«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Розділ житлового будинку у натурі між власниками

E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Як показує практика, достатньо поширеною є ситуація, коли один будинок має декілька власників. Також дуже часто відносини між співвласниками складаються не найкращим чином. Найбільш правильним рішенням в цій ситуації стане розділ житлового будинку у натурі між власниками. Самостійно це зробити достатньо складно. Саме тому краще скористатися послугами професійних юристів – фахівців Приходько та Партнери.

Шляхи розв’язання проблеми розділу будинку у натурі

Серед шляхів розділу будинку у натурі:

  • Мирова угода.
  • Судовий порядок.

Для розділу житлового будинку у натурі між власниками мають бути відповідні умови, які передбачені чинними будівельними та державними нормами.

Таким чином, здійснити поділ як у добровільному, так і судовому порядку, можливо, але за такої умови: співвласники мають оформити право користування земельною ділянкою або право власності. Якщо документи на землю відсутні, виділ часток у натурі між власниками – неможливий.

Окрім цього, має бути технічна можливість для виділення кожному із співвласників відокремленого приміщення, яке буде мати свій окремий вхід. Якщо буде відсутня будь-яка з вказаних вище умов, виділ буде суперечити вимог чинного законодавства. Таким чином, він буде неможливим не тільки в добровільному, а й навіть в судовому порядку.

Особливості розділу будинку у натурі на основі мирової угоди

Для того, щоб розділити будинок у натурі між власниками мирним шляхом треба підготувати наступні документи:

  1. Свідоцтво про держреєстрацію права власності.
  2. Техпаспорт на житловий будинок.

В деяких випадках для розділу будинку у натурі можуть знадобитися додаткові документи. На основі наданих документів складається договір реального розділу житлового будинку у натурі між власниками.

Для укладення договору реального розділу будинку власникам нерухомості треба розпочати з отримання висновку про технічну можливість цього поділу.

Основою являється рішення, винесене будівельною експертизою. Тільки експерт має права на встановлення можливості розподілу приватного будинку в рівних частках.

Якщо фахівець встановить, що не реально здійснити рівнозначний розділ, варіантом може стати компенсація співвласнику, права якого було порушено.

Важливо: при отриманні компенсації втрачається право на володіння часткою. Експертна організація видає відповідний висновок. В цьому висновку будуть зазначені реальні варіанти розділу житлового будинку в натурі між власниками. В деяких випадках для отримання такого висновку знадобиться встановлення перегородок, додаткового входу в будинок та ін.

Після отримання позитивного висновку, власники нерухомості мають звернутися до представників адміністрації з архітектури та містобудування для отримання відповідної довідки.

Як відбувається розділ житлового будинку в судовому порядку?

Для поділу будинку у натурі між власниками в судовому порядку треба підготувати позовну заяву про виділ у натурі частки із майна, яке знаходиться у спільній власності. Однак, в позовній заяві обов’язково має зазначатися, що є технічна можливість для виділення частки. В більшості випадків таким обґрунтуванням являється висновок будівельно-технічної експертизи в суді.

Допомога юристів у розділі житлового будинку у натурі між власниками

Процедура поділу будинку – непроста процедура. Окрім регулювання питань між собою власник має відвідати не одну інстанцію. Саме тому краще за все скористатися послугами професійних юристів. Фахівці Приходько та Партнери прискорять процес розділу житлового будинку у натурі між власниками та зроблять його набагато простіше.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з розділу житлового будинку заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить розділ житлового будинку у натурі між власниками?

Так
Ні

2 питання

Ви маєте в наявності основні документи для розділу нерухомості?

Так
Ні

3 питання

Об'єкт нерухомості знаходиться у Києві чи Київській області?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація