"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз

ПРИЗНАЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОЇ ПЕНСІЇ ТА ПЕНСІЙ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ НА ПІЛЬГОВИХ УМОВАХ

НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ

Загальні умови і порядок пенсійного забезпечення осіб, які перебували на службі, зокрема в органах внутрішніх справ України, поліції та інших структурах, визначені Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі – Закон № 2262-XII).

Відповідно до пункту «а» статті 12 Закону № 2262-XII пенсія за вислугу років призначається:

  • особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах “б”-“д”, “ж” статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині 3 статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби, зокрема, з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.

Варто зазначити, що статтею 17-1 Закону № 2262-XII визначено, що порядок обчислення вислуги років та ВИЗНАЧЕННЯ ПІЛЬГОВИХ УМОВ призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Тобто, фактично в Законі міститься бланкетна норма, яка надає Кабінету Міністрів України право встановлювати порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсії.

Постанова Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону № 2262», визначає, які саме види служби зараховуються до вислуги років, та які саме види служби і в яких коефіцієнтах зараховуються на пільгових умовах.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ НА ПІЛЬГОВИХ УМОВАХ?

Повний перелік осіб, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону, передбачено статтею 12 Закону № 2262-XII, зокрема:

  • особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України;
  • поліцейські;
  • особи із числа військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, органів державної безпеки і внутрішніх справ колишнього Союзу РСР, Національної гвардії, Прикордонних військ України та інші.

 

ПОРЯДОК ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення пенсій, регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону № 2262-XII (далі – Порядок), затверджений Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2017 №3-1.

Пунктами 1 та 12 зазначеного Порядку передбачено, що заяви про призначення пенсії подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України (органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи:

  • Міністерства оборони України;
  • Міністерства внутрішніх справ України;
  • Служби безпеки України;
  • Служби зовнішньої розвідки України;
  • Державної прикордонної служби України та інших.

Уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і формує подання про призначення пенсії та направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.

Однак, реалії сьогодення показують, що уповноважені органи відмовляють в оформленні документів та формуванні подання про призначення пенсії, а органи ПФУ у призначенні пенсії.

ЯКІ ВЧИНЯТИ ДІЇ ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ НА ПІЛЬГОВИХ УМОВАХ?

Для відстоювання свого права на пенсію за вислугою років першочергово слід:

  1. Подати позов до уповноваженого органу про зобов’язання оформити та подати необхідні документи до органів Пенсійного фонду для призначення позивачу пенсії за вислугу років відповідно до статті 12 Закону № 2262-XII.
  2. Після винесення позитивного судового рішення з уповноваженим органом подавати позов до суду до органу ПФУ для призначення пенсії.

Юристи АБ «Приходько та партнери» здійснюють повне супроводження такої категорії справи «під ключ», тому, якщо виникли труднощі з органами, що відповідають за процес призначення пенсії, звертайтесь до спеціалістів, які посилаючись на норми чинного законодавства та на практику Верховного Суду будуть відстоювати Ваше право на гідне пенсійне забезпечення.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

2 питання

Чи був у Вас суд з уповноваженим органом?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібен повний юридичний супровід?

Так
Ні
Колганов Іван Володимирович
Керівник практики військового права
E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців, у тому числі (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація