Юридичний супровід податкових перевірок

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Юридичний супровід податкових перевірок

Юридичний супровід податкових перевірок

Автор

Ясинський Євген Олександрович

Одним з найбiльш нe бажаних форм здiйснeння податкового контролю є провeдeння податкових пeрeвiрок. Чиннe податковe законодавство визначає можливiсть провeдeння докумeнтальних (планових та позапланових, виїзних чи нe виїзних), фактичних та камeральних пeрeвiрок.

Кожeн з видiв податкової пeрeвiрки можe бути рeалiзований лишe за умови дотримання порядку його призначeння. Так, норми податкового законодавства чiтко визначають умови та випадки, за яких кeрiвником податкового органу можу бути виданий наказ на провeдeння пeрeвiрки.

Юридичний супровід податкових перевірок є комплексною послугою завданням якої є усунення ризиків податкової перевірки. Для отримання найкращого результату супровід податкової перевірки необхідно розпочинати на етапі підготовки до такої перевірки.

Така завчасна обізнаність дозволяє не тільки усунути певні ризики у діяльності підприємства до приходу ревізорів з податкової, а й проаналізувати законність призначення самої податкової перевірки. В такому разі підприємство матиме можливість уникнути податкової перевірки, а відповідно не матиме «головного болю» з її наслідками.

Податкові консультанти ЮК «Приходько та партнери» мають не тільки успішний практичний досвід вирішення спорів з податковою службою, але й особисто працювали в системі податкових органів, а тому найкраще знають всі механізми, які допоможуть захистити Ваші права.

 

Супровід фактичних перевірок 

Предметом такої перевірки є дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій, ведення касових операцій, наявності ліцензій, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками.

Перед початком фактичної перевірки розрахункових/касових операцій посадовими особами податкових органів може бути проведена контрольна розрахункова операція.

Звертаємо Вашу увагу, що така перевірка проводиться без повідомлення платника податків.

Однак, для проведення саме фактичної перевірки у податкового органу має бути підстава чітко передбачена ст. 80 Податкового кодексу України.

Супровід документальних перевірок 

Документальна податкова перевірка – перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов’язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Документальна податкова перевірка може бути як планова (відповідно до плану-графіку), так і позапланова, як виїзна, так і не виїзна. Порядок проведення, строки, умови такої перевірки чітко визначені ст. 77-79 ПК України.

Супровід камеральних перевірок

Камеральна податкова перевірка – перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків та даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість (даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, даних Єдиного реєстру податкових накладних та даних митних декларацій), а також даних Єдиного реєстру акцизних накладних та даних системи електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового, даних СОД РРО.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

При цьому згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов’язкова.

Порядок проведення камеральної перевірки визначено ст. 76 ПКУ, якою передбачено, що камеральну перевірку посадові особи контролюючого органу проводять без будь-якого спеціального рішення керівника.

 

Супровід податкових перевірок по бюджетному відшкодуванню ПДВ 

Так, підприємці, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до цієї статті та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування в разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами камеральної перевірки.

При цьому, у разі подання заяви про бюджетне відшкодування камеральна перевірка такої декларації (розрахунку) може проводитись контролюючим органом протягом 30 календарних днів.

Крім того, контролюючий орган має право протягом 60 календарних днів, що настають за граничним строком подання податкової декларації, провести документальну перевірку.

Обираючи ЮК «Приходько та Партнери» Ви отримуєте:

Успішну юридичну компанію, що надає послуги по всій території України та має позитивні кейси у спорах з податковою;
Кращих податкових юристів та адвокатів, які мають досвід роботи в податкових органах та чудово розуміються на всіх складнощах податкового законодавства;
Професійний підхід та швидкий результат.

Звертаючись до нас, Ви отримуєте можливість не лише уникнути неприємних комунікацій з податковими органами, а й загалом підвищити комфорт у веденні свого бізнесу. Вам не доведеться витрачати зайвий час на моніторинг податкового законодавства та тривогу щодо безпідставних санкцій. Експерти компанії “Приходько та партнери” візьмуть це на себе, а Ви матимете більше часу та можливостей, аби присвятити їх розвитку своєї справи. Про податково-правові аспекти подбаємо ми.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви отримали наказ про проведення перевірки?

Так
Ні

2 питання

Податкова перевірка Вашого підприємства вже здійснена?

Так
Ні

3 питання

Ви отримали акт за результатами податкової перевірки?

Так
Ні

4 питання

Ви отримали податкові повідомлення рішення?

Так
Ні
Ясинський Євген Олександрович
Керівник практики податкового права
E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

Зв’язатися
Як замовити послугу? Як ми працюємо?

Які питання у сфері податкового права найактуальніші на даний час?

Для юридичних осіб це:

 • блокування податкових накладних;
 • виключення підприємства з переліку ризикових;
 • оскарження ППР;
 • інші спори з ДПС України.

Що є стосується фізичних осіб, то тут актуальними є запити по:

 • фінансовому моніторингу;
 • вивезенню готівки за кордон;
 • підтвердження походження коштів.

Звернувшись до наших фахівців з податкового права, Ви отримуєте детальну консультацію від практиків, які щодня займаються різноманітними питаннями клієнтів у сфері податкового права та фінансового моніторингу. Можемо стверджувати, що чим раніше клієнт звертається за консультацією до юриста чи адвоката, тим кращого результату ми можемо досягти, вирішуючи питання клієнта. Експерти компанії “Приходько та партнери” візьмуть на себе Ваші податково-правові аспекти. Залишайте заявку на сайті і наш юрист/адвокат з Вами зв’яжеться найближчим часом.

 • Заявка
 • Дзвінок юриста
  і визначення задач
 • Договір і оплата
 • Консультація,
  аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "Податкова практика":

від 4000 - до 100 000 грн Ціна актуальна на Липень 2024

Чи можна отримати консультацію адвоката онлайн, якщо немає можливості приїхати в офіс?

Звичайно. Ми надаємо консультації як онлайн, так і в офісі. Онлайн консультація можлива будь-яким зручним для клієнта способом. Це може бути як відеодзвінок через зручний месенджер, так і формат відеоконференції.

Куди поскаржитись на податкову?

Оскаржити рішення податкової можна в окружному адміністративному суді. Ми здійснюємо повний супровід податкових спорів. Якщо Вам потрібен юридичний супровід, який дасть результат – залиште заявку на нашому сайті.

Вам також може знадобитися:

Податкова практика

Фінансовий моніторинг фізичних осіб

Детальніше

Податкова практика

Оскарження податкових повідомлень рішень

Детальніше

Податкова практика

Пояснення для розблокування податкових накладних

Детальніше

Податкова практика

Оскарження податкового повідомлення-рішення

Детальніше

Податкова практика

Оскарження рішення про відповідність критеріям ризиковості

Детальніше

Податкова практика

Консультація податкового юриста

Детальніше

Податкова практика

Декларування валютних цінностей при перетині кордону

Детальніше

Податкова практика

Оскарження рішень податкової перевірки

Детальніше

Податкова практика

Довідка про походження коштів

Детальніше

Податкова практика

Виключення підприємства з переліку ризикових

Детальніше

Податкова практика

Юридичний супровід податкових перевірок

Детальніше

Податкова практика

Розблокування податкових накладних

Детальніше
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація