. Це означає, що особа повністю усвідомлює, що вона проводить/організовує азартні ігри чи лотереї без наявності ліцензії та відповідного статусу. Головна мета такої діяльності — бажання отримання прибутку.

Що стосується об’єктивної сторони злочину за статтею 203-2 ККУ, це фактичні дії, які виступають свідченням незаконної організації азартних ігор або проведення незаконних лотерей.

Допомога професійних  адвокатів по статті 203-2 ККУ

На сьогодні законодавство достатньо жорстко регулює питання законності проведення азартних ігор та лотерей. Однак, зустрічаються випадки, коли боротьба представників правоохоронної системи з такою незаконною діяльністю — не більше, ніж звичайна “показуха”. Тому зазначимо, що якщо вам було пред’явлено обвинувачення за статтею 203-2 ККУ, провину організаторів довести практично неможливо. В більшості випадків правоохоронці звертають увагу на адміністраторів гральних закладів, яких обвинувачують у організації функціонування таких закладів. Серед головних доказів, які можуть надати правоохоронці, отримані в результаті проведення комп’ютерно-технічної експертизи.

Адвокати Приходько та Партнери зможуть захистити права та інтереси клієнтів, яких обвинувачують за статтею 203-2 ККУ.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг адвоката по статті 203-2 ККУ заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви шукаєте кваліфікованого адвоката у справі щодо незаконної діяльності з організації або проведення азартних ігор?

Так
Ні

2 питання

Вам пред'явлено обвинувачення за статтею 203-2 ККУ?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібен юридичний захист за статтею 203-2 ККУ?

Так
Ні
Ковальов Артем Вадимович
Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація