«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Оскарження відхилення тендерної пропозиції

E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Публічні закупівлі на сьогодні відіграють значну роль в державі, адже з їх допомогою можна чітко регулювати на які потреби виділяються державні кошти та чи проводяться вони в рамках чинного законодавства. Проте, на практиці одним із важливих питань, з яким постійно зіштовхуються учасники публічних закупівель стає – оскарження відхилення тендерної пропозиції, адже нормативно-правові акти України надають право замовнику тендеру відхиляти пропозиції учасників. В чому і вбачається актуальність розгляду даної тематики. А тому у цій статті ми поговоримо про особливості механізму оскарження відхилення тендерної пропозиції.

Які існують причини відхилення тендерної пропозиції?

Із аналізу положень Закону України “Про публічні закупівлі” можна сказати, що причинами відхилення тендерної пропозиції є:

Якщо учасник процедури публічної закупівлі:

 • не відповідає кваліфікаційним критеріям, що визначені у законодавстві. До прикладу такими критеріями є визнання особи банкрутом або такою, що вчинила раніше корупційні правопорушення і була притягнута до відповідальності за них тощо;
 • вказав у тендерній пропозиції інформаційні дані, що є недостовірними та вони впливають на встановлення результатів процедури закупівлі;
 • не надав забезпечення тендерної пропозиції;
 • не усунув розбіжності в тендерній пропозиції протягом 24 годин, що були виявлені замовником публічних закупівель;
 • не надав розʼяснень замовнику чому тендерна пропозиція є надто низькою;
 • визначив конфіденційними даними ті, що не можуть бути визначені такими в рамках закону;

Якщо тендерна пропозиція учасника:

 • не відповідає вимогам, що встановлені в технічній специфікації або самому предмету публічної закупівлі;
 • написана на іншій мові, ніж вказано у тендерній документації;
 • чинний строк її дії закінчився;

Якщо переможець процедури закупівлі:

 • на кінцевому етапі проведення публічної закупівлі відмовився від підписання договору про виконання робіт, надання послуг чи поставки товарів;
 • не надав відповідні ліцензії або іншу документацію дозвільного характеру на здійснення господарської діяльності;
 • у разі вимоги замовника публічної закупівлі не забезпечив виконання договору про закупівлю.

Таким чином, підстави відхилення тендерної пропозиції можуть бути різноманітними і потрібно враховувати всі обставини для того, щоб розуміти чому замовник публічної закупівлі може відхилити саме вашу тендерну пропозицію.

Як оскаржити відхилення тендерної пропозиції?

Якщо ви вважаєте, що вашу тендерну пропозицію незаконно відхилив замовник публічної закупівлі, то для оскарження його рішення потрібно звертатися до Антимонопольного комітету України, який і уповноважений розглядати такі скарги. Скарга має бути оформлена відповідно до вимог чинного законодавства та містити підтверджуючі докази того факту, що замовник неправомірно відхилив тендерну пропозицію.

Скаргу можна подати через особистий кабінет учасника тендеру на відповідному торговельному майданчику протягом 10 днів з того моменту, коли замовник опублікував рішення про відхилення тендерної пропозиції, але до того часу, коли ще не був укладений договір про закупівлю.

Який вид відповідальності передбачений за незаконне відхилення тендерної пропозиції?

Законодавством України передбачена адміністративна відповідальність за відхилення тендерної пропозиції у вигляді штрафу в розмірі від 25 500 грн до 51 000 грн. (ч. 3. ст. 164-14 КУпАП).

Вам потрібно оскаржити незаконне відхилення тендерної пропозиції? У такій ситуації звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші юристи нададуть вам правову допомогу щодо всіх питань, що будуть виникати під час співпраці, адже ми чудово розуміємось на проблемних питаннях у сфері публічних закупівель. Звертайтесь!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить оскарження відхилення тендерної пропозиції?

Так
Ні

2 питання

Ви хочете отримати консультацію юриста щодо оскарження тендерів?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві (Київській області)?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація