Узаконення та оформлення гаража у власність

«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Узаконення та оформлення гаража у власність

Через постійне збільшення кількості автомобілів, дуже гостро стоїть питання про наявність вільних місць для паркування. Багато автовласників не хочуть залишати власний транспорт на подвір’ї, пояснюючи це великим ризиком викрадення або пошкодження. Єдино правильним рішенням стане будівництво окремого гаража чи приватизація вже наявного гаража. Після зведення гаража деякі ігнорують Закон України «Про власність». Це загрожує адміністративними стягненнями або навіть знесенням нелегально побудованої споруди.

Щоб уникнути проблем з законом варто подумати про узаконення та оформлення гаража у власність. В цьому вам допоможуть юристи нашої компанії «PRIKHODKO & PARTNERS».

 

Узаконення самочинного будівництва гаража

Відповідно до статті 376 Цивільного кодексу України, споруда, будівля чи інше нерухоме майно – підпадають під категорію самочинного будівництва, якщо вони будуються або збудовані:

  • Без відповідного документа, який дозволяє виконувати необхідні будівельні роботи в залежності від затвердженого проєкту.
  • З істотними порушеннями правил і будівельних норм.
  • На земельній діяльні, яка не призначена для цієї мети.

Якщо гараж, побудований вами, відповідає хоча б одній з вищеперерахованих ознак – це самовільне будівництво. Для того, щоб уникнути штрафних санкцій, варто пройти через процедуру узаконення та оформлення гаража.

Існують різноманітні варіанти узаконення гаража. Якщо гараж розташований у дворі житлового будинку, в обов’язковому порядку варто буде отримати схвалення від місцевої адміністрації на таку установку. Після перевірки всіх даних і ретельного вивчення наданих документів приймається рішення щодо схвалення або відмови будівництва такої споруди.

Фото: Узаконення та оформлення гаража у власність

 

Якщо справа стосується приватного сектора, для легалізації гаража знадобиться наступна документація:

  1. Документ, який підтверджує право власності на землю.
  2. Декларація та проєкт будівництва.
  3. Документ про здачу гаража в експлуатацію.
  4. Отримання нового технічного паспорта (також зміни можуть вноситися в старий технічний паспорт на земельну ділянку).

Важливо: гараж, який не має відповідних документів, не підлягає навіть підключенню до комунікацій. Розробкою ескізів про набір будівництва, розробкою топографічної зйомки, видачею декларації мають займатися тільки сертифіковані фахівці. Ми можемо Вам у цьому допомогти!

Оформлення гаража у власність в Україні

Оформлення гаража у власність – значний етап для проведення будь-яких договорів цивільно-правового характеру. Без наявності правовстановлюючих документів ви не зможете обміняти, продати, здати гараж в оренду та ін. Підтвердженням права власності стануть відповідні документи.

Вартість узаконення гаража залежить від таких факторів, як: розташування і розмір об’єкту, поточний стан справ, наявність відповідних документів на землю.

 

Прискорити процес узаконення та оформлення гаража у власність вам допоможуть юристи «PRIKHODKO & PARTNERS». Ми позбавимо вас від необхідності відвідувати державні структури для узаконення будови.

Якщо у вас не оформлено право власності на гараж, ми проконсультуємо вас про можливі труднощі та ризики, проведемо узаконку та оформлення гаража. Записуйтесь на консультацію – залиште заявку нижче на розрахунок ціни узаконення гаража на Вашій земельній ділянці або у гаражному кооперативі!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідно узаконити гараж?

Так
Ні

2 питання

Гараж знаходиться на Вашій земельній ділянці?

Так
Ні

3 питання

Гараж знаходиться в гаражному кооперативі?

Так
Ні
Колесніченко Олександр Сергійович
Керівник практики нерухомості та будівництва
E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація