Розробка угоди про нерозголошення – Договір про конфіденційність (NDA)

«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Розробка угоди про нерозголошення – Договір про конфіденційність (NDA)

Угоди про нерозголошення (NDA) зазвичай використовуються для захисту конфіденційної інформації та комерційної таємниці компанії, інформації, яка дозволяє підприємству зберігати конкурентну перевагу на ринку, є власністю підприємства і використовується в його діяльності або є результатом такої діяльності.

NDA можна використовувати в різних ситуаціях, наприклад, коли наймають співробітників або підрядників, коли компанія розглядає можливість злиття чи поглинання або коли встановлюються ділові відносини з партнерами.

Метою NDA є запобігання розголошенню одержувачем конфіденційної інформації третім сторонам і обмеження використання інформації для певних цілей. Умови NDA можуть відрізнятися залежно від ситуації та типу інформації, що захищається.

Наша компанія може розробити договір про конфіденційність (NDA) для Вашої компанії з урахуванням Ваших потреб. Розробка можлива на українській та англійській мові. Ціна розробки такого договору залежить від різних факторів і обговорються індивідуально з нашим спеціалістом.

 

Фото: Розробка угоди про нерозголошення – Договір про конфіденційність (NDA)

Які вимоги до угоди про нерозголошення (NDA)?

Чинне законодавство розглядає NDA як двосторонній правочин, який для захисту інформації повинен мати як загальні умови, притаманні усім двостороннім договорам, так і специфічні умови, які стосуються об’єкту захисту цього договору – комерційної таємниці. Відтак угода про нерозголошення (NDA):

 • Ідентифікація сторін. В угоді має бути чітко визначено сторони – осіб, яким передається конфіденційна інформація, статус цих осіб щодо одна одної та можливість їх чіткої ідентифікації для суду.
 • Визначення того, що є конфіденційною інформацією. Визначення конфіденційної інформації повинно бути якомога конкретнішим і включати перелік прикладів типів інформації, які вважаються конфіденційними та не може бути розголошена за такою угодою.
 • Обсяг угоди та винятки. У цих положеннях пояснюється мета NDA, залучені сторони та обмеження на використання та розкриття конфіденційної інформації, а також будь-які винятки із зобов’язань щодо конфіденційності, як-от інформація, яка вже є загальнодоступним або розроблена незалежною компанією.
 • Зобов’язання одержувача. Детально описано зобов’язання одержувача конфіденційної інформації, зокрема те, як ця інформація повинна оброблятися, зберігатися та захищатися.
 • Термін дії та розірвання. Для таких угод потрібно чітко визначати їх дії та спосіб їх розірвання будь-якою зі сторін.
 • Наслідки порушення. Наслідки порушення NDA можуть бути значними й включати грошові збитки, судову заборону або навіть кримінальне переслідування. Обом сторонам важливо розуміти наслідки порушення угоди та вживати необхідних заходів для забезпечення дотримання.
 • Застосовне законодавство та юрисдикція. Ця стаття визначає право, яке регулюватиме NDA, і юрисдикцію, у якій вирішуватимуться будь-які суперечки.

Залежно від конкретної ситуації до NDA можуть бути включені інші положення, наприклад положення про компенсацію або положення про повернення чи знищення конфіденційної інформації.

 

Важливо:

При складанні угоди про нерозповсюдження важливо співпрацювати з досвідченим юристом, який може допомогти переконатися, що угода має юридичну силу та забезпечує належний захист конфіденційної інформації. Також важливо переконатися, що одержувач повністю розуміє умови угоди та наслідки порушення.

Фото: Розробка угоди про нерозголошення – Договір про конфіденційність (NDA)

Які положення не можна включати до Угоди про нерозголошення (NDA)?

Крім того зазначити, що відповідно до законодавства України до конфіденційної інформації, не можуть бути віднесені відомості:

 • про стан довкілля, якість харчових продуктів і предметів побуту;
 • про аварії, катастрофи, небезпечні природні явища та інші надзвичайні події, які сталися або можуть статися і загрожують безпеці громадян;
 • про стан здоров’я населення, його життєвий рівень, включаючи харчування, одяг, житло, медичне обслуговування та соціальне забезпечення, а також про соціально-демографічні показники, стан правопорядку, освіти і культури населення;
 • стосовно стану справ із правами і свободами людини і громадянина, а також фактів їх порушень;
 • про незаконні дії органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб.

 

Інші юрисдикції також визначають, що не можуть підлягати включенню до угоди про нерозголошення данні щодо злочину, публічно відомої на дату підписання угоди інформації, а також інформації яку особа зобов’язана розкрити за рішенням суду.

Підсумовуючи, угоди про нерозголошення є важливим інструментом для захисту конфіденційної інформації в ділових і судових спорах. При складанні угоди про нерозповсюдження важливо співпрацювати з досвідченим адвокатом, який може допомогти переконатися, що NDA є розумною та не накладає надмірного тягаря на одержувача, не є  занадто широким або обмежуючим для одержувача інформації, а тому не підлягатиме скасуванню за рішенням суду.

Залишайте заявку на розрахунок вартості розробки угоди про конфіденційність для Вашої компанії у формі нижче!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідно розробити договір про конфіденційність (NDA)?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібен договір на українській мові?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібен договір на англійській мові?

Так
Ні

4 питання

Розробка угоди про нерозголошення Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація