Консультація щодо банкрутства фізичної особи

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Консультація щодо банкрутства фізичної особи

Процедура визнання банкрутства фізичної особи – досить складна і малозрозуміла для людей, які не мають глибоких знань в сфері сучасного українського законодавства. Для розв’язання питань, які пов’язані з визнанням банкрутства, краще звернутися до фахівців в цій сфері. Консультація щодо банкрутства фізичної особи – один із напрямків діяльності юристів «PRIKHODKO & PARTNERS».

 

Фото: Консультація щодо банкрутства фізичної особиБанкрутство фізичних осіб – нова сфера сучасного українського законодавства. Це легальна можливість позбавитися свого боргу. Раніше в Україні оголошувалися банкрутами тільки юридичні особи, фізичні ж особи залишалися віч-на-віч не тільки з кредиторами, а й з колекторами. За допомогою визнання банкрутства фізичної особи боржник має можливість розрахуватися по наявним кредитним зобов’язанням, «перезавантаживши», тим самим, своє фінансове життя. Важливо: процедура банкрутства – не фінансова індульгенція. Ця процедура не може бути використана стосовно недоброчесних боржників. Мова йде про категорії боржників, які:

 • Не готові надати арбітражному керуючому, суду, кредиторам повну і правдиву інформацію про власний майновий стан.
 • Після того, як взяли на себе зобов’язання по кредиту, відчужили майно на користь своїх родичів.

Таким чином, процедура неплатоспроможності може бути використана виключно фізичною особою-боржником, яка в силу певних життєвих обставин не може виконати взяті боргові зобов’язання.

Фото: Консультація щодо банкрутства фізичної особи

Алгоритм визнання банкрутства фізичної особи

Банкрутство фізичних осіб може бути ініційоване за таких умов:

 • Сума боргу складає 30 та більше мінімальних заробітних плат.
 • У фізичної особи відсутнє майно, яке може підлягати відчуженню.
 • Боржник не виконує кредитні зобов’язання більше ніж 2 місяці.
 • Наявні інші обставини, які підтверджують неплатоспроможність боржника.

Перший етап для визнання банкрутства – надання заяви та пакету документів до господарського суду за місцем реєстрації (проживання) боржника.

Якщо суд приймає рішення про початок провадження у справі про неплатоспроможність громадянина.

Розпочинається другий етап – призначення арбітражного керуючого. Посадова особа разом з боржником займаються розробкою плану реструктуризації боргів. Фізична особа може розраховувати на відведення 120 днів, під час дії яких накладається заборона на виплату платежів (виключення – обов’язкові платежі, наприклад, виплата аліментів). Також окремим рішенням суд може накласти арешт на наявне у боржника майно. Кредитори протягом 30 днів направляють боржникові свої вимоги. Якщо не має можливості виконати план реструктуризації або він не був затверджений судом, визнається неплатоспроможність фізичної особи.

Третій етап – початок процедури погашення кредитів та інших боргів. Якщо у боржника відсутні кошти, ініціюється продаж майна, яке перебуває у приватній власності банкрута.

 

Обмеження прав фізичної особи-банкрута

Поряд з вищевказаними пільгами для фізичної особи у разі порушення справи про неплатоспроможність, існують певні фінансові перешкоди. Наприклад, фізична особа-боржник обов’язково має оплатити послуги арбітражного керуючого.

Окрім цього, фізичним особам-боржникам можуть заборонити виїзд за межі України. Таке рішення приймає господарський суд за власної ініціативи або за клопотанням арбітражного керуючого.

Особливо це стосується випадків, коли боржник перешкоджає проведенню стосовно нього процедур,які передбачені Кодексом з процедур банкрутства.

Фото: Консультація щодо банкрутства фізичної особи

Переваги визнання банкрутства в Україні

Серед головних переваг визнання банкрутства фізичної особи:

 • Мораторій на задоволення вимог кредиторів.
 • Можливість розгляду всіх боргів в одному провадженні.
 • Припинення нарахування податків та відсотків на кредити.
 • Можливість прощення, списання боргів.
 • Зупинення виконавчих дій на період розгляду справи про банкрутство.

 

Також визнання банкрутства для фізичної особи – можливість почати фінансове життя з чистого аркуша.

Юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» мають практичний досвід роботи зі справами, пов’язаними з визнанням банкрутства фізичних осіб. Ми зможемо підібрати для Вас оптимальний варіант процедури неплатоспроможності. Також фахівці нашої юридичної компанії забезпечують супровід процедури банкрутства фізичних осіб з врахуванням всіх нюансів та мінімізацією можливих ризиків.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідна консультація щодо банкрутства?

Так
Ні

2 питання

У Вас борги по кредитам та МФО і ви не в змозі платити по ним?

Так
Ні

3 питання

Сума боргу перевищує 180 000 грн?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація