«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Оформити МАФ (тимчасову споруду)

МАФ – елемент благоустрою, невелика споруда, призначення якої – відпочинок, здійснення підприємницької діяльності, соціально-культурні функції. Найчастіше до категорії МАФів (малих архітектурних форм) належать павільйони, альтанки, навіси, колонади, аркади.

Якщо у Вас виникає питання, як оформити МАФ (тимчасову споруду), фахівці нашої юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть Вам в цьому.

 

Особливості встановлення МАФів

Відповідно до Постанови КМУ №198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони»  відмінна риса малих архітектурних форм (МАФів) – відсутність ґрунтовного фундаменту.

Такі споруди належать до категорії тимчасових. Вони можуть бути тільки одноповерховими. Для виготовлення МАФів використовуються полегшені конструкції, які можуть формувати приміщення для тимчасового перебування людей. Хоча МАФи мають статус тимчасових конструкцій, поставити їх самовільно неможливо. Заборона на самовільне розміщення тимчасових споруд встановлена місцевими радами відповідно до власних рішень. Це головна підстава для їх демонтажу за відсутності дозвільних документів.

Таким чином, серед основних вимог до тимчасових споруд:

  • Висота – не більше одного поверху.
  • Відсутність зварного каркасу та фундаменту.
  • Площа зовнішнього периметра – до 30 квадратних метрів.
  • Використання для зведення полегшених матеріалів.

Під вищевказані характеристики потрапляють павільйони та кіоски. МАФи в будь-який момент можна розібрати, перенести, прибрати. При цьому земля під нею залишається недоторканною.

 

Оформлення МАФів: юридична основа для отримання дозволу на встановлення

Відповідно до чинного українського законодавства, самовільне встановлення тимчасових споруд знаходиться під забороною. Для розміщення їх на відповідній ділянці треба отримати відповідний дозвіл від органів міської влади. Головний документ для цього – паспорт прив’язки.

При наявності паспорта прив’язки може встановлюватися певна конструкція з визначеною конфігурацією на встановленій ділянці землі. Окрім цього в обов’язковому порядку знадобиться договір оренди землі. Саме ці два документи: паспорт прив’язки та договір оренди землі знадобляться для оформлення тимчасових споруд – МАФів.

Серед основного переліку документів, потрібних для оформлення МАФів:

  • Схема благоустрою території та розміщення споруди.
  • Кольорові ескізи майбутнього МАФу.
  • Характеристика технічних умов об’єкта.
  • Фотографії місця установки.

 

Самостійне оформлення МАФів – достатньо складне завдання. Краще його довірити справжнім професіоналам. Юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» зможуть оформити всі необхідні документи максимально оперативно. На попередній консультації Вам буде надана більш точна інформація щодо можливості оформлення документів для розміщення та встановлення тимчасових споруд. Ми зможемо розв’язати будь-яку проблему, пов’язана зі встановленням МАФів.

Чекаємо Вас на консультації – залишайте заявку нижче на розрахунок ціни оформлення тимчасової споруди в Києві чи Київській області!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідно оформити МАФ (тимчасову споруду) в Києві чи Київській області?

Так
Ні

2 питання

Ви вже отримали паспорт прив'язки тимчасової споруди?

Так
Ні

3 питання

Допомога по оформленню тимчасової споруди Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Колесніченко Олександр Сергійович
Керівник практики нерухомості та будівництва
E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація