"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Договір купівлі-продажу автомобіля

Договір купівлі-продажу автомобіля є угодою, котру укладають у двосторонньому порядку на предмет передачі права власності на транспортний засіб від одної особи до іншої, яка набуде правомочності володіння, користування та розпорядження ним.

Які умови можна передбачити у договорі?

Сторонами договору можуть бути як фізичні, так і юридичні особи. Договором передбачається те, що:

  • Покупець має оплатити придбання (в тому числі можна передбачити розстрочку) .
  • Покупець зобов’язаний перереєструвати на себе автомобіль як на нового власника.

Купівля автомобіля підлягає оподаткуванню в 5-відсотковому розмірі від вартості ТЗ за умови повторної реалізації в поточному році. Документ має бути завірений в сервісному центрі МВС або у нотаріуса.

Далі ми більш детально торкнемося, якими є обов’язкові умови договору. Але, окрім них, вважаємо за доцільне акцентувати на тому, що буде добре якомога ретельніше прописати порядок передачі авто новому власнику. У пунктах, пов’язаних з передачею, зазначається, що має зробити майбутній власник, аби володіти автомобілем. Чим детальніше уточнені умови стосовно передачі транспортного засобу та конкретного порядку дій, тим менше потенційних непорозумінь може виникнути.

 

Вимоги до оформлення договору

Вимоги до договору такого типу визначаються чинним Цивільним кодексом України. У документі мають бути зазначені наступні положення:

  • Характеристики авто. Тут потрібно згадати усе ключове достатньо деталізовано. Мається на увазі номер та об’єм двигуна, колір, опис кузова. Також варто вказати дані стосовно дати та реєстрації машини.
  • Підтвердження від продавця, що машина не є обтяженою фінансово. Якщо казати про це більш простими словами, мається на увазі, що транспортний засіб не є в угоні чи заставі.
  • Вартість угоди. Такий пункт є обов’язковим, адже саме він засвідчує те, що машина відчужується на платній основі.
  • Обов’язки сторін. Цей пункт є актуальним для будь-якого договору, тож купівля-продаж автомобіля не є винятком.

Ось такими є ключові пункти, які варто передбачити у договорі.

Чи можна продати автомобіль по генеральній довіреності?

Купівля-продаж авто – тема, довкола якої часто можна почути подібне запитання. Дійсно, доволі поширеною є практика, коли машина передається саме по генеральній довіреності. Однак насправді такий правочин не є передачею права власності та не замінює належно оформленого договору купівлі-продажу.

Пояснимо більш детально, з якими наслідками можуть стикнутися люди, які таким чином «продали» та «купили» автомобіль. Отож, це:

  • Відповідальність за штрафи «покупця». Камери спостереження на сьогодні достатньо часто фіксують порушення ПДР. Відповідальність за них несе власник машини. Оскільки за генеральною довіреністю власник не змінюється, тому виходить так, що людина муситиме сплачувати за те, у чому вона не винна. Це виглядає як кабала, тож краще утриматися від «продажу» машини в подібний спосіб.
  • Відповідальність за борги власника. А тут вже йдеться про кабалу для самого «покупця». Уявіть собі ситуацію, що ви «придбали» машину по довіреності та користуєтеся нею. Аж раптом до вас приїздять представники виконавчої служби та забирають авто, оскільки власник наробив боргів, за які тепер відповідає своїм майном. А коли угода відбулася по довіреності, він продовжує бути офіційним власником транспортного засобу.
  • Якщо власник помре, то машину в вас можуть забрати його спадкоємці. Навряд комусь би сподобалася така перспектива.
  • Власник авто несе відповідальність за шкоду, яка завдана автомобілем у випадку ДТП. Першочергово позов пред’являється до власника авто, а вже потім до винуватця аварії, особливо якщо через ДТП шкоду було завдано не тільки майну, а й здоров’ю.

Як можна побачити з цього аналізу, подібний формат угоди є програшним для кожної зі сторін. Перереєстрація ТЗ у сервісному центрі МВС не є такою дорогою процедурою, аби заради кількохсот гривень економії наражати себе на подібні наслідки та постійно хвилюватися. Краще звернутися до фахівців, здатних якісно допомогти з договором та оформити все так, як того вимагає закон.

Чим може бути корисним наше адвокатське бюро?

В адвокатському бюро «Приходько та партнери» працюють кваліфіковані фахівці, які допоможуть в складанні договору купівлі-продажу авто з нуля та забезпечать відповідний юридичний супровід процедури, може провести перевірку авто на обтяження, наявність в розшуку в Інтерполі та багато іншого. Такий ретельний підхід є значно кращим, аніж ризикована угода по генеральній довіреності чи використання шаблонних варіантів договору, які не в повній мірі відображають конкретно ваші правовідносини з контрагентом.

 

Наша команда регулярно стикається з такими запитами, тож надана Вам юридична підтримка буде фаховою та вигідною. Вона допоможе вирішити питання так, аби запобігти можливим стресам у подальшому. Тож не варто повторювати чужих помилок, намагаючись нібито зекономити, а в результаті – наражаючи себе на небезпеку сплачувати чужі штрафи чи віддавати машину чужим спадкоємцям.

Значно кращим рішенням буде одразу про все подбати та зробити так, як це передбачає закон та ваші інтереси. Команда адвокатської компанії «Приходько та партнери» допоможе.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно скласти договір купівлі-продажу авто?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібно вичитати вже існуючий договір купівлі-продажу авто?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібен юридичний супровід адвоката при купівлі-продажу авто?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація