"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Реєстрація права власності на нежитлові приміщення

Державна реєстрація на будь-який тип нерухомості – обов’язкова умова введення її в експлуатацію. Це стосується як юридичних, так і  фізичних осіб. Дуже важливо здійснити цю процедуру, регульовану чинним українським законодавством. Після реєстрації права власності відповідні дані вносяться до Державного реєстру. Це підтвердження того, що особа дійсно має право власності на цей об’єкт нерухомості. Майно, яке пройшло реєстрацію, на законних підставах можна дарувати, здавати в оренду, продавати та ін. Якщо Вам потрібно здійснити процедуру реєстрації права власності на нежитлові приміщення, краще скористатись допомогою фахівців. Юристи Приходько та Партнери мають практичний досвід роботи в цій сфері.

Що таке нежитлові приміщення?

Розпочнемо з самого визначення. Нежитлові приміщення – це тип нерухомості, який в юридичному плані не передбачає можливості тимчасового чи постійного проживання людей. Нежитлові приміщення призначені для отримання комерційного прибутку.

До нежитлових приміщень належать:

  • Офісні будівлі.
  • Торгові центри, супермаркет, магазини та ін.
  • Промислові будівлі та склади.
  • Криті автомобільні стоянки, наземні й підземні гаражі.
  • Господарські будівлі та інші.

Які існують обмеження щодо нежитлових приміщень?

Нежитлові приміщення, розташовані в окремому комерційному об’єкті чи новобудові, можна використовувати для різноманітних цілей. Наприклад, якщо нежитлові приміщення розташовуються на перших поверхах, найчастіше в них відкривають салони краси, аптеки, магазини та інші комерційні об’єкти.

Чинним законодавством заборонено оформлювати приміщення в житлових багатоповерхових будинках в якості комерційного. Це стосується:

  1. Громадських туалетів.
  2. Промислових об’єктів.
  3. Похоронних бюро.
  4. Підприємств, які забруднюють повітря.
  5. Пунктів, призначених для побутового обслуговування населення, у яких застосовують вибухонебезпечні та легкозаймисті речовини

Особливості процедури реєстрації права власності на нежитлові приміщення

Відповідно до положень Цивільного кодексу України, право власності на нежитлові приміщення виникає з моменту державної реєстрації права власності на об’єкт нерухомості.

Для здійснення процедури треба підготувати відповідний пакет документів. В результаті Ви зможете оформити право власності з підтвердженням виписки з Державного реєстру. Отримання вказаної виписки являється підсумковим етапом реєстрації права власності.

Серед документів, які потрібно зібрати:

  1. Виписка з Державного реєстру.
  2. Договір купівлі/продажу та ін.
  3. Інвестиційний договір.
  4. Свідоцтво про державну реєстрацію права власності.

Перелік додаткових документів залежить від того, яке з прав власності реєструється.

Право власності на майно реєструють приватний чи державний нотаріус, державний реєстратор. Значно зекономити Ваш час та нерви, зможуть юристи Приходько та Партнери. Вам не потрібно буде витрачати час на бюрократичну тяганину.

Вартість реєстрації права власності на нежитлові приміщення

Серед параметрів, які впливають на реєстрацію права власності на нежитлові приміщення:

  • Площа об’єкта.
  • Розташування об’єкта.
  • Наявність відповідної технічної документації.

Що стосується термінів оформлення, все залежить від конкретної ситуації. Вони визначаються фахівцями під час консультування.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з реєстрації прав власності на нежитлові приміщення заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить реєстрація права власності на нежитлове приміщення?

Так
Ні

2 питання

Об'єкт нерухомості знаходиться у Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Чи зверталися Ви раніше за юридичною допомогою з цього питання?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація