«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Юридичний супровід громадян України при перетині кордону на законних підставах

E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

З 24 лютого 2022 року в Україні діє воєнний стан, пов’язаний з повномасштабним вторгненням Росії. З цього дня було обмежено виїзд за межі України чоловіків віком від 18-ти до 60-ти років. Однак, далеко не всім чоловікам цієї вікової групи заборонений виїзд за кордон.Право на перетин кордону мають, передусім, чоловіки, у яких наявне звільнення від  призову на військову службу або вони не придатні до служби за станом здоров’я.

Однак, дуже часто представники Державної прикордонної служби України не зважають на наявність підстав для перетину кордону. Головний аргумент – воєнний стан в Україні та обмеження конституційних прав громадян. Для безпроблемного перетину кордону краще за все скористатися допомогою спеціалістів. Юристи PRIKHODKO & PARTNERS здійснюють юридичний супровід громадян України при перетині кордону на законних підставах.

Важливо: мова йде про законний перетин кордону, при наявності підстав, які визначені сучасним українським законодавством.

Є цілий перелік законних підстав для виїзду чоловіків за кордон. Саме ці легальні причини перетину кордону ми розглянемо в цій статті.

Чому можуть відмовити в перетині кордону на законних підставах?

Рішення щодо перетину державного кордону України приймає інспектор пункту пропуску. Після того, як буде встановлено особу, перевірено підстави та документи для перетину кордону, надається відповідне рішення. Якщо інспектор пункту пропуску робить висновок, що чоловік не має права на виїзд за межі України, він має в обов’язковому порядку обґрунтувати причини такої відмови. Серед основних причин, окрім суб’єктивізму – відсутність повного пакета документів, які дозволяють виїхати за кордон.

Якщо відмова в перетині держкордону – протиправна, її можна оскаржити у порядку, визначеному чинним українським законодавством. Ви можете наприклад, звернутися з позовом до окружного адміністративного суду. Для цього краще скористатися допомогою професійних адвокатів-представників.

Законні підстави для перетину кордону під час воєнного стану

Під час дії воєнного стану мобілізації не підлягають:

 • Чоловіки, які мають проблеми зі здоров’ям (громадяни з інвалідністю І-ІІІ груп, непридатні до військової служби відповідно до рішення ВЛК (військово-лікарської комісії).
 • Чоловіки, які мають відстрочку за сімейними обставинами:
 1. На утриманні чоловіка перебувають троє і більше дітей віком до 18-ти років.
 2. Чоловік має статус батька-одинака або виховує дитину з інвалідністю.
 3. Чоловіки – усиновителі, опікуни, прийомні батьки та ін.
 4. Чоловіки, які доглядають за хворою дружиною чи близькими родичами (мають офіційні документи – підтвердження).

Окрім цього, законно перетнути кордон можуть:

 • Працівники певних органів (військових частин, ЗСУ, СБУ, Нацгвардії та ін.).
 • Студенти та викладачі.
 • Чоловіки, близькі родичі яких загинули під час дії воєнного стану.

Тимчасово не підлягають мобілізації:

 1. Громадяни, які отримали відстрочку за станом здоров’я від ВЛК. Максимальний термін – 6 місяців.
 2. Громадяни, які вже проходили військову службу за призовом та були звільнені у запас (термін – впродовж 6-ти місяців з дня звільнення зі служби).

Які документи необхідні для перетину кордону? Це, передусім, паспорт громадянина України та закордонний паспорт; довідка від військкомату про відстрочку від мобілізації; документи, які дозволяють чоловіку на законних підставах перетнути кордон (довідка про присвоєння інвалідності, документи, які підтверджують багатодітність та ін.).

Допомога адвокатів PRIKHODKO & PARTNERS при перетині кордону на законних підставах

Юристи PRIKHODKO & PARTNERS спеціалізуються на юридичному супроводі громадян України при перетині кордону на законних підставах. За потреби ми оскаржимо відмову в перетині кордону.

Чекаємо на консультації! Для розрахунку ціни послуги юридичний супровід громадян України при перетині кордону на законних підставах заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Плануєте віїзд з України найближчим часом?

Так
Ні

2 питання

Маєте законні підстави для перетину кордону?

Так
Ні

3 питання

Потребуєте допомоги досвідченного юриста при перетині кордону?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація