«Кожен хто співпрацює з нами - звільняє себе від обтяжливих кредитів. Ми оформлюємо банкрутство "під ключ" по всій Україні!»

Колесник Ілля Олександрович

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз

Позовна заява про зняття арешту з майна

Арешт майна як інструмент виконання судових рішень

Інститут арешту майна є важливим інструментом під час примусового виконання судових рішень. Адже саме завдяки накладенню арешту на майно боржника з’являється можливість гарантувати подальше виконання рішення. Арешт може стосуватися широкого кола майна – від нерухомості до грошей на банківських рахунках.

Разом з тим, арешт майна суттєво обмежує боржника, позбавляючи права розпоряджатися власністю.

 

Підстави для зняття арешту з майна

Існує можливість зняття арешту з майна боржника під час виконавчого провадження. Перелік підстав для цього чітко встановлено у Статті 59 Закону про виконавче провадження.

Зокрема, арешт може бути знятий, якщо майно належить не боржнику, а іншій особі, що підтверджується рішенням суду. Також у разі погашення боргу чи неможливості реалізації майна. Арешт обов’язково знімається при закінченні провадження.

Крім того, виконавець знімає арешт, якщо виявляє порушення при його накладенні, отримує підтвердження спеціального режиму рахунку боржника тощо.

Інші підстави включають погашення боргу, неможливість реалізації майна, закінчення провадження тощо. Якщо немає таких підстав, арешт може зняти лише суд.

Порядок оскарження арешту майна в суді

Щоб оскаржити накладення арешту на майно, необхідно звернутися до суду з позовною заявою.

Така заява має містити:

 • найменування суду, куди подається позов;
 • прізвище, ім’я, по батькові та адресу позивача – особи, яка оскаржує арешт;
 • дані відповідача – органу державної виконавчої служби;
 • обґрунтування неправомірності накладення арешту;
 • перелік документів та інших доказів.

У позовній заяві необхідно зазначити усіх учасників процесу, довести безпідставність арешту майна та надати підтвердження своєї позиції. Це дасть змогу суду об’єктивно розглянути справу та прийняти законне рішення.

 

Аргументи на користь зняття арешту

У позовній заяві щодо зняття арешту позивач повинен навести обґрунтування своїх вимог. Він може послатися на такі аргументи:

 • Існує рішення суду, яке скасовує арешт майна. Це свідчить про неправомірність такого арешту.
 • Саме накладення арешту було незаконним та безпідставним. Позивач може це довести.
 • Без можливості користуватися арештованим майном боржник неспроможний виконати свої зобов’язання чи забезпечити власні потреби.

Якщо коротко, то аргументами на користь зняття арешту можуть бути: скасування його судом, неправомірність накладення, неможливість для боржника виконати зобов’язання внаслідок арешту.

Докази до заяви

До позовної заяви про зняття арешту необхідно додати підтверджуючі докази:

 • Копію рішення про арешт майна – щоб засвідчити сам факт накладення арешту.
 • Документи, які підтверджують право власності позивача на це майно. Наприклад, витяг з реєстру нерухомості.
 • Документи, які доводять, що без доступу до арештованого майна боржник не може виконати свої зобов’язання або забезпечити власні основні потреби. Наприклад, довідка про доходи.

Важливо! Це мають бути документальні докази, що підтверджують ключові аргументи позивача на користь зняття арешту з майна. Вони дадуть змогу суду всебічно розглянути справу.

Отже, з наведеного можна зрозуміти, щоб оскаржити арешт майна, потрібно звернутися до суду за місцем виконання рішення з позовною заявою.

Суд зобов’язаний розглянути таку заяву. Якщо вимоги про зняття арешту будуть задоволені, суд ухвалить відповідне рішення.

Це рішення суду є обов’язковим до виконання усіма – органами влади, місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами.

Оскарживши арешт через суд, можна домогтися його скасування на підставі обов’язкового для виконання судового рішення.

У такій складній ситуації, як арешт майна, ви можете розраховувати на професійну правову підтримку від наших юристів компанії «Приходько та партнери». Наша команда кваліфікованих адвокатів надасть індивідуальний підхід до вашого випадку, допоможе захистити ваші інтереси та оскаржити неправомірне рішення про арешт. Звертаючись до нас, ви отримаєте якісну правову допомогу.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно подати позовну заяву про зняття арешту з майна боржника?

Так
Ні

2 питання

На Ваше майно накладений арешт?

Так
Ні

3 питання

Ви шукаєте кваліфікованого адвоката з фінанасових питань?

Так
Ні

Експерт з банкрутства, списання боргів по кредитам. Спеціалізується на процедурі банкрутства і реструктуризації боргів фізичних осіб та ФОП, скарженні виконавчих проваджень, знятті арешту з рахунків, оскарженні штрафних санкцій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація