Я особисто гарантую, що ми чесно і порядно виконаємо свою роботу!

Приходько Андрій Анатолійович
E-mail
advokat@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-00 +38 (098) 007-44-00

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійних експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Підготовка антикорупційної програми

E-mail
advokat@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-00 +38 (098) 007-44-00

Адвокат, доктор юридичних наук, визнаний медійних експерт з юридичних питань, юридичний радник відомих політиків та бізнесменів.

Зв'язатися зараз

Підготовка програми з протидії корупції на підприємствах

Сучасна політика України, орієнтована на дотримання нормативних вимог європейської інтеграції має окремим важливим напрямком створення ефективної загальнодержавної системи запобігання та протидії корупції на основі нових засад формування та реалізації антикорупційної політики.

Істотною функціональною частиною антикорупційної політики держави, спрямованою на зменшення впливу корупціогенних ризиків, є запровадження антикорупційних програм юридичних осіб.Андрій Приходько

Під поняттям антикорупційної програми підприємства розуміється звід нормативних правил, стандартів і обов’язкових до проведення процедур з метою виявлення, протидії та запобігання корупції у діяльності юридичної особи.

Законом України «Про запобігання корупції» визначено критерії для юридичних осіб, з наявністю яких затвердження антикорупційної програми підприємства стає обов’язковим.

До таких законів віднесено:

державні, комунальні підприємств, господарські товариства (у яких державна або комунальна частка перевищує 50%), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує 50 осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує 70 мільйонів гривень;

юридичні особи, які є учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі», якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень.

 

Окремо, варто зауважити про визначальне значення правильного затвердження та реалізації антикорупційної програми при участі підприємства у процедурах публічних закупівель.

 

Так, умовами тендерної документації передбачено надання учасниками закупівлі копій:

антикорупційної програми
копій наказу про призначення уповноваженого з реалізації антикорупційної програми.

У випадку відсутності вказаних документів замовник приймає рішення відмовити учаснику в участі у процедурі держзакупівлі і зобов’язаний відхилити пропозицію учасника.

Водночас, навіть не зважаючи на затвердження рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції Типової антикорупційної програми юридичної особи, продовжують бути популярними запити до професійних юристів, пов’язані з прийняттям такої програми на власному підприємстві.

Актуальні питання, вирішення яких потребує залучення професійного юриста у даній сфері, включають як першочергове визначення необхідності затвердження антикорупційної програми, підготовка такої на основі типової, підготовка витягу з програми для включення таких до договорів з контрагентами, правовий аналіз кандидатур на уповноважену особу підприємства на виконання програми, так і її безпосереднє затвердження.

З огляду на це, команда професійних юристів АБ «Приходько та партнери» пропонує:

 • підготувати антикорупційну програму відповідно до чинного законодавства;
 • юридичний супровід затвердження такої на підприємстві;
 • юридичний супровід внесення змін до попередньо затвердженої редакції антикорупційної програми;
 • підготувати витяги з антикорупційної програми з метою їх включення до трудових договорів, правил внутрішнього розпорядку юридичної особи та договорів, які укладатимуться юридичною особою;
 • провести інструктажі та роз’яснення для працівників щодо попередження корупції;
 • провести відбір та інструктаж Уповноваженого з реалізації антикорупційної програми;
 • оскаржити незаконні дії НАЗК до керівництва зазначеної структури або до суду;
 • надати правову допомогу та представництво в разі виклику особи в НАЗК;
 • оскаржити протокол про адміністративно-корупційне правопорушення або рішення суду про накладення стягнення.

Таким чином, враховуючи, що практика контролюючи органів свідчить про активний нагляд за дотриманням підприємствами антикорупційного законодавства з притягненням винних до відповідальності, пропонуємо юридичним особам затвердити антикорупційну програму.

 

Адвокатський колектив АБ «Приходько та партнери» завжди раді здійснювати правовий супровід підприємств при законному здійсненні господарської діяльності та докладуть максимальних зусиль для захисту інтересів Клієнта у правовідносинах з органами державної влади при реалізації заходів антикорупційної політики.

Як ми працюємо:

1
Залиште заявку у зручний для Вас спосіб: через форму зворотнього зв’язку, на e-mail або телефонуйте
2
Проводимо зустріч, обговорюємо умови співпраці
3
Підписуємо договір, Ви оплачуєте за послуги і ми починаємо одразу працювати над Вашим питанням

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашою справою займались інші адвокати?

Так
Ні

2 питання

Кількість співробітників Вашого підприємства більше ніж 100 осіб?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не передзвонимо протягом дня
Консультація
Ми даємо можливість вибрати
 • Кращого спеціаліста
 • За кращою ціною
 • В потрібному місці
 • В потрібний час
Залишились запитання?

Навіщо відкладати, опишіть завдання зараз і ви здивуєтеся, як оперативно ми надамо відповідь!

Описати задачу