«Команда експертів на вашому боці!»

Мамедова Лілія Теймурівна
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз

Розшук полонених / зниклих безвісти військових

Повномасштабна війна внесла свої корективи в життя тисяч українських родин. Особливо, це стосується родин українських військових. Дуже часто виникають ситуації, коли зв’язок з військовослужбовцями втрачається. Саме тому дуже актуальною послугою від фахівців нашого юридичного бюро Приходько та Партнери являється розшук полонених/зниклих безвісти військових.

Алгоритм розшуку зниклих безвісти військових

Після того, як військова частина отримує інформацію про зникнення свого військовослужбовця, розпочинається етап службового розслідування. Після того, як службове розслідування підходить до кінця, відповідні дані отримує командування та приймає рішення про надання особі статусу “безвісти зниклий”. 

У внутрішніх інструкціях ЗСУ прописуються такі статуси для зниклих військових: “в полоні”, “заручники”, “зниклі безвісти”. Тільки через суд можна визнати людину померлою. Якщо військовий зник безвісти змінити його статус на “померлий” можна тільки у тому випадку, якщо будуть знайдені його рештки, будуть отримані свідчення від побратимів або в судовому порядку. 

Родичі військовослужбовця отримують повідомлення про його зникнення безвісти чи потрапляння в полон через місцеві органи ЦК ТСП. Безпосередньо представники військового комісаріату мають надати відповідну інформацію членам родини військового про зміну його статусу. 

У випадку, якщо близькі та рідні військовослужбовця тривалий час не можуть вийти на зв’язок з ним, вони також мають право звернутися до представників ЦК ТСП. Якщо військкомат не надає жодної інформації, можна звернутися до інших державних структур. Це також повноваження ЗСУ, СБУ, поліції. Окрім цього, під час розшуку полонених та зниклих безвісти наші юристи звертаються за допомогою до представників Національного бюро розшуку. Його спеціалізація — збір всієї наявної інформації про розшук як військовослужбовців, так і цивільних осіб. 

Особливості правового статусу осіб, зниклих безвісти

Розшук зниклих військовослужбовців відбувається у відповідності до Закону України “Про правовий статус осіб, які зникли безвісти за особливих обставин”. Певні зміни були внесені до цього Закону в квітні 2022 року. В якості особливих обставин вказано воєнні дії, збройні конфлікти, окупацію, надзвичайні ситуації техногенного чи природного характеру.

Вся інформація про зниклих військових вноситься до Реєстру зниклих безвісти осіб. Що стосується достовірної інформації про смерть військовослужбовця, вона підтверджується на сьогодні виключно результатами аналізу його останків. На жаль, наразі відсутній єдиний порядок ідентифікації решток за ДНК. Далеко не завжди родичі орієнтуються щодо того, куди треба здавати ДНК. Єдиної бази не існує. Це суттєво ускладнює розшук. Саме тому дуже важливо заручитися підтримкою професійного юриста, який допоможе значно спростити цю малоприємну процедуру. 

У випадку, якщо під час проведення розшуку було встановлено, що військовослужбовець перебуває в полоні, держава докладає необхідних зусиль для його обміну та повернення додому. Ця робота проводиться постійно. 

Допомога професійних юристів в розшуку полонених/зниклих безвісти

Фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери мають великий практичний досвід в питанні розшуку полонених/зниклих безвісти військових. Ми зможемо проконсультувати вас з будь-яких питань та розробимо дієвий алгоритм пошуку військових в тісному співробітництві з державними органами та в чинному правовому полі.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з розшуку полонених/зниклих безвісти військових заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

2 питання

Вашим питанням займались інші юристи?

Так
Ні

3 питання

Ви вже звертались до відповідних органів щодо з питання розшуку військовослужбовця?

Так
Ні
E-mail
mlt@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-32

Експерт в галузі кримінального права. Спеціалізується на злочинах у сфері корупції, хабарах, військової діяльності, злочинах у фінансовому секторі та злочинах проти основ національної безпеки. Супроводження в Європейському суді з прав людини та питаннях міжнародного розшуку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація