«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Зняття арешту з рахунків боржника

Дуже часто виникають ситуації, коли про арешт рахунків особа дізнається в той момент, коли отримує повідомлення від банку про заблокування коштів при спробі розрахунку чи зняття готівки з картки. Арешт на рахунки боржника може бути накладено на підставі завершальної стадії судового провадження. Це забезпечується шляхом винесення постанови про арешт коштів, які має боржник на банківських рахунках.

Після накладення арешту на рахунки боржник не має можливості користуватися власними коштами. Наприклад, він не зможе розрахуватися карткою в супермаркеті чи кафе, зняти готівку в банкоматі та ін.

 

Особливо це відчутно по відношенню до соціальних рахунків та рахунків для виплати заробітної плати, що станом на сьогодні суворо заборонено законом та судовою практикою.

Важливо: арешт накладається на рахунки будь-якого типу: депозитні, карткові, поточні. Окрім цього, якщо під арештом знаходиться один рахунок, боржник не зможе відкрити новий. Всі нові рахунки, які особа забажає відкрити, одразу будуть заблоковані.

Арешт рахунків як складова судового провадження

Арешт – окремий етап судового провадження, який направлений на стягнення майна боржника. Це сукупність заходів, які обмежують право особи на розпорядження майном. Якщо відомості про майно відсутні, боржник повинен самостійно надати інформацію щодо грошових коштів, які знаходяться на його банківських рахунках.

Виконавець на наступний робочий день після надходження виконавчого документа виносить постанову про відкриття відповідного провадження. Це означає, що боржник має подати декларацію про власне майно та доходи. Якщо мова йде про рішення немайнового характеру, його необхідно виконати протягом 10-ти робочих днів.

Зверніть увагу: кошти, що перебувають на спеціальних рахунках, не підлягають арешту в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження» (частина третя статті 52). Серед таких рахунків: вихідна допомога, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами, допомога на лікування та ін.

Алгоритм зняття арешту з рахунків боржника

Якщо Ви отримали інформацію про арешт рахунків, панікувати не треба. Перший крок – треба звернутися до представників банку та уточнити причини блокування рахунку. Якщо це пов’язано з постановою приватного/державного виконавця, ознайомтесь з її змістом.

Другий крок – зверніться до виконавця для детального ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження. Таким чином, Ви зможете встановити підстави для накладення арешту на кошти.

 

Третій крок – вирішення ситуації, яка склалася. Серед можливих дій:

  • Сплата заборгованості відповідно до виконавчого документа.
  • Направлення заяви про скасування накладеного арешту.
  • Оскарження постанови виконавця про накладення арешту.

Таким чином, для реалізації процедури зняття арешту з рахунків боржника мають бути наступні підстави:

  • Повернення до суду виконавчого документу щодо арешту рахунків.
  • Завершення виконавчого провадження.
  • Задоволення вимог всіх кредиторів.

Якщо після повернення судового виконавчого документа було встановлено, що він не підлягає виконанню, покладенні на боржника зобов’язання припиняються.

Деякі зміни були внесені в результаті початку дії воєнного стану (з 24 лютого 2022 року). Відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану» та додаткових розпоряджень Кабінету Міністрів України, на період дії воєнного стану на території України:

  1. Боржники – юридичні особи можуть здійснювати зняття чи переведення коштів з рахунків, які перебувають під арештом у випадках, коли мова йде про виплати заробітної плати або загальнообов’язкове державне страхування.
  2. Боржники – фізичні особи можуть користуватися рахунками, на які накладено арешт, здійснюючи видаткові операції у випадках, коли сума стягнення відповідно до виконавчого документа не перевищує 100 тисяч гривень.

Якщо з рахунку боржника не знято арешт, варто з запитом звернутися до банку, надавши відповідні документи.

 

Національний банк проінформував банки про порядок здійснення видаткових операцій із рахунків громадян за наявності арешту на кошти та закликає банки врахувати його під час обслуговування громадян. Банківська установа, у якій відкрито «арештований» рахунок, у період воєнного стану, зобов’язана надати можливість клієнту користуватися грошовими коштами на рахунку та не брати до уваги постанови державних чи приватних виконавців про накладення арешту. У разі відмови банківської установи надати можливість здійснення видаткових операцій, особа має право оскаржити такі дії до Національного банку України.

Всі вищевказані дії для зняття арешту з рахунків боржника варто довірити професійним юристам. Звернувшись за правовою допомогою до досвідчених фахівців «PRIKHODKO & PARTNERS» Ви зможете розраховувати на позитивне вирішення будь-якої ситуації. Запорука нашого успіху – індивідуальний підхід до кожного клієнта.
Записуйтесь на консультацію та розрахунок ціни допомоги адвоката у питанні зняття арешту з Ваших банківських рахунків та майна.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

На Ваші рахунки чи майно накладено арешт?

Так
Ні

2 питання

У Вас борги по кредиту перед банком чи МФО?

Так
Ні

3 питання

Сума заборгованості перевищує 180 000 грн?

Так
Ні

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація