E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз

Зменшення розмірів аліментів

Аліментні зобовʼязання завжди були важливим інститутом правових відносин у сімейному праві України.

Це пояснюється тим, що велика кількість закоханих пар спочатку одружуються, народжують дітей, потім в них зʼявляються проблеми з якими вони не можуть впоратися, і як наслідок це все призводить до розлучення та сплати аліментів на спільних дітей колишнього подружжя.

Крім цього, на практиці часто виникають випадки, коли один із подружжя немає можливості сплачувати аліменти належним чином або в його житті зʼявились певні обставини, які надають йому право зменшити розмір аліментів. В чому і вбачається актуальність обраної тематики.

А тому у цій статті ми розглянемо підстави зменшення розміру аліментів, що передбачені  нормативно-правовими актами України.

Яким чином можна зменшити розмір аліментів?

На сьогодні українське законодавство передбачає 2 способи за яких можна зменшити розмір аліментів, а саме:

  • Добровільний порядок. Батьки можуть домовитися між собою та укласти нотаріально посвідчений договір, яким і буде регулюватись порядок та сума сплати аліментів одним із членів колишнього подружжя. Зміни до такого договору можна внести тільки шляхом письмового укладення окремого договору, який і передбачає зменшення розміру аліментів. Окремий договір підписується обовʼязково двома сторонами та підлягає нотаріальному посвідченню;
  • Судовий порядок. Якщо аліментні зобовʼязання були призначені судовим рішенням, то і змінити їх розмір можливо лише за відповідним зверненням до судових органів влади. Крім цього, якщо батьки не можуть домовитися про зміну розмірів аліментів у добровільному порядку, то в такому випадку також потрібно звертатися до судових органів влади.

Які існують юридичні підстави для того, щоб зменшити розмір аліментів?

Із аналізу положень СКУ вбачається, що змінити розмір аліментів, які були призначені в судовому порядку або за домовленістю батьків дитини можна лише за рішенням суду за позовом платника аліментів у разі зміни його матеріального чи сімейного стану, погіршення стану здоровʼя тощо.

Отже, можна сказати, що українське законодавство не наводить розширеного переліку підстав при яких чітко можна визначити, коли слід зменшити розмір аліментів.

Проте, якщо звернутись до практики, а саме актуальних судових рішень у сфері сімейного права, то по даному питанню наявні найбільш розповсюджені випадки, в яких суди зазвичай зменшують призначений розмір аліментів.

Такими ситуаціями на практиці є:

  • наявність у платника аліментних зобовʼязань інвалідності І чи ІІ груп, внаслідок яких він потребує грошових витрат на своє лікування, догляд, утримання, харчування тощо;
  • якщо платник аліментних зобовʼязань створив нову сімʼю та має народжених дітей;
  • якщо платник аліментних зобовʼязань втратив свою основну роботу, яка була єдиним джерелом його доходів і він немає можливості знайти роботу з таким самим рівнем доходів, який він мав раніше;
  • якщо платник аліментних зобовʼязань дізнався, що дитина, яка є одержувачем аліментів є власником майна, яке приносить їй дохід на постійній основі, і через це відпала потреба в сплаті аліментів в сумах, котрі були призначені раніше;
  • якщо платник аліментних зобовʼязань повинен надавати грошове забезпечення іншим членам своєї сімʼї (матір, батько, тітка, дядько, дід, баба тощо);
  • наявність у платника аліментних зобовʼязань надто високого офіційного доходу із якого були призначені аліменти на дитину, що перевищують її реальні потреби у забезпеченні та належному вихованні.

Важливо! Батьки або суд повинні призначити такий розмір аліментів, який дозволятиме забезпечувати розвиток дитини та здійснювати її належне виховання. Крім цього, українське законодавство встановлює мінімальний розмір аліментів – 50%  прожиткового мінімуму для дитини, яка має відповідний вік.

Отже, зменшити мінімальний розмір аліментів, які гарантовані державою неможливо.

Ви є платником аліментів, проте у вас виникли життєві обставини, що надають право зменшити розмір аліментів?

В такій ситуації не обійтися від досвідчених та кваліфікованих юристів – адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда налічує фахівців, які чудово розуміються на сімейному праві України, оскільки мають ґрунтовні знання законодавства та багаторічний досвід роботи.

Крім цього, ми завжди працюємо на результат для наших клієнтів, а тому звернувшись до нас ви отримаєте тільки приємну співпрацю!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам вже призначенно суму аліментів?

Так
Ні

2 питання

У вас є заборгованість по аліментам?

Так
Ні

3 питання

Ви вже зхвертались до інших юристів?

Так
Ні
E-mail
borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація