Ліквідація ТОВ з боргами

«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз

Ліквідація ТОВ з боргами

Ліквідація ТОВ з боргами завжди була актуальною тематикою в сфері здійснення підприємницькою діяльності. Це пояснюється тим, що компанія припиняла своє існування з різних причин, проте маючи певні боргові зобов’язання перед кредиторами могла розрахуватися залишками своїх активів, при цьому не обов’язково всі їх погашуючи. Це робить дану процедуру популярною серед бізнесу. А в період ведення бойових дій на території України ліквідація підприємств набуває все більшого поширення. У цій статті ми розглянемо як ліквідувати ТОВ з боргами та які способи для цього існують.

 

Із аналізу законодавства України можна сказати, що на сьогодні серед способів припинення діяльності ТОВ виділяють 2 основних види: добровільні та примусові.

До добровільних відносять – самоліквідацію, ліквідацію шляхом реорганізації, злиття, поділу чи приєднання, а також зміна директора підприємства та його засновників.

До примусових – процедуру банкрутства юридичної особи та ліквідацію за рішенням суду.

Розглянемо більш детально кожен варіант ліквідації ТОВ:

  • Самоліквідація – відбувається в тому випадку, коли учасники підприємства самостійно вирішують припинити існування своєї організації шляхом створення ліквідаційної комісії. На невеликих підприємствах ліквідатором може бути саме директор організації, що і приймає кінцеве рішення про припинення існування юридичної особи.
  • Ліквідація шляхом реорганізації, злиття, поділу чи приєднання –  є процесом припинення діяльності підприємства, у результаті якого його майно та зобов’язання переходять до інших юридичних осіб.
  • Ліквідація через зміну директора підприємства та його засновників – є одним і популярних способів припинення існування юридичної особи при якому замінюють засновників підприємства та його директора. Вона дозволяє організації продовжувати своє існування, проте всі права, обов’язки та відповідальність передаються новим особам. Важливо зауважити, що цей процес є повністю законним і дозволяє досягти цілі відносно недорого та у короткі терміни.
  • Ліквідація  через рішення суду – відбувається в тому випадку, коли при створенні юридичної особи допущені порушення, які не можна самостійно виправити учасниками цієї організації  або відповідного органу державної влади. Суд приймає остаточне рішення про припинення існування юридичної особи.
  • Ліквідація через процедуру банкрутства – даний варіант регулюється окремим нормативно-правовим актом, а саме КУзПБ та підходить тоді, коли підприємство має значну заборгованість перед кредиторами. Адже під час процедури банкрутства кредитори не мають права стягувати прострочену заборгованість із боржника, оскільки діє мораторій на задоволення їх вимог. Також процедура банкрутства передбачає здійснення судом відповідних заходів на відновлення платоспроможності боржника (санацію), що дає можливість на практиці перезапустити діяльність підприємства із самого початку його створення. А вже потім тільки після застосування всіх цих заходів, якщо вони не дали ніякого результату і відбувається ліквідація самого підприємства. Проте і тут є свої переваги. Оскільки суд може задовольнити борги кредиторів не в повному обсязі, а тільки лише за рахунок наявного майна боржника. А тому якщо ваше ТОВ має значні борги перед кредиторами, то процедура банкрутства є непоганим варіантом для їх погашення.

 

Варто також зазначити, що загалом сама по собі ліквідація ТОВ з боргами є не простою процедурою на практиці і тому, щоб не допустити помилок при її реалізації слід звертатися до фахівців своєї справи – адвокатського бюро “Приходько партнери”. Юристи нашої компанії не тільки допоможуть із вирішенням вашої ситуації, а й підберуть найвигідніші варіанти ліквідації ТОВ з боргами як по ціновому утворенню, так і часову проміжку. А це в свою чергу дасть вам можливість обрати найкращий спосіб ліквідації ТОВ. Звертайтесь!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно провести ліквідацію підприємства?

Так
Ні

2 питання

У Вас ТОВ (Товариство з обмеженою відповідальністю)?

Так
Ні

3 питання

У Вашого підприємства є борги перед кредиторами чи контрагентами?

Так
Ні

Спеціаліст з банкрутства фізичних та юридичних осіб. Надає юридичний супровід у процедурах банкрутства фізичних осіб, ФОП, юридичних осіб, а також закритті виконавчих проваджень, укладенні реструктуризації і мирових угод з фінансовими установами.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація