E-mail
Borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз

Зняття арешту з нерухомого майна у спадковій справі

Українське законодавство передбачає важливий механізм забезпечення виконання рішень суду – арешт майна.

Але що робити, коли розглядається спадкова справа, і на вас лежить арешт нерухомості?

Якщо ви опинилися в такій ситуації, важливо знати свої права та можливості зняття арешту з спадкового майна.

По-перше, слід зазначити, що арешт може бути застосований до майна спадкоємця як за рішення суду (наприклад, як запобіжний захід) або за рішення виконавчої служби. Проте, закон передбачає ситуації, коли арешт можна зняти, особливо в контексті спадкових справ.

Однією з можливостей є подання заяви про зняття арешту безпосередньо до виконавчої служби, якою і був накладений арешт.

Сторони виконавчого провадження мають право заявляти клопотання, подавати заяви та наводити свої міркування у виконавчому провадженні. Проте дані дії можуть не дати бажаного результату.

В такому випадку закон передбачає звернення до суду.з вимогою про зняття арешту. Якщо виникають обставини, які свідчать про те, що подальше утримання арешту неприпустиме або непомірне та сторона доведе це в судовому порядку

Одним із ключових факторів, які можуть бути враховані при розгляді справи, є, зокрема, відсутність ризику ухилення від виконання судового рішення. Важливо також враховувати фактори, що стосуються реальної цінності майна.

Якщо арештована нерухомість не є необхідною для забезпечення виконання рішення суду або її вартість незначна порівняно з сумою спору, суд може прийняти рішення про зняття арешту.

Також у випадку забезпечення позову важливо мати на увазі можливість внесення застави або інших видів забезпечення зобов’язань.

Якщо спадкоємець або його представник може запропонувати суду альтернативні засоби забезпечення, це може стати додатковим аргументом на користь зняття арешту.

Також, слід звернути увагу на те, що спадкові справи часто вимагають певного часу для врегулювання.

У зв’язку із цим, суд може враховувати перспективи спадкового майна та часові рамки розгляду справи при прийнятті рішення щодо зняття арешту.

Додатково, важливо зазначити всі обставини, які свідчать на користь зняття арешту. Це може бути фінансовий стан спадкоємця, наявність інших засобів забезпечення виконання рішення суду чи наявність незаконного факту накладення такого арешту.

Зокрема, важливо висвітлити будь-які зусилля, які вживаються для збереження стану арештованої власності, такі як її регулярний технічний облік чи утримання в належному стані.

Це може переконати суд у серйозності намірів спадкоємця зберегти спадкове майно та вчасно виконати всі обов’язки.

Необхідно пам’ятати, що участь юриста у спадковій справі є важливою. Досвідчений адвокат може допомогти розробити компетентну стратегію для зняття арешту, зокрема, підготувати вмотивоване клопотання та представити аргументи в суді.

У випадках, коли рішення суду про арешт вам здається несправедливим чи непомірним, важливо вжити всіх можливих заходів для захисту своїх прав.

Зняття арешту з нерухомого майна у спадковій справі може бути складним процесом, але з дотриманням встановленого порядку і професійною підтримкою ви зможете захистити свої інтереси та права в спадковому процесі.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вже звертались до інших юристів?

Так
Ні

2 питання

Арештоване майно знаходиться в Київі чи київській області?

Так
Ні

3 питання

Ви єдиний власник майна по заповіту?

Так
Ні
E-mail
Borysenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-88

Юрист практики сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучення, стягненні аліментів, поділу майна подружжя, встановленні місцезнаходження дитини, позбавленні батьківських прав, отриманні посвідчення батьків багатодітної сім’ї, інших сімейних та спадкових спорах.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація