«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Зняття арешту з майна після закриття кримінального провадження

Серед найбільш поширених заходів, пов’язаних з правовим забезпеченням кримінального провадження являється арешт майна. Арешт може накладатися як на нерухоме, так і на рухоме майно, гроші, рахунки, цінні папери. Окрім цього, під арештом можуть знаходитися корпоративні права. Питання зняття арешту з  майна після закриття кримінального провадження – достатньо складне, а тому вимагає професійного підходу. Зняти арешт з майна допоможуть адвокати Приходько та Партнери.

Шляхи зняття арешту з майна

Зняття арешту з майна після закриття кримінального провадження відбувається на основі одного із способів:

  • Оскарження ухвали, прийнятої слідчим суддею про арешт майна. Здійснюється в апеляційному порядку.

Ухвала про арешт оскаржується в апеляційному суді протягом 5 днів з моменту проголошення. Якщо на судовому засіданні скаржник не був присутній, то термін розпочинається  з моменту отримання копії рішення.

  • Звернення до суду або слідчого судді з клопотанням про зняття арешту з майна.

Апеляційна скарга подається на ухвалу суду безпосередньо до представників суду апеляційної інстанції. Це доцільно для недопущення судом першої інстанції процесуальних порушень, пов’язаних з встановленням ухвали про арешт. Таким чином, відповідна ухвала може вважатися необґрунтованою та незаконною.

Важливо: арешт майна не повинен перешкоджати здійсненню повноцінної професійної діяльності юридичної особи, майно якої було арештоване. Наприклад, якщо під арештом знаходились корпоративні права, банківські рахунки або будь-яке інше майно юридичної особи, це і це перешкоджає повноцінному веденню бізнесу, є підстави для скасування арешту.

Таким чином, клопотання про скасування майна розглядається слідчим суддею. Не пізніше 3-х днів після надходження цього клопотання до суду слідчий суддя його має розглянути. Про місце та час розгляду повідомляють особі, яка підготувала клопотання (частина друга статті 174 КПК України).

Одночасно з винесенням постанови про закриття дійсного кримінального провадження прокурор скасовує арешт майна. Цим і закінчується розгляд справи в судовому порядку.

Чи можна оскаржити арешт майна в процесі відкритого кримінального провадження?

Обвинувачений, підозрюваний, їх законний представник чи захисник, власник майна або представник юридичної особи, мають право на подання клопотання про часткове або повне скасування арешту. Під час досудового розслідування таке клопотання розглядає слідчий суддя, під час судового провадження – суд (стаття 174 Кримінально процесуального Кодексу України).  Такі випадки достатньо часто зустрічаються на практиці. Проте турбуватися не варто, треба в судді навести підстави для скасування арешту. Серед таких підстав, наприклад, відсутність інтересу з боку правоохоронних органів відносно арештованого майна.

Допомога професійних адвокатів зі зняття арешту з майна після закриття кримінального провадження

Арешт майна із припиненням кримінальної справи – публічне обтяження права власності. Це означає, що підстави для подальшого арешту майна відпали. Серед іншого, втрачається можливість застосування порядку скасування арешту, який зумовлено кримінальними процесуальними відносинами. В такому разі арешт майна являється неправомірним обмеженням права особи користуватися майном, яке їй належить.

Адвокати Приходько та Партнери допоможуть зняти арешт з майна після закриття кримінального провадження.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг адвоката зі зняття арешту з майна заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна допомога адвоката для скасування арешту з майна?

Так
Ні

2 питання

Кримінальне провадження, при якому було заарештовано майно, вже закрито?

Так
Ні

3 питання

Чи зверталися Ви раніше за допомогою до нашої комапнії?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація